Veranda dlažebních dlaždic vlastními rukama

Veranda dlažebních dlaždic vlastními rukama

Každý, kdo hledá rozpočtové možnosti pro dokončení prvků svého domova, by měl pochopit, že ne všechny levné stavební materiály se mohou pochlubit dlouhodobým vykořisťováním. A pokud jste potýkají s problémem, REVET s rukama verandě, pak budete muset zahodit všechny varianty spojené s drahých materiálů: kámen, žula, slínku obklady a dokonce i keramiky. Samozřejmě, pokud je rozhovor o schodišti umístěném uvnitř domu, použije se jeden z těchto druhů. Vzhledem k tomu, že se jedná o verandu, tedy o otevřenou část domu, která se nachází na ulici, můžete najít více rozpočtové úpravy. Například, dlažba deska.

Technické vlastnosti dlažebních desek

Moderní dlažební desky mají vysokou pevnost, spolehlivost a poměrně velký sortiment z hlediska tvarů, velikostí a barev. Dnes výrobci nabízejí mozaikovou dlaždicovou desku, která se skládá z různých tvarových prvků sestavených do jediné mozaikové tkaniny. Ve skutečnosti vypadá velkolepě. Mimochodem, žádný další obkladový materiál nemá takovou příležitost. Samozřejmě, ve formě mozaiky můžete sbírat dlaždice, ale ne tak rozmanité.

Ale tento materiál má jednu nevýhodu - je to vysoký ukazatel absorpce vody. Je vyrobena z betonové směsi lisováním, ale pórovitost materiálu není na nejnižší úrovni. V interiéru dlaždic vzduchové bubliny v procesu změny teploty (zima-léto) vytvářejí uvnitř těla napětí výrobku, které nakonec trhá dlaždici. Za prvé, je pokryta trhliny, pak jsou okraje a rohy rozbité, po kterém se dlaždice jednoduše zhroutí. Samozřejmě, tento proces trvá déle než jeden rok, obvykle dlažby desky slouží 5-8 let. Takže existuje příležitost na slušný čas, aby to využil.

V tomto případě se nespoléhejte na krátkou životnost, je velmi nízká ve srovnání s jinými obkladovými materiály, například kámen bude sloužit téměř navždy. Ale to vše kompenzuje nízkou cenu.

Technologie pokládky dlažby na verandě

Předtím, než přistoupíme k analýze otázky, jak ozdobit verandou dlažby, je třeba poznamenat, že pro tuto výzdobu lze použít dva typy křídlových konstrukcí.

 • První je úplně betonová konstrukce, nalije do bednění s instalací výztužného rámu z kovové výztuže (viz foto výše). Robustní a spolehlivá konstrukce, ale velmi nákladná z hlediska spotřeby materiálu a pracovní síly.
 • Okrajový systém. Jedná se o jednodušší konstrukci, která nevyžaduje rozsáhlou investici hmotných zdrojů. Skládá se z obrubníků, které tvoří schody verandy. Mezi těmito prvky se nalije písek, na kterém se položí dlažba.

Podívejme se na to, jak můžete vymalovat dvě verze verandy vlastními rukama.

V zásadě je technologie dokončování v obou případech stejná. Jednoduše v první variantě je třeba pro upevnění dlaždic použít tenkou vrstvu lesklé struktury. Ve druhém případě, naopak, silná vrstva.

Dokončení betonové verandy

Měli byste spustit obličej shora dolů. To znamená, že v první řadě se horní verandu vyčistí, po níž jsou provedeny kroky. Pokud jde o konec horizontální platformy, je technologie instalace přesně stejná, pokud se jednalo o dokončení konverzace.

Je třeba začít od okraje, postupně se stěhovat ke stěně domu nebo k jeho vstupním dveřím. Ale předtím musíte nutně betonovou základnu ošetřenou základním nátěrem hlubokého proniknutí.

Pozor prosím! Základní nátěr hlubokého pronikání proniká do horní vrstvy betonové základny, kde polymeruje a tuto vrstvu zpevňuje. To zvyšuje adhezní vlastnosti betonu.

Všechny následující operace jsou následující:

 • Na betonový lepidlový roztok naneste vrstvu o rozměru 0,5-1,0 cm se zubovým hladítkem.
 • Dlaždice jsou umístěny na rohu v prvním řádku.
 • Extrémní dlaždice je instalována v první řadě z opačné strany.
 • Oba prvky jsou spojeny dlouhým pravidlem nebo rybářským vedením. Jedná se o horizontální úroveň, podél které budou položeny střední dlažby.
 • Při instalaci všech prvků je třeba zkontrolovat dvě sousední prvky pro horizontální instalaci s malou úrovní.
 • Druhý řádek můžete sbírat bez nastavení pravidla (viz foto níže). Jednoduše každý skládaný prvek by měl být zkontrolován s malou úrovní a na shromážděné sérii a na již sestaveném.

Podšívka schodů může být provedena různými způsoby. Zde máme na mysli originálnost položení prvku. To znamená, že nejprve lze dlaždice položit podél roviny schodů, pak podél roviny stoupaček. Nebo naopak. V zásadě jsou obě možnosti přijaty pro výrobu různými mistry. To je kdo kdysi co.

Dokončení obrubníku

Konstrukce obrubníku je docela zajímavá. Od letadla až po výšku schodů se zvedají obrubníky, které mohou mít téměř jakýkoliv tvar, opakují tvar schodů a samotnou verandu. To znamená, že to může být obdélníkový tvar, polygonální, oválný a tak dále. V takovém případě musí být výška každé jednotlivé konstrukce přesně nastavena, nezapomeňte na vzdálenost mezi nimi, která určí šířku kroku. A protože existují standardní velikosti schodů verandy: šířka - 30 cm, výška 15 cm, lze s velkou přesností stanovit rozměry samotných hranic.

Co se týká vycpávky mezi nimi, hlavním požadavkem je vrstva písku o tloušťce nejméně 30 cm. Všechny zbytky prostoru mohou být pokryty stavebním odpadem. Hlavní věc - všechny tyto odpadky s pískem by měly být dobře potrestány. Pak můžete jít do procesu obložení.

Pozor prosím! Technologie dokončování obrubové podlahy je založena na provádění práce na obložení od zdola nahoru.

Za prvé, spodní krok je lemován, pak druhý, a tak dále. Posledním prvkem bude horní plošina.

A v takovém případě můžete provádět všechny operace v závislosti na tom, jakou posloupnost jste zvyklí. Existuje však několik bodů, na které je třeba věnovat pozornost.

 • Obklad stoupačky se provádí na tenké lepidlo.
 • Obložení schodů se provádí na tlusté vrstvě lepidla (3-5 cm).
 • Mezi prvky horizontální a vertikální úpravy je nutné ponechat mezeru až 3 mm na přítomnost lineárního roztažení materiálu.
 • Mezi dlaždicemi je také ponechána mezera, která je pak vyplněna pískem nebo suchou směs cementu a písku.

Závěr na toto téma

Jak je vidět, proces dokončení verandy s dlažbou není příliš obtížný. Při výběru této možnosti vyhrajete v mnoha pozicích: levné dokončovací materiály, výroba díla s vlastními rukama, výběr výrobku podle faktury a barvení je velký. Samozřejmě, dlažba desky pro jiné dlaždice materiály ztratit v některých ohledech, ale pokud hledáte rozpočet možnost, pak je to přesně to, co potřebujete. A ani o tom nehledejte.

 • Deska pro protiskluzovou ochranu před mrazem

 • Dlaždice pro schody v domě

 • Gumové dlaždice pro schody

 • Maximální sklon rampy

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 2 = 8

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map