Tapety v dětském pokoji

Tapety v dětském pokoji

Dospělí se dívají na návrh místnosti pro dítě, prakticky prakticky. Samozřejmě, tapety pro dětský pokoj musí být vysoké kvality, mít přiměřenou cenu a příjemnou barevnou schématu. Ale kreativnější přístup bude také užitečný. Stojí za to pamatovat si vlastní dětské touhy a vždy konzultovat dítě.

Jaká by měla být tapeta pro dítě

Všechny materiály pro dětský pokoj mají zvláštní požadavky na ochranu životního prostředí. Nejenže by neměly emitovat škodlivé látky v procesu vykořisťování, ale měly by být také maximálně hypoalergenní. Zdraví dětí je na prvním místě, takže při nákupu tapet neváhejte žádat o certifikáty kvality a bezpečnosti.

Kromě toho by měl být materiál snadno čitelný. Dokonce i v případě, že dítě ještě neznečistí stěny s obrázky, plastelíny nebo něco jiného, ​​tapety nemohou z času na čas zabránit otření z prachu, což znamená, že musí odolat i mírnému dotyku s vodou.

Stejně důležitý je vzhled tapety. Barevná schéma by neměla být nepříjemná a vzrušující. Optimální budou měkké pastelové barvy, které mohou být zředěny několika málo živými akcenty ve formě výkresů nebo jiných prvků interiéru.

Zřídka dělá dítě, zejména malé dítě, na stěnách. A rodiče buď musí přijmout malovanou tapetu v dětském pokoji, nebo dokonce celý byt, nebo si koupit prací tapety, z nichž bude veškeré dětské umění vymazáno bez zvláštních obtíží. Pokud jsou omyvatelné tapety příliš drahé nebo ne, alternativa bude nakupovat levné papírové materiály a jejich pravidelné nahrazování.

Dalším důležitým bodem je odolnost proti opotřebení. Dokonce ani tehdy, když se dítě na stěnách příliš nelíbí, ale preferuje desky a alba, stěny stále čelí velkému množství důsledků dětských her. Mohou to být nátěry, plasticine, vrhání do stěn různých objektů.

Návrh tapety pro děti

Pro velmi mladé lidi, kteří se sotva naučili plazit, není návrh plotů zdí nutný, budou to jednoduché abstraktní neurčité vzory. Ve starším věku by měla být místnost dekorována podle zájmů dítěte. Výkresy mohou vycházet z jeho oblíbených pohádek, nejvíce preferované dětskými hrami atd. Pokud je dítě podle věku již schopno vyjádřit své přání, pak mohou a měly by být vzaty v úvahu, protože to je ten, který žije v této místnosti. A měl by se cítit pohodlně a pohodlně.

No, pokud návrh místnosti stimuluje dítě, aby se rozvíjelo a naučilo se něco nového o světě. Tak, na tapety mohou být zobrazeny zvířata nebo rostliny. Mapy skutečných i imaginárních zemí mu pomohou získat první nápady o geografii ve formě zábavné hry.

Univerzální pro děti jakéhokoli pohlaví budou abstraktní geometrické kresby, jak skutečné, tak karikaturní představitelé flóry a fauny. V dětské místnosti pro chlapce tapety by měly být vybrány se sportovními nebo dobrodružnými příběhy, automobily, vlaky, letadla a další vozidla, superhrdinové.

Většina dívek je spíš jako princezny, květiny a panenky.

Tapeta pro dětský pokoj různého věku nebo jiného věku je lepší zvolit v neutrální barevné schémě s květinovými nebo květinovými ozdobami nebo zonovat místnost pro každé dítě.

Příliš náročné výkresy se obtěžují a obtěžují, i když je to oblíbená postava dítěte. No, pokud je dekor na tapetu nějakým způsobem udržován a hrál se s dalšími dekoracemi místností. Řekněme, že pokud tapety zobrazují květiny, zelený koberec se stane trávníkem.

Výběr barev

Je také třeba vzít v úvahu temperament dítěte. Určitě čistá flegmatika, cholerika atd. v zásadě neexistuje, tím více je těžké zjistit v dětství, když všichni kluci jsou zvědaví a neklidní. Existují však některá obecná doporučení. Pro pasivní a líné děti doporučujeme zvolit více sytých barev a zvýraznit jasné barevné akcenty. Pro hyperaktivní a emocionální preferované chladné, ale ne ponuré odstíny. Pomalé a flegmatické děti doporučujeme zdobit pokoj v jemných teplých barvách. Předpokládá se, že broskev a meruňka dávají dětem pocit bezpečí, žlutá stimuluje duševní činnost a touhu učit se.

Tmavší odstíny vizuálně snižují velikost místnosti. Horizontální design je schopen vizuálně rozšiřovat prostor místností po stranách. Vertikální dekorativní prvky pomohou vizuálně zvýšit strop příliš nízký.

Návrh podle věku

Pro malé děti je těžké dát své děti do postele. Konstrukce místnosti by tedy v žádném případě neměla zabránit, ale naopak pomáhat. Chcete-li to udělat, vyberte jemné, uklidňující a relaxační odstíny tapety.

Děti ve věku 4-8 let by měl design pokoje obsahovat funkci výuky. Na stěnách jsou zobrazeny rostliny, zvířata, čísla, abeceda, takže dítě hraje základy potřebných znalostí pro školu.

Pokud je pro malé dítě vše kolem, je místo pro hry, pak později prostor pro děti je zónován a získává alespoň jednu samostatnou část - tréninkovou část. A pro tuto zónu potřebujete takový klidný a zdrženlivý design, který neodstraňuje pozornost, ale naopak pomáhá soustředit se a naladit se na pracovní náladu i na hyperaktivní a neklidné dítě.

Varianty tapety v dětském pokoji

Obchody stavebních materiálů nabízejí obrovský výběr tapet různých složení, barvy, textury, designu. Ale jaký typ tapety si můžete vybrat pro dětský pokoj? Jsou všechny vhodné pro dětskou výzdobu? Rozhodně ne!

 1. Papír - nejlevnější a současně zcela ekologicky nezávadné. Ale tyto tapety jsou krátkodobé, nelze je umývat, namočit a vločit se ze stěn pod vlivem vody. Bude to dobré řešení pro místnost dítěte, která se dosud nepohybovala samostatně a není schopna natřít tapety.
 2. Vinyl - nejvíce opotřebitelně odolný a odolný materiál pro povrchovou úpravu stěn, který lze opakovaně umýt. Navíc jsou odolné, mohou skrýt malé nerovnosti povrchu stěny, nevyhořet a mají široký výběr barev a textur.
 3. Netkané fleece rukavice - mají vysokou pevnost, odolnost, šetrnost k životnímu prostředí, mohou být překresleny 7-10 krát, pokud se starý design stane bezcenným nebo otravným. Významnou nevýhodou je špatná propustnost páry. To znamená, že stěny v místnosti prakticky nebudou dýchat. Problém je však řešen dobrým větráním a vytápěním místností. Další nevýhody - poměrně vysoká cena a ne velmi bohatý výběr výkresů a textur.
 4. Cork - kvůli zcela přírodnímu materiálu, jsou šetrné k životnímu prostředí a bezpečné pro zdraví dítěte, poskytují vysokou úroveň zvukové a tepelné izolace místnosti. Ale cena takového materiálu je dostatečně vysoká a bude nákladné měnit poškozené tapety. Korková tapeta - příjemná na dotyk, ekologická, ideální pro zvukotěsnost;
 5. Kapalina - funkční a praktické, umožňuje několikanásobné překreslení. Vysoká cena však omezuje jejich použití na zdobení školky.
 6. Foto nástěnné malby - vynikajícím řešením pro vytvoření naprosto jedinečného interiéru místnosti, který vám umožní realizovat dětské přání. Nezakrývejte však všechny stěny místnosti s fotografickými tapetami. Jasné a barevné obrázky se ztrácejí pouze proti pozadí druhého a odvrací pozornost dítěte, což mu brání v zaostřování. Fotografické stěny jsou pokryté jednou nebo dvěma stěnami a pro zbytek používají monofonní povlak klidných barev.
 7. Tapety - ekologický, hypoalergenní, nehořlavý a nepromokavý materiál. Mezi jejich nevýhody - vysoká cena a složitost při vkládání (vyžaduje obzvláště silné lepidlo a povrch stěn by měl být dokonale plochý)

Co přesně nestojí za použití v dětském pokoji, takže je to jakákoliv textilní tapeta. Tento materiál aktivně hromadí prach, absorbuje veškeré znečištění a současně je obtížné jej vyčistit.

Kreslení tapet

Je nepravděpodobné, že tam bude dítě, které alespoň nečerpalo nebo alespoň nesnívalo o malování na stěnách. A aby se setkala s touhou dítěte na kreativitu, jsou zde kresby tapety.

 • Tapety s rámečky, které mohou děti naplnit kresbami podle vlastní vůle;
 • Barvení, kde si dítě může vybrat pouze barvy pro oblíbené postavy;
 • Tematická tapeta, která zobrazuje hlavní prvky pozemku a čím menší jsou podrobnosti, jako barvy, dítě se zvedne nezávisle.

Není-li dítě žádoucí čerpat tapety, měl by mít možnost tuto touhu realizovat jinde. A albumy s barvením pro to nemusí být dost. V tomto případě je dobrým řešením koupit velkou desku, na níž můžete kreslit pastelkami nebo značkami.

Dalším alternativním nápadem je samolepící film. Na něm může dítě zobrazovat požadované údaje a pak je rozřezat a vložit na zeď. Pokud je dítě ještě příliš mladé, aby mu mohlo svěřit ostrý předmět, je lepší koupit hotové samolepky na tapetu v dětském pokoji.

V horní části tapety můžete také připevnit průhledný plastový nebo skleněný panel. Nebude zavírat tapetu, ale dá příležitost kreslit a psát dítě, kolik chce. V tomto případě je důležité tento panel pevně uložit a vybírat z něj odolný materiál, aby nedošlo ke zranění.

Výběr interiéru pro dětský pokoj je obtížný a důležitý úkol. Skutečnost, že dítě bude obklopeno několik let, může výrazně ovlivnit jeho charakter a základní dovednosti. Přesný a krásný design místnosti pomůže s porodem rozvinout v dítěti pocit krásy a bude se snažit udržet tuto vnější i vnitřní krásu v budoucnu.

 • Jak zdobit okno v dětském pokoji

 • Interiér dětského pokoje pro dvě dívky

 • Interiér v malé dětské místnosti

 • Interiér dětského pokoje pro chlapce

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 5 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map