Ochrana oken před pronikáním

Ochrana oken před pronikáním

Pokud žijete v prvním patře, více než jednou jsem myslel na ochranu oken před pronikáním. Také tato otázka je skutečná pro vlastníky venkovských domů. Konec konců je ve většině případů budova s ​​jednou nebo dvěma podlažími. Za předpokladu, že majitelé sem přijedou pouze jednou týdně a zavřou dům na zimu - okna jsou nejzranitelnějším místem ochrany.

Není divu, že mnoho zlodějů se ani neobtěžuje pokoušet se otevřít zámek. Jen si vezmou kámen a rozbijí sklo. Vezmeme-li v úvahu skutečnost, že v zimě není prakticky žádný v přírodě, je to nejjednodušší a nejspolehlivější způsob hackingu. Je to úplně jiná záležitost, pokud máte na vašich oknech nainstalován systém ochrany proti pronikání.

Zde musíte udělat jedno zdokonalení. Jakýkoli systém může být napaden. Ale dobrá ochrana před pronikáním vyžaduje příliš mnoho úsilí, aby se dostala dovnitř. Ve většině případů zloději netrvají na dobře osídlených budovách a rozhodují se o kořist snadněji.

Pozor! Existují systémy, které při hackování posílají signál na nejbližší bezpečnostní místo nebo vydávají zvukové upozornění.

Většina lidí věří, že k ochraně oken před pronikáním stačí instalovat železné rolety. Taková metoda posílení je skutečně velmi účinná, ale je použitelná pouze tehdy, když nikdo není uvnitř. Je nepravděpodobné, že někdo bude chtít být v domě, který nepronikne slunečnímu záření. Proto by ideální ochrana proti pronikání měla také přenášet světlo.

Neexistuje pouze ochrana před zloději. Například obyvatelé vyšších pater dokonce v megacities vytvářejí řadu chráničů. Ve většině případů se jedná o síť proti komáru. Zabraňují pronikání hmyzu, prachu a chmýří. Kromě toho existují zvláštní metody ochrany bytu před ultrafialovým zářením.

Nejnáročnější mechanická ochrana na trhu

Mříže na oknech a jejich typy

Jedná se o nejvíce standardní a často používaný způsob, jak chránit okna před pronikáním. Ochranné konstrukce lze namontovat jak zevnitř, tak zvenku.

Pozor! Rošt je nejen hodnou bariérou pro pachatele, ale také provádí dekorativní funkci.

Mříže mohou být vybrány tak, aby se staly důležitým prvkem exteriéru a poskytnou domovu identitu. S jejich pomocí můžete snadno zdůraznit svůj stav a ukázat dobrý vkus.

Mřížky na oknech mohou být jak svařované, tak kované. Svařované konstrukce jsou vyráběny pomocí svařování za studena. Tato metoda je mnohem levnější. To samozřejmě ovlivňuje cenu.

Pozor! Svařované konstrukce jsou křehčí než ty, které vzniká kováním, jejich kvalita je také výrazně nižší.

Při výrobě grilu z tepaného železa se používá zásadně odlišná technika. Práce se provádí pomocí horkého kovu. S pomocí mechanických vlivů dostává formu potřebnou pro další práci. Výsledkem takového dopadu je extrémní trvanlivost ochrany oken před pronikáním.

Důležitou výhodou padělaných sítí je možnost dát jim téměř jakýkoli tvar. Můžete si objednat autentický design a vaše přání bude splněna velitelem s maximální přesností.

Kromě způsobu výroby může být mřížka také klasifikována jako odnímatelná a stacionární. První jsou připevněny ke stěně pomocí šroubů. V případě potřeby je můžete bez problémů odstranit. Taková ochrana oken před pronikáním je používána jako dočasná.

Pro trvalou ochranu oken před pronikáním jsou potřeba rošty s pevným upevňovacím systémem. Jsou namontovány na otevírání oken. Pak bude velmi obtížné je demontovat. To je možné pouze za pomoci speciálního vybavení.

Málokdo ví, ale mřížky pro okna lze namontovat jak zevnitř, tak i venku. Každá z těchto metod ochrany před pronikáním má jak jeho plusy, tak nevýhody. Když je instalace zevnitř, struktura je namontována mezi rámečky. Také je možná jednoduchá instalace zevnitř.

Tip! Vnitřní mřížky jsou ideální, když se okna otvírají ven.

Vnější mříže jsou tradičně instalovány ze strany ulice a představují součást exteriéru. Ochrana oken proti proniknutí může být také klasifikována podle typu otvoru:

  • posuvné,
  • houpající se,
  • monolitické.

Prvním typem otvoru je rám s několika dveřmi. Odcházejí stranou, když člověk dělá určité úsilí. Swing tyče, jak můžete pochopit z právě otevřeného jména.

Monolitická konstrukce nemá žádné pohyblivé prvky. Na jedné straně to může být považováno za nevýhodu, ale stojí za to uznat, že tento typ výrobků je nejtrvanlivější. Nemohou být jednoduše napadeni, protože v zásadě neexistují zámky.

Mříže představují vynikající mechanickou ochranu oken před pronikáním. V moderním exteriéru plní dvě funkce: ochranné a dekorativní. Není divu, že podle tohoto principu mohou být také rozděleny do dvou typů.

Zároveň má ochranná verze větší šířku tyče a méně zdokonalení. Dekorativní mříže jsou především rafinovaným prvkem interiéru a teprve pak chrání okna před pronikáním.

Pozor! Nyní stále více a více stavebních firem nabízejí svým zákazníkům výrobky, které mají dekorativní i ochranné funkce.

Samozřejmě, cena výrobků, které poskytují vynikající ochranu oken z proniknutí a současně zdobí dům je mnohem vyšší. Pokud tedy chcete vybrat možnost rozpočtu, budete muset zaměřit pozornost návrhářů na jednu věc. To vám umožní ušetřit spoustu peněz.

Rolety a rolety

Tyto výrobky představují vynikající ochranu proti pronikání oken. Chcete-li lépe pochopit tento systém, představte si obvyklé žaluzie, které jsou instalovány zvenčí.

Pozor! Rolety se liší od rolety s výrobním materiálem. První jsou vyrobeny z oceli, takže jsou spolehlivější.

Rolety používané k ochraně oken před pronikáním mohou být jak plastové, tak i kovové. Hlavní výhodou obou systémů je, že pokud je to nutné, můžete snadno odstranit ochranné prvky. Současně, když jsou uzavřeny, zabraňují nejen tomu, aby se zloději dostali dovnitř, ale také nám neumožňují zkoumat situaci doma.

Další způsoby ochrany oken

Chcete-li chránit váš dům před pronikáním, můžete použít následující součásti:

  • protiblokovací armatury,
  • signalizace,
  • zesílená a tvrzená okna s dvojitým zasklením (film).

Ochranné kování je vynikající ochranou proti pronikání oken. Stačí nainstalovat nové zámky a zloději bude mnohem těžší dostat se do vašeho domu. Nejspolehlivější ochrana této třídy odolává i páčce.

Aby bylo možné zajistit okna s pancéřovou ochranou proti pronikání, stačí nalepit speciální film. Některé úpravy klidně vydržely výstřel ze vzdálenosti několika metrů.

Jedná se o poplašný systém, který se nejčastěji používá k ochraně oken před zloději. Může poslat signál bezpečnostnímu úřadu, se kterým máte smlouvu, aktivovat sirénu spolu s osvětlovacími efekty nebo odeslat SMS na mobilní telefon o průniku.

Výsledky

Existuje mnoho způsobů, jak ochránit dacha nebo apartmán před pronikáním. Nejvyšší dosažený výsledek je dosaženo při připojení několika ochranných systémů. Můžete například přidat poplachy do oken v oknech. Antistatická armatura také nebude nadbytečná. Pokud chcete z domu vytáhnout nepřekonatelnou pevnost, nezapomeňte na brněnský film.

  • Síť proti komárům na plastových oknech s vlastními rukama

  • Oprava plastových oken s vlastními rukama

  • Jak izolovat dřevěná okna vlastním rukama

  • Obnova dřevěných oken vlastním rukama

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 5 = 4

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map