Montáž povrchového čerpadla na studnu

Montáž povrchového čerpadla na studnu

Při instalaci zařízení do studní se často používají ponorné konstrukce. Ale často používají agregáty povrchu. Popisované konstrukce nespadají do vody, takže jejich bydlení nepodléhá negativním vlivům na životní prostředí. Povrchová zařízení jsou rozdělena na víry a odstředivé. První typ zařízení se používá ke zvyšování vody se zvyšujícím se tlakem a druhý typ slouží ke zvedání kapaliny z mělkých vrtů. Stojí za to pamatovat, že pokud se na místě objeví artesiánská studna, stojí za to kupovat dražší a výkonnější zařízení, protože pouze silné jednotky mohou zvedat vodu z hloubky přesahující 20 metrů.

Výhody a nevýhody povrchových mechanismů

V případě vrtání mělkého vrtu na místě byly použity povrchové zařízení. Tyto mechanismy se v mnoha ohledech liší ve srovnání s hlubokými elektrickými čerpadly:

 1. Malá velikost. Povrchová zařízení nezabírají příliš mnoho prostoru, takže pro ně nemusí stavět velký a masivní podklad.
 2. Nízká cena. Je třeba poznamenat, že levnější zařízení se používá k instalaci popsaných elektrických čerpadel. Automatické řídicí jednotky jsou zakoupeny hotové, takže jejich cena je také nízká.
 3. Životnost 5 let. Stojí za zmínku, že povrchové čerpadla platí za 2 roky použití. Při dodržování provozních pravidel mohou tyto struktury pracovat delší dobu.
 4. Instalace povrchových elektrických čerpadel je poměrně jednoduchá, protože pro instalaci je potřeba připojit potrubí a kabely k těmto zařízením. Povrchové mechanismy používají akumulátorovou nádrž, která obsahuje zásobu vody.
 5. Uvedená zařízení poskytují nepřerušený přívod vody za přítomnosti mělké studny v místě.
 6. Ekonomické. Uvedená čerpadla spotřebovávají malé množství elektrické energie.
 7. Schopnost použít pro mělký vrt nebo studnu. Proto jsou takové mechanismy získávány majiteli příměstských oblastí. Vodní sloupec, zvednutý popsanými zařízeními, může mít výšku asi 80 cm. Jiné typy zařízení nejsou přizpůsobeny pro práci s tak malými objemy.
 8. Žádný kontakt napájecího kabelu s vodou. Vzhledem k tomu, že kabel není blízko vody, je zařízení bezpečné.
 9. Automatické vypnutí. Pokud se zařízení začne pumpovat vzduch, zastaví se. Toto zařízení není poškozeno.
 10. Jednoduchost opravy. Pokud dojde k výpadku elektrického čerpadla, není třeba jej odstraňovat z vody, což zjednodušuje proces výměny součástí.

Nevýhody popsaných elektrických čerpadel zahrnují možnost pracovat pouze v mělkých hloubkách. Další nevýhodou je, že pro normální provoz přístroje je nutné instalovat speciální filtrační zařízení. Pokud tomu tak není, mechanismus může selhat.

Před zapnutím povrchového čerpadla je třeba se ujistit, že během provozu nezačne čerpat vzduch. Také k nevýhodám lze přiřadit vysokou hladinu hluku během provozu čerpadla. Je třeba si uvědomit, že povrchové samonasávací čerpadla můžete instalovat pouze v izolovaných budovách.

Jak si vybrat

Před výběrem elektrického čerpadla pro studnu v úseku je nutné zjistit kritéria, na základě kterých stojí za nákup těchto výrobků. Nejprve musíte vědět, kolik vody bude čerpáno denně. Dodávka vody do venkovského domu vyžaduje silnější čerpadlo než návrh na dodávku vody do skleníku.

Během výběru je třeba vzít v úvahu následující údaje:

 1. Pokud je dům, pro který je mechanismus zakoupen, žije 4 osoby, stojí za to vybrat zařízení, které zajišťuje čerpání 3 kostek vody za hodinu. Tato částka stačí pro celou rodinu. Je-li třeba čerpat vodu i do skleníku a zahrady, spotřeba se zdvojnásobí.
 2. Při instalaci povrchového mechanismu, který zajišťuje vodu do městského domu, musíte zakoupit zařízení s kapacitou více než 5 kostek.

Studna pro povrchové čerpadlo, které je vytvořeno na místě, by mělo mít hloubku menší než 20 metrů. Pokud je hloubka větší, je třeba se podívat na výkonnější typy zařízení. Obvykle jsou zakoupena odstředivá čerpadla pro vrty hlubší než 25 metrů.

Jak nainstalovat

Instalace elektrického čerpadla je poměrně jednoduchá. Chcete-li zařízení začít používat, stačí vybrat místo pro instalaci a potom připojit potrubí. K provedení takové práce není nutné najmout specialisty, ale k instalaci čerpadla potřebujete minimální zkušenosti se sanitárním zařízením.

Čerpadlo je namontováno následovně:

 1. V první fázi je vybráno místo pro instalované zařízení. Nejlepší je připravit samostatnou strukturu pro instalaci. Nachází se v blízkosti studny. Stojí za zmínku, že je nutné izolovanou strukturu izolovat.
 2. Poté se vytvoří konkrétní základ pro mechanismus. Kovové upevňovací prvky pro popsané zařízení jsou instalovány v základně. Vlasy z kovu mohou neutralizovat zatížení, které neustále ovlivňuje strukturu během provozu. Pokud nechcete zařízení chránit, může se kvůli vibracím stát v krátké době nepoužitelné. Ve stejné fázi je instalováno povrchové elektrické čerpadlo.
 3. Pak je instalace zařízení, pomocí které se provádí řízení jednotky. Mnoho automatizovaných systémů je již připraveno a připraveno k instalaci. S vědomím můžete sestavovat řídicí jednotku čerpadla v částech. Pokud nejste obeznámeni s uspořádáním takových mechanismů, neměli byste je sami sbírat. Struktura této jednotky zahrnuje snímače, jakož i řídicí relé, které řídí hladinu vody a další parametry. Když se přívod vody zastaví, relé zastaví čerpadlo.
 4. V příštím kroku je připojení čerpadla k vodovodnímu systému připojeno. Během připojení musí být na potrubí instalován zpětný ventil. Toto zařízení zabraňuje vylévání a vypouštění vody po vypnutí čerpadla.
 5. Potom je instalována expanzní nádoba. Před zahájením připojení zkontrolujte tlak v komoře. Tento indikátor musí odpovídat deklarovanému výrobci. Pokud tlak neodpovídá, musí být nejdříve nastaven.
 6. V poslední fázi jsou připojeny kabely pro nainstalované povrchové elektrické čerpadlo. Je důležité vytvořit specializovanou linku pro dodávku elektřiny.

Po připojení povrchového čerpadla k vrtu je nutné před jeho zapnutím zkontrolovat jeho provozuschopnost pro trvalé čerpání vody.

Jak pracují čerpadla

Před použitím čerpadla se voda nalévá do expanzní nádrže. Teprve potom je zařízení zapnuté. Po spotřebování vody v nádrži automatické řízení zapne čerpadlo. Po naplnění nádrže na určitou úroveň dojde k automatickému vypnutí.

Je-li v oblasti studna nebo mělký vrt, stojí za to koupit povrchové čerpadlo, protože takové zařízení může pumpovat dostatečný objem vody a zároveň mít nízké náklady.

 • Jak vybrat generátor, který chcete dát

 • Instalace a připojení čerpadla do studny

 • Schéma připojení fotokopírování pro pouliční osvětlení

 • Typy upozornění na dávání

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

3 + 5 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map