Kuchyňský design s okenním umyvadlem

Kuchyňský design s okenním umyvadlem

V každé kuchyni potřebujete alespoň jedno velké okno, protože bez ní není možné se dostat do místnosti slunečního světla. Sluneční paprsky procházejí sklem do kuchyně, rozptýlí se v něm, čímž je teplé a útulné. K tomu, aby kuchyně originální design, často nesou umyvadlo v kuchyni k oknu.

Možnosti malého designu kuchyně

V závislosti na umístění světelného zdroje a velikosti místnosti můžete přijít s jednotlivým projektem s umyvadlem umístěním do okna. Nejvíce stylový a nádherný výhled na moderní uspořádání malých kuchyňských návrhářů považuje přemístění umyvadla do kuchyně k oknu. V naší zemi takový design kuchyně ještě není používán tak široce jako v evropských zemích, a opravdu to jsou malé kuchyně s okenním umyvadlem, které jsou funkční, dovolit použití všech metrů čtverečních kuchyně.

Designová kuchyně 5m s místem umyvadla u okna vám umožňuje rozšiřovat pracovní plochu díky prahu, zvýšit velikost desky.

Majitelka bude schopna připravit lahodný oběd, prohlíží si krajinu za okny.

Tip! Pokud nechcete spadnout do podzimní deprese, vložte do kuchyně umyvadlo pod oknem a vychutnejte si všechny barvy přírody

Moderní vícepodlažní domy často mají úzkou kuchyň, připomínající železniční vůz. Chcete-li tento pokoj útulný, budete muset tvrdě pracovat. Mezi řešení tohoto problému si všimneme umístění krásné kuchyňské soupravy. Původním konstrukčním prvkem takové náhlavní soupravy bude umístění výlevky s odtokem přímo pod samotným oknem. Díky podobnému uspořádání umyvadla je možné skrýt z pohledu chladiče.

Nabízíme několik možností pro "maskování radiátorů" ve vaší kuchyni:

 • demontovat všechny topné baterie, vyměnit je za moderní teplou podlahu, vyměnit baterii za krásný stojan;
 • Změňte umístění baterie a upevněte ji na opačné straně (drahá metoda);
 • Umístěním dřezového odtoku přímo pod okenní jednotku skryjte baterii v krabici za pomoci odborníků

Jako zásadní způsob, jak změnit návrh malého kuchyňského koutku, zdůrazňujeme demolici zlomu zdi, abychom "utopili baterii" v získaném výklenku.

Tip! Pro dodatečnou výzdobu malých místností můžete použít krátké závěsy nebo žaluzie, stejně jako kvetoucí květiny.

Návrh prostor s několika okny

Pro kuchyně, které mají dva nebo více okenních bloků, návrháři nabízejí několik možností předběžného budování interiéru. V první řadě si odborníci všimnou, že je nemusíte přidělovat, jen vyzvedněte originální světlé rámečky. Navíc můžete vyzvednout římské záclony, které budou pohodlné.

Tato "mazanost" vám umožní vizuálně rozšířit prostor v kuchyni, zvýšit světlo a originálnost. Pokud dokončíte kuchyň s několika okny kolem umyvadla, zvýšíte jeho funkčnost, bude možné ubytovat v kuchyni více hostů. Při zdobení kuchyně v soukromém domě s 2-3 okny můžete bezpečně vybavit umyvadlo u okna a "maskovat" okna pro výběr dekorativních závěsů.

Budou "jíst" prostor v místnosti, takže je důležité maximálně využít konstrukčních technik. Zajímavou možností je navrhnout instalaci vysokých sloupů, jejichž výška může být až do stropu. V těchto sloupcích můžete dát různé věci, včetně mnoha domácích spotřebičů. Pokud máte v kuchyni vysoké stropy, můžete si v mezipatře vybrat nábytek s nevýznamnými hloubkami.

Design rohových kuchyní s jedním oknem

S kompetentním přístupem k designu rohové kuchyně můžete dosáhnout vizuální expanze prostoru. Při zdobení kuchyně v nestandardním tvaru je vhodné umístit umyvadlo do okna, abyste mohli masku zakrýt. Když jsou rohová kuchyňská okna umístěna na různých stěnách, rohový nábytek lze instalovat ve výsledném rohu, například vyzdvihnout malou rohovou skříňku.

Tip! Umístěte do plazmového rohu panel plazmové televize nebo opravte police na nábytku.

Mezi oblíbené modely kuchyňských sestav vybereme takové sady nábytku, které jsou schopné změnit poloměr. Tato možnost jim umožňuje vytvořit v kuchyni jednotlivé zóny, které mají velkou hloubku.

U pokojů o rozloze 5m2 je rohová kuchyň, kterou profesionální návrháři považují za nejlepší volbu pro vytvoření trojúhelníkové pracovní plochy. Takovýto funkční "trojúhelník" zahrnuje důležité prvky, jako je varná deska, umyvadlo, stůl, vhodné pro stálé užití.

Díky umístění kuchyňského nábytku u okna můžete zvýšit prostor v kuchyni.

Dřevěné konstrukce vypadají elegantně a vznešeně, s přídavkem zrcadel a skla můžete získat jedinečný design malé kuchyně.

V evropských zemích se instalace umyvadla v okenní jednotce stala známým fenoménem, ​​nikoho nepřekvapí.

Hlavní výhody uspořádání mytí oken

Existuje několik nesporných výhod umístění umývadla do okna:

 1. Při instalaci do okenního kulového dřezu s odtokem je možné zvýšit pracovní prostor v kuchyni.
 2. Během celého dne si můžete vychutnávat přirozené světlo, bez dalších osvětlení.
 3. Nevhodné procedury pro mytí nádobí, které můžete diverzifikovat, budete mít nádherný výhled mimo okno.

Hlavní nevýhody umístění umyvadla pod oknem

Kromě zjevných výhod je také možné zmínit některé negativní parametry umístění pod oknem kulatého výlevky:

 1. Přenos dřezu pod okenní blok předpokládá vážné potíže s opuštěním za oknem, může dojít k potížím při větrání kuchyně kvůli působení jeřábu.
 2. Pokud jsou dřevěné rámy, je třeba je vyměnit za plastové sáčky, jinak se dřevěný rám deformuje, protože kvůli zvýšené vlhkosti ztratí estetický vzhled.
 3. Na sklo padnou mastné a špinavé skvrny, budete často měnit závěsy, umyjte sklo.

Změnou směšovače můžete zjednodušit větrání v kuchyni. Ve stavebních obchodech jsou k dispozici speciální mixéry určené k instalaci v blízkosti okna. Rozsypání je možné snadno oddělit společně s hadicí v době mytí oken nebo větrání, a pak namontovat na stejném místě. K dispozici jsou také kohouty, které lze ohřívat v základně a spouštět do dřezu.

Instalace a instalace umyvadla u okna v kuchyni

Umyvadlo můžete umístit v blízkosti okna v kuchyni různými způsoby, s přihlédnutím k jeho materiálu, designu a stylu samotné místnosti.

Keramický dřez lze instalovat uvnitř horního krytu stolu, ale bude vyžadovat dovednosti nebo pomoc profesionálních mistrů.

Dokonce můžete umístit umyvadlo těsně pod deskou, a přemýšlejte o designu ve fázi návrhu kuchyňské sady.

Horní dřez u okna je běžnou volbou. Je vyraženo z nerezové oceli, zabudované do stolu nebo do obdélníkového podstavce. Mytí provede dvě funkce najednou: desky a umyvadla.

Pro upevnění umyvadla na okno doporučujeme použít speciální spojovací materiál ve tvaru písmene L, který má na jedné straně speciální šikmý otvor. Chcete-li opravit umyvadlo, postačí, abyste si udělali čtyři takové spojovací prvky. Za prvé, do dřezu je zabudován mixér, protože to bude problém po tom, jak to opravíte. Dále se připevní spojovací materiál ve tvaru písmene L a umyvadlo se na ně usadí.

Několik užitečných tipů

Upozorňujeme vás na několik tipů ohledně instalace nad oknem umyvadla.

Pokud se rozhodnete re-plánovat kuchyni, chcete nainstalovat umyvadlo pod oknem, nejprve rychlost výšky okenního parapetu. Chcete-li realizovat své plány, výška okenního parapetu by měla být 5 až 10 centimetrů nad deskou.

Při pracovní výšce 85-90 cm, která je výrazně vyšší než okenní parapet, budeme muset zapomenout na naše touhu přesunout dřezy pod okno. Za prvé, budete muset změnit vzhled okna, zvýšit výšku otevírání okna, zvednout okenní parapetu a teprve potom budete moci nosit dřezu. K provedení takových změn v bytové budově budete muset získat povolení ve státních strukturách (oddělení architektury vašeho města), ale s přestavbou soukromého domu nebude problém.

Pokud máte pod oknem chladič, budete mít další problémy s přenosem pod oknem mycího okruhu. Baterii můžete demontovat a nainstalovat na opačnou stěnu, ale na to musíte věnovat spoustu času a peněz. Důsledky takového přeplánování se mohou stát plísní, studené v kuchyni, nedostatek normálního větrání.

S oknem nad okenním prahem můžete uspořádat pohodlnou "pracovní zástěru" pod oknem pro nový dřezy.

Nezapomeňte, že dodatečné náklady jsou pro vás instalovat potrubí pro odvod vody do kanalizace, stejně jako k zásobování vodou. Aby se zajistilo, že během provozu nebudete mít problémy s drenážím, zvedněte odtokové potrubí o 3-5 cm. Nemusíte neustále vyčistit umyvadlo, bojovat s ucpáním potrubí.

Při přepravě dřezu na 3-5 metrů ve srovnání s původním místem je žádoucí instalovat drtič potravin (drtiče).

Závěr

Moderní kuchyně s dřezem u okna najde v Rusku rostoucí počet fanoušků, protože je multifunkční a pohodlné, umožňuje maximální využití celého prostoru místnosti, aby bylo pohodlné.

 • Návrh černobílé kuchyně v apartmánu

 • Kuchyně s barem pro snídani: moderní design

 • Designová rohová kuchyně, moderní nápady, novinky

 • Návrh interiéru malé kuchyně

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map