Betonové ploty + foto

Betonové ploty + foto

Výrobky z ocelových železobetonů umožňují kombinovat dvě opačné charakteristiky plotu - pevnou kamennou konstrukci a tenké plotové oplocení. Betonové ploty se vyznačují vysokou pevností, trvanlivostí a nenáročností při údržbě a instalace některých oplocovacích modelů lze provádět i samostatně. Dnes je většina plotů pro soukromé domy betonovými ozdobnými ploty s odlitkem z čipky nebo imitace dřeva, přírodního kamene.

Vlastnosti betonových konstrukcí plotů

Betonové ploty jsou především vysokou pevností a nízkou cenou, přibližně o 40% méně než cihla nebo kamenný plot podobné velikosti. Pro neindustriální objekty a území se vyrábějí dva hlavní typy betonových plotů:

  • Sekční betonový plot Vyrábí se ve formě skládací konstrukce nosných pilířů a několika typových úseků;
  • Monolitické plotové panely, s výškou 200 cm až 300 cm. Takové železobetonové desky jsou chráněny technickými a pomocnými prostory - parkovištěmi, garáží, staveništi.
Pro informaci! Všechny konstrukce betonových plotů jsou postaveny podle klasického schématu železobetonu - tenký ocelový rám z drátu nebo kovové tyče se nalívá z betonu s vysokou pevností s přísadami různých plastifikátorů.

Tato technologie vám umožňuje získat relativně tenké panely o tloušťce 5-7 cm a malé bloky pro instalaci podkladových betonových pásů pro cihlovou a kamennou oplocovací konstrukci.

Instalace betonových plotů pro soukromé developery

Před deseti lety byly pro soukromého stavitele nejoblíbenější betonové dekorační ploty. Závody ZHBI vyrobily relativně levný a snadno sestavitelný plot z betonových profilů. Dnes byla vyvinuta myšlenka plotového plotu. Kromě jednoduchých šedých panelů s jednostranným reliéfním vzorem byly přidány varianty, jako na fotografii, s typovými sekcemi napodobujícími přírodní kámen, dřevěné ploty a dokonce i okrasné keře a stromy.

Jak vybrat a nainstalovat kompozitní betonový plot

Klasický kompozitní plot z betonu je vyroben ve formě dvou sloupových podpěr s podélnými montážními drážkami a dvěma nebo třemi panely. Montáž konstrukce se provádí podle uvedeného schématu.

Označte instalační linku pomocí šňůry nebo úrovně, abyste zajistili každou část plotu, kterou potřebujete k vykopnutí dvou vrtů nebo vrtů s hloubkou 120-130 cm.

Pevně ​​drží panel pilíře v poloze při instalaci betonu podporuje plotu je třeba kontrolovat nejen jejich odchylku od svislice, ale také vzdálenost mezi dvojicí montážní drážky pilíře. Postupujte takto:

  1. Vložte pilíře do jám, vyrovnejte je a zajistěte je ve svislé poloze pomocí dřevěných desek a velkých úlomků cihel;
  2. V rovině montážních drážek betonových nosníků vložte dvě nebo tři desky, jejichž délka se rovná délce úseků plus 10 mm. Vytáhněte sestavu měkkým drátem a zkompletujte jámy;
  3. Betonové podpěry zkontrolujte a nastavte jejich polohu svisle. Po třech nebo čtyřech dnech se desky a drát odstraní, základ se nalije pískem a lze instalovat betonové plotové panely.
Poradenství! Pokud se v důsledku smršťovacích procesů ukáže, že vzdálenost mezi sloupky je příliš malá a panely se nevejdou do montážních drážk, můžete použít zdvihák, abyste krátce otevřeli odtok a nainstalovali první spodní část.

Po namontování prvního prvku se druhý a třetí panel stanou v drážkách jako "nalit". Pokud je sestava správně sestavena, nesmí být mezi deskami žádné betonové ploty, mezery nebo mezery. Ze vzdálenosti 2-3 m musí rovina betonového plotu vypadat homogenně a monoliticky. Malá část sekcí umožňuje instalaci betonového plotu pro správu dvěma nebo třemi lidmi bez použití zdvihacího a přepravního zařízení.

Poměrně jednoduchá technologie pro výrobu prefabrikovaných betonových plotek vedla k tomu, že na trhu se objevilo velké množství řemeslných úseků. Nastavit sekce a pilíře mohou být provedeny doma. K tomu potřebujete formu a vibrační stůl. Předtím byl drátěný rám svařen z měkké ocelové drátěné tyče a umístěn na kolíky v připravené formě, která byla naplněna betonovou směsí. Během 15-20 minut se lisovací forma stlačí na vibračním stole a po dvou dnech se odstraní dokončený plotový plot.

Výroba řemeslné výroby z továrny není vždy snadné rozlišit, ale je to možné. Nejprve je třeba porovnat tloušťku profilů a výšky. V prefabrikovaném betonovém plotu budou tyto parametry pro všechny panely stejné, což nelze u panelů vyráběných řemeslnou metodou říci.

Kromě toho je při nákupu nutné zkontrolovat každý prvek pro třísky, povrchové vady, vyboulení výztuže a přítomnost trhlin. Všechny tyto nevýhody ovlivňují především trvanlivost konstrukce.

Ploty z monolitických desek

Betonové konstrukce na bázi monolitických železobetonových desek mohou být použity jak pro oplocení průmyslových objektů, pro fotografie, tak pro použití při stavbě ploty kolem soukromých domů.

Rozměry panelu a jeho tloušťka neumožňují provádět instalaci vlastním rukama. Největší a nejtěžší desky se instalují do speciálních betonových pohárů uložených v zemi. V horní části konstrukce jsou desky spojeny svařováním kotevních šroubů a rohových podložek.

Kromě prefabrikovaných schémat lze betonové desky pro ploty vyrábět ve formě samostatných konstrukcí. V dolní části takového panelu je zesílení, které zajišťuje stabilní polohu na rovinném povrchu.

Všechny tyto možnosti se zřídka používají k ochraně soukromých prostor, za tímto účelem se používají dekorativní desky pro betonové plotýnky.

Možnosti pro dekoraci průřezových desek

Montáž betonového plotu z monolitické dekorativní desky je prakticky shodná s instalací sekčních sad. Stěna plotu je tvořena postupnou instalací se zámkem v drážkách sloupkových podpěr.

Nejčastěji jsou stěny z betonu plot, jako napodobení přirozeného řezaného kamene reliéf, větve a kmeny stromů, pokládání přírodního kamene, suť, plastushki, zdiva, dřeva, řeziva.

Složitější oplocovací struktury lze nalézt z několika typů betonových bloků. Takové betonové ploty se často neodlišují od stěn z pravého přírodního kamene.

V horní části betonového plotu je nejčastěji uspořádáno imitace roštu, balustrů. S úspěšným výběrem barvy a struktury dekorativního povlaku betonu je téměř nemožné rozpoznat, z jakého materiálu je plot proveden.

Nejvíce neobvyklým konstrukčním řešením je návrh stěn ve formě otevřené prostorové struktury nebo imitace tkaní z přírodních vláken, vinné révy, bambusu.

Vyráběné a zdobené tímto způsobem, ploty si zachovávají všechny výhody betonové konstrukce. Nespálí, neabsorbují vlhkost, nemají plachty a s výjimkou výjimek nevyžadují uspořádání zvláštního těžkého podkladu.

Závěr

Vzhledem k nízké ceně plotu betonových plotů je tento plot zaslouženým požadavkem mezi letními obyvateli a obyvateli předměstí. S těmito dekorativními provedeními úspěšně oplocený většinu sociálních a veřejných budov a institucí, nemocnic, škol, rekreačních zařízení, parkovací prostory, parkoviště, a, samozřejmě, vlastní území, a to zejména pokud jde o oplocení přes padesát metrů.

  • Co a jak malovat bránu

  • Dřevěný plot s vlastními rukama

  • Plot z cihel a proflista

  • Zámky a šrouby pro křídlové brány

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

46 − 41 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map