מרגמה על טיח הקירות במו ידיך

מרגמה על טיח הקירות במו ידיך

טייח טוב, כמו בנאי טוב, יש הרבה סודות שלו על איזה סוג של קירות ובאיזה פרופורציה להכין את המלט על משטח הטיח. רוב המומחים טובים הם שמרנים חד משמעי והם רגילים להשתמש לא מוכן הבנייה מתערבב, אבל חול מלט מעורב בפרופורציות מסוימות.

ערבוב טיט

עבור טייח חובב, המהומה עם הכנת הפתרון הטיח על ידי הידיים הרבה יותר קשה. זה פשוט יותר אמין יותר לשכור מומחה. אבל עדיין, רובנו מוכנים לקחת סיכונים ולנסות פתרון מלט, טיט או סיד טיח, למשל, למוסך או לדאצ'ה.

זה נחשב המתאים ביותר בתים פרטיים דירות טיח טיח על בסיס הפרופורציות הפשוטות של מלט, חול, טיט או סיד. הרכב כזה, אבל במידות שונות של רכיבים, אתה יכול:

 • מטויחים את הלבנים החשופות או את קירות הבטון של קוטג 'חדש שנבנה מחדש, מוסך, סככה;
 • תיקון פיסת טיח מתפוררת הן בתוך הבניין והן מחוץ לבית;
 • לבצע תיקונים גדולים בדירה הישנה (החדשה) עם הסרת טיח ישן ויישום קיר חדש לקיר.

עם פרופורציות שנבחרו כראוי הטכנולוגיה של הנחת הטיח, שכבה עם עובי של 10-20 מ"מ צריך:

 • לא לפגר מאחורי הבסיס לבנים או בטון, לא סדק, פרץ או לירות עם אחד "עוגה";
 • לספק חדירות אדי טובה, אבל לא מאפשרים לחות לחדור עמוק לתוך הקירות, להיות עמיד בפני ההשפעות של שינויי טמפרטורה ולחות.
 • אם יש לך הצליח להכין מרגמות שלך להנחת לבנים - ואז, לנהל את ההכנה של הרכב עבור טיח הקירות. העבודה היא כמעט זהה, זה רק צריך לבחור את הפרופורציות עבור כל מקרה בנפרד.

אנחנו מכינים במו ידינו תערובת של מלט-חול לטייח את הבית

בבית פרטי או דירה ישנם שלושה סוגים עיקריים של הנחות, שכל אחד מהם דורש הרכב שלה פרופורציות של טיח. כל האופציות הבסיסיות מבוצעות על בסיס מלט. פתרונות חימר טהור או סיד לא יכול לספק את המאפיינים הדרושים של הטיח.

טיח לסלון

כל מגורים לינה בהתאם הנורמות סניטריים צריך להיות מאוורר היטב, להיות יציב ויציב. לכן, הקירות והתקרות של כל חדרי המגורים צריך להיות מטויח עם פתרונות המכילים פרופורציה:

 1. עבור חדר שינה, אולם, חדר ילדים, 2 חלקי מלט של סימן 500 או 400, חול גרגירי גס - 6 חלקים, סיד - חלק 1. ראשית, שכבת השלפוחית ​​עשויה להתבצע על ידי הוספת טובת גבס 1 חלק, ואז לסיים פרופורציות להחליף טיח חול גס גרגר ולהוסיף 1/10 המסה של דבק polyacetate הגבס נוזלי;
 2. עבור המטבח, מסדרון, מזווה, אמבטיה או שירותים, פרופורציות משמשים - 4 חלקים של חול ותוסף דבק מוסיפים חלק 1 של המלט, הטיח מוחל עם אחד, כמו שכבה דקה ככל האפשר;
 3. עבור חדרים הדורשים בידוד מקסימלי של הקירות, בפרופורציות אלה, במקום סיד, אתה יכול להשתמש בחומר שומני.
עצה! עבור טיח משטחים חמים הקשורים תנור, אח או ארובה, בשיעור של טיט לטיח סיד אינו משמש, הלישה העיקרית מבוצעת על חימר וחול.

אם שכבת טיח כזה היא עבה מאוד או לא יציבה, כמו במקרה של טיט רזה, השתמש פתרון של חול, טיט ומלט בשיעור של 4: 8: 1. כדי להגדיל את כוח, לפעמים 10% של סיבים מינרליים הקרקע או אסבסט קצוץ מתווספים הפתרון. אבל במקרה זה, אתה לא יכול להשתמש כזה מרגמה עבור טיח במגורים, רק בעליית הגג, בחדר דוד או בבניינים דומים.

אחוזי תמיסות טיח לשימוש חיצוני

חוק טוב, פשוט זהוב, אומר - אתה לא יכול טיח הקירות החיצוניים בטמפרטורות מינוס, מזג אוויר סוער או באור שמש ישיר. טיח אפילו את הפרופורציות הנכונות ביותר, יכול, בבת אחת לא ליפול, אבל להחזיק בתקיפות ובביטחון לא יהיה מדויק. עם ייבוש חזק בשמש, את שכבת מיושם של טיח הוא ריסס עם מים מן מרסס בגינה או מטאטא רטוב קונבנציונלי.

הפרופורציות עבור טיח טיח עבור עבודות חוצות הם בערך כמו עבור פלסטרים פנימיים, אבל עם כמות מופחתת של סיד.

הטכנולוגיה של העבודה שונה במקצת. קודם כל, אנו מיישמים טיח בכמה שלבים.

בשלב הראשון נעשית אדמה רטובה. משמעות הדבר היא כי רזה, כמה מילימטר פתרון גבס הוא ריססו על פני השטח ניקה. משקל פרופורציות - עבור 20 ק"ג של 500 מלט 4 דליים של חול נהר שטוף ושני ליטר של בסיס דבק. לפעמים, במקרה של טיח משטח בטון חלק, 100 גרם של חומר ניקוי נוסף לתערובת להדבקה טובה יותר של המלט.

השכבה הבאה של טיח ללא חומר ניקוי, עם שיעור מוגבר של תוכן חול עד 5 דליים ותוסף קטן, 10-15 ק"ג, סיבים מינרליים קטנים. בשלב זה, שכבת הטיח המקסימלית מוחלת על הקירות, ולבסוף מושרשת ומוכנה לפעולה הסופית.

לאחר 10 שעות ניתן להחיל את המעיל הגמר. הפרופורציות של חול ניתן להגדיל ל 6 דליים, אך באותו זמן להשתמש בחומר בסדר ככל האפשר. לאחר הדיוס לסיים להחליק את הקיר סוף סוף מתייבש לפחות יומיים.

לקבלת מידע! ב טיח החיצוני והפנים, כל שכבה חדשה מפחיתה את כוחו של כל טיח.

עמיד ביותר וחזק ביחס לכמות המלט הניח הוא הקרקע, אז כל שכבה חדשה צריכה להיות עם תוכן מוגבר של חול סיד.

בנוסף לפרופורציות, היישום הנכון של החומר על פני השטח חשוב מאוד בטיח, לעתים קרובות הוא נעשה בצורה של מרגמות נפרד, עם לחץ על כוח או נזרק על פני הקירות.

איזה מלט וחול עדיף להשתמש?

עבור עבודות טיח להשתמש טהור מחומר תכלילים חול. אם אין אפשרות לשטוף את החומר, ניתן לנפות אותו כמה פעמים דרך מסכי הבנייה, ובכך להסיר את תכלילים ובחירת הקטן ביותר עבור יצירות הסופי. החול הגדול והגדול ביותר, כמו גם חצץ, ניתן להשתמש בפרופורציה המתאימה בפתרונות הקרקע של הטיח.

פורטלנד, המותגים לא נמוך מ 400, נלקחים מלט. ככל שכמות המלט גבוהה יותר, כך הצטמקות גדולה יותר, כך הסיכון גבוה יותר לפריצה. לפני ערבוב, המלט הוא בדק תמיד עבור הידבקות הצטמקות לאחר התקשות.

אם הפתרון הוא לא עובד במהלך יום העבודה, הוא מושלך ולא ניתן להשתמש בו עבודות טיח נוספות. מומחים לא עובדים עם פתרונות גבס ב 30 מעלות או יותר של חום.

טיט וטיח לטיח

עבור עבודה פנים, ניתן להשתמש מסה גבס מחימר ו להדביק סיד, בשיעור של 1: 1, עם תוספת קטנה של אבק עץ או שבבי. חימר וסיד חייב להיות ספוג בעבר במים מן היחס של 1 חלק חימר או סיד ל 1.5 חלקים מים. לאחר ספיגת מים, שני מרכיבים הם בזהירות ללוש ו למחוץ כדי למצוא ולהסיר כל הספגה דקה של אבנים או תכלילים זרים. מרכיבי הטיח מעורבבים היטב ומוחלים על הקיר.

אם עבור קלינקר עובד רק טיט וחול משמש, יש צורך בזהירות לבחור את הפרופורציות שלהם בהרכב של התערובת. חימר הוא חומר מורכב מאוד, המאפיינים שלו תלויים מאוד התוכן של תרכובות hydrated של סיליקון ואלומיניום. לפעמים בעלי מלאכה משתמשים בטכניקות קדרות כדי להגביר את הפלסטיות של החומר. מסה חרס הוא חתך עם את חפירה על קלטות, זז ומעורב. לאחר 5-10 חתכים כאלה, החימר הופך צמיג מאוד ועמיד.

בדרך כלל, פתרונות כאלה הם מוטבע הקירות מתוך רצועת עץ, מבני מגן עם דוד ו waterproofing שכבת. תערובות של סיד, חול גבס מטויחים לעתים קרובות עם הידיים שלהם, קירות עשויים גושי בלוקים, גבס טרומיים ומבנים מגולוונים.

הפתרון חימר לימי יכול להיות מאוחסן במשך כמה ימים, הוא מתייבש לאט מאוד, בגלל זה, שכבות טיח סמיך יכול לעוות, במיוחד בטיוטות או במזג אוויר רטוב קר. במקרים דחופים ביותר, כדי לזרז את ייבוש של שכבת ביניים, גליונות העיתון ממוקמים על המשטח הרטוב של טיח טיט. הם לאט לקחת מים מן הטיח ולקדם ייבוש אחיד של אותו ללא עיוות.

מסקנות והמלצות

כל מומחה יש שיטות משלו של חיזוק שכבות טיח, אפילו עם פרופורציות עניים או "כבד" הקירות. פיתוח של מיומנויות כאלה במו ידיהם לוקח שנים. לכן, לפעמים אתה לא צריך לבזבז זמן מחקה את הטכניקה של קירות טיח, ולהשתמש בשירותים של אדונים.

 • איך לעשות פתרון עבור קירות טיח

 • בידוד תרמי של קירות

 • טיח קירות על ידי מכונה

 • טיח דקורטיבי בפנים

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

81 − = 76

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map