אספקת ומאוורר פליטה

אספקת ומאוורר פליטה

זמינות אוורור סופק על ידי קודי בנייה לפני יותר ממאה שנים, אבל לאחרונה היבט זה קיבל יותר תשומת לב. זאת בשל ההשפעה החיובית של מערכות אוורור איכותיות על חיי חומרי בניין. עד לנקודה מסוימת בבתים רק הודפים או פתחי אוורור הותקנו, כפי שהם מכנים בדרך כלל יותר. במקביל, זרם זה בוצע באופן טבעי. מערכת כזו היתה מאופיינת רק לעתים נדירות על ידי פרודוקטיביות גבוהה, כך מתוחכמת אספקת ו-פליטה המערכת פותחה. המרכיב העיקרי שלה הוא המאוורר. מה הם סוגי האספקה ​​ומאווררי פליטה ומה באמת היתרון שלהם? זה יידונו במאמר.

מושגים כלליים

מאוורר ההיצע והאספקה ​​אינו יכול לשמש מודול עצמאי. על מנת לבצע את תפקידיה, יהיה צורך להתקין מערכת שלמה, הכוללת גם ערוצים לאספקה ​​ופריקה של האוויר מהחדר. תהליך אוורור במקרה זה מתבצע במצב כפוי. התקנה של מאוורר האספקה ​​והמערכת למערכת יש יתרונות רבים, וביניהם:

 • הסרת איכות הלחות;
 • חיסול מהיר של ריחות לא נעימים;
 • ירידה בכמות הנבגים הפטרייתיים באוויר;
 • הפחתת כמות האבק;
 • הגדלת תכולת החמצן;
 • הפשטות של שמירה על מיקרו אקלים.

התוצאה של תהליך הנשימה של בני אדם ובעלי חיים היא שחרור קיטור. זה גם בולט במהלך הבישול בעת ביקור בחדר האמבטיה. טמפרטורת האדים גבוהה מזו של המטוסים והמישורים הסובבים. ירידה כזו מובילה לתהליך עיבוי. התוצאה שלו היא לא רק את ההידרדרות של חומרי בניין, אלא גם את הפיתוח של פטריות שונים עובש. מערכת אוורור כפוי מאפשר הסרה בזמן של קיטור, מניעת תהליך של עיבוי. תפקיד מרכזי זה הוא שיחק על ידי מאוורר האספקה ​​ואת פליטה.

על הבגדים ועל רירית הממברנות אדם מביא הביתה מספר משמעותי של וירוסים נבגים של פטריות. אם אין מערכת אוורור בחדר, הם יצטברו, המוביל למחלות שונות. מאוורר ההיצע והאספקה ​​מזיז בכוח את מסות האוויר ומביא אוויר נקי מהרחוב. זה האחרון יש תכונות חיטוי, ולכן הוא הורס מספר משמעותי של פטריות ווירוסים. סביר להניח שכולם שמעו כי עם שהייה ממושכת בחדר סגור יש נמנום. זאת בשל הירידה בכמות החמצן הנמצאת באוויר. בתנאים אלה, פריון העבודה מופחת באופן משמעותי. מאוורר האספקה ​​ומפלט פותר את הבעיה בזמן קצר, ומספק חלק חדש של אוויר.

בנוסף למאוורר עצמו במערכת האספקה ​​והמיצוי, יש גם אלמנטים כאלה:

 • חיבורי צינור;
 • שסתום הסימון;
 • מודול בקרה;
 • מסננים.

המערכת כולה פועלת בדיוק בגלל המאוורר. שאר האלמנטים הם עזר. רעש קטן יותר במהלך המבצע ופרודוקטיביות גבוהה יותר נהנה על ידי עיצובים מעריצים רדיאלי, אבל במקרים מסוימים צריכת צירית ומאווררי פליטה משמשים. המשימה של שסתום הסימון, אשר מותקן במערכת, היא למנוע את האוויר ההפוך הנוכחי אם ההבדל בלחץ הוא משמעותי.

על מנת שמסת האוויר תזרם ברציפות, שני ערוצים עיקריים מסופקים, כפי שניתן לראות בתרשים לעיל. לדברי אחד מהם, האוויר מסופק מן הרחוב, והשני הוא פריקה של מסה פסולת. התהליך הוא אוטומטי לחלוטין בשל מודול הבקרה. הוא מקבל מידע מחיישנים שונים, שעל פיהם קיימים שינויים בשיעור האספקה ​​או פריקת האוויר מהחדר. במקרים מסוימים, הוא אחראי גם על נהיגה שסתום שאינו חוזר כי פותח או סוגר אותו.

אלגוריתם העבודה

באיור לעיל, אתה יכול לעקוב אחר העיקרון של אספקת מערכת פליטה. המחזור כולו מחולק לשלושה שלבים:

 • יבוא וטיהור;
 • גדר והתחבורה;
 • פליטה.

בדרך כלל, מסננים מחוספסים מותקנים בכניסה, שמטרתה למנוע אבק ולכלוך להיכנס למערכת צינור. לאחר הניקוי, בשל הלחץ הנוצר על ידי המאוורר, מסופקני האוויר מסופקים מהרחוב לכל חדר שבו הערוצים מסופקים. ברציפות עם תהליך זה, האוויר הוא שוחרר מן המקום. אספקת ו גריל הכנסה ממוקמים ברמות שונות. האוויר משוחרר לא ניקה, אבל חילופי חלקי של אנרגיה החום מתרחשת כדי להפחית את אובדן החום ולשמור על חימום.

חיישני הלחץ, הטמפרטורה והלחות מחוברים למודול השולט על המאוורר ומאוורר הפליטה. הם ממוקמים באזורים שונים, כך הקריאות הן עם שגיאה מינימלית. הודות למידע שהתקבל, אספקת מערכת הפליטה הולך לרמה של המבצע שבו זרימת חופשי של אוויר קר דרך המערכת ואת הנחות אינו נכלל. זה מבטיח איכות אוויר גבוהה של הבית, ולא הקירור שלה בעונה הקרה, כפי שזה קורה עם חלון פתוח או חלון.

החיסרון של ההחלטה להתקין מאוורר האספקה ​​ואת פליטת היא העלות שלה. הסכום הכולל צריך לכלול גם את הסכום שיוצא על ההתקנה. זה האחרון צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע. הטכניקה לא עושה בלי תחזוקה, ככל המאוורר, פסולת רגילה כל כך ילך לזה. אבל, מאז שאתה לא יכול לקנות בריאות, עדיף לנקוט באמצעי מניעה כדי לשמר את זה.

סוגים שונים של מבנים

מערכות האספקה ​​וההפקה נבדלות זו מזו לא רק במאוורר המותקן, אלא גם בדרך של החלפת הטמפרטורה בין ההמונים הנכנסים והיוצאים. זה חל על חימום וקירור האוויר. המודולים הבאים משמשים להליך:

 • recuperator;
 • תנור;
 • מזגן.

כמה מהם יכולים לעבוד בזוגות.

מאוורר עם recuperator

השימוש במערכת שימור חום באספקת אוורור פליטה הוא חובה ולכן יעילותו יכולה להיחשב גבוהה. כמה גרסאות של מחליפי חום פותחו, אשר נבדלים היעילות והמורכבות של המכשיר. אלה מחליפי חום נקראים גם recuperators. בין המינים העיקריים הם:

 • נוזלי;
 • סיבובית;
 • למלר.

כל המודולים שלהם יש יתרונות וחסרונות.

רוטרי

בנוסף למאוורר המבצעת את הזרקת האוויר לתוך מערכת האוורור, יש אחד בממיר ההחזרה הסיבובית. זה שונה מבחינה מבנית מן הראשי ומבצע את הפונקציה של חילופי חום. הלהבים שלו בו זמנית בשני חדרים ולהזיז את האוויר אחד למשנהו, לייצר ערבוב חלקי של ההמונים טריים ועבדו. בשל כך, חילופי חום מתרחש, ואת הטמפרטורה של האוויר הנכנס עולה אחד מתאים, על מנת להפחית את עלות החימום. מוצרים איכותיים מסוג זה יכולים לפצות עד 90% של אובדן חום.

התאם את הביצועים של המערכת עם מודול זה אפשרי לא רק בגלל עוצמת הסיבוב של המאוורר הראשי, אלא גם על ידי שינוי המהירות של הלהבים של מחליף חום. החיסרון של אספקת ומודול הפליטה של ​​מערכת האוורור הוא חלק הרעש שלה, אשר בוטלו על ידי כריות מיוחדות. תחזוקה של להבים כאלה גם גורם קשיים מסוימים יש מחזוריות קצר.

למלר

העיצוב ואת אופן הפעולה של מחליף סוג צלחת היא קצת יותר פשוטה מאשר את הגירסה הקודמת. הבדל בולט הוא היעדר חלקים מסתובבים נוספים. האיור מראה כי מסת האוויר לפני ההזרמה או לפני הכניסה לחדר עוברים דרך בלוק מיוחד. הוא מחולק לשני תאים אטומים שדרכם עוברות שורות של לוחות מתכת. זה בזכותם כי העברת חום מתרחשת. יתרונות יכול להיחשב היעדר ההשפעה של ערבוב, ולכן ריחות לא נעימים לא לחזור לחדר. הצבת רכיב כזה היא הרבה יותר פשוטה מזו הקודמת.

מן minuses של מודול כזה עבור אספקת מערכת פליטה ניתן להבחין היווצרות של מעובה במהלך המעבר של האוויר. מודולים כאלה לא מומלץ להתקנה עם הכנסה ומאווררים פליטה באזורים עם אקלים קר. זה יכול להוביל להיווצרות של כפור וחסימה מלאה של אספקת ומאוורר פליטה. סקירה של מערכת העבודה של אספקת אוורור פליטה הוא בסרטון להלן.

תכונות נוספות

יחד עם מאוורר האספקה ​​והמיצוי, ניתן להתקין מודול חימום. המשימה שלו היא לחמם את האוויר לטמפרטורה גבוהה יותר לפני שהוא מועבר לחצרים. זה הכרחי באזורים שבהם בחורף הטמפרטורה יורדת לערכים נמוכים. אם אין חימום נוסף, המודול התאוששות קונבנציונאלי לא להתמודד עם המשימה של שמירת החום בחדר. במערכת האספקה ​​והמיצוי מותקנים שני סוגי תנורים. אחד מהם הוא תנור צלחת, אשר מותקן ישירות לתוך התעלה. האוויר מתחמם ועובר דרכו. לגבי תנור כזה, דרישות קפדניות מוטלות על סינון ראשוני של האוויר, כמו גם על המחזוריות של תחזוקה. אופציה נוספת למיצוי האספקה ​​והמיצוי היא מערכת חימום נוזלית. במקרה זה, רדיאטורים מותקנים, דרכו צינורות עם נוזל במחזור מונחות. מערכת כזו היא אמינה יותר.

סיכום

בנוסף נייח האספקה ​​ואת פליטה אוהדים, אשר הוזכרו במאמר, יש קומפקטי עצמאי מעריצים עיצובים. הם מבצעים את אותן פונקציות כמו נייחים, אבל מותקנים בנפרד לכל חדר ואינם דורשים בידוד מורכב של צינור האוורור.

 • איך לעשות ברקים בבית פרטי

 • סוללות חימום חשמליות

 • כיצד לבחור מטרים חימום

 • חיבור של שקע תלת פאזי

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 39 = 48

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map