Veranda v venkovském domě s vlastními rukama

Veranda v venkovském domě s vlastními rukama

Při stavbě verandy stojí za zmínku, že by neměla být pouze krásná, ale i spolehlivá struktura. Důležité je také zohlednit pohodlí při pohybu po schodech a plošině před dveřmi. Chcete-li postavit takovou konstrukci vlastními silami, musíte vědět o stádiích stavby a vlastnostech této práce. Ale především je nutné zvolit základní stavební materiál pro verandu.

Výhody veranda z kovu

Výhody konstrukce kovu zahrnují:

 1. Spolehlivost a dlouhá životnost.
 2. Kovová konstrukce se nehýbe s časem a nedeformuje se. Také při správném zpracování materiál nezhorší a nezůstane vzhled, protože je ozdobou domu.
 3. Poměrně malá váha, pokud porovnáte verandu tohoto materiálu s mohutnými dřevěnými konstrukcemi.
 4. Není třeba instalovat nadaci
 5. Estetika verandy.

Možnost rychle sestavit verandu. Za přítomnosti schématu budoucí verandy je možné sestavit celou strukturu v krátké době. Obvykle to trvá asi 3 dny.

Takové návrhy však mají nevýhody. Například, vysoké náklady na veranda, pokud jsou prvky na objednávku. Za zmínku stojí, že k vytvoření verandy s vlastními rukama je nutné mít svařovací stroj a zkušenosti s prováděním prací na spojování kovových prvků. Chcete-li vybrat vhodnější typ verandy, stačí vidět několik fotografií, které tyto stavby zobrazují.

Jak postavit kovovou verandu

K vytvoření kovové verandy venkovského domu se obvykle používá kovový roh 40x40 mm. Rovněž se používají profilové trubky s průřezem 20x40 mm. Tloušťka kovových prvků by měla být nejméně 3 mm, jinak by rámy nemohly vydržet zátěž působící na ně.

Malá kovová veranda může být provedena sledující určitou posloupnost:

 1. Za prvé, oblast je označena a řetězec je tažen mezi sloupy. V tomto okamžiku je geometrie značky označena tak, aby všechny úhly byly 90 stupňů, pokud je vytvořena standardní konstrukce.
 2. Poté jsou v rohu označení instalovány kovové piloty. Pokud má veranda velkou délku a šířku, podpěry jsou umístěny uprostřed. V této fázi je nutné zkontrolovat svislou polohu každé podpěry. Pokud je kovový žebřík déle než 3 metry. Pod tím jsou nainstalovány další podpěry. Instalace je následující: půda je vykopávací potrubí o rozměrech 50x80 mm a je betonována. Pro udržení správné polohy hlavy podpěr jsou spojeny kovovými rohy.
 3. Délka řezání se rovná délce žebříku. Právě tyto prvky budou použity k instalaci kroků. Dolní část schodů je upevněna na betonovém polštáři.
 4. Pak se roh s rovným úhlem rozřezá na různé délky: rozměry ve výšce, stupně, délka a šířka. Za prvé, rohy menší délky jsou přivařeny ke spodní části žebříku a mezi nimi jsou fixovány nejdelší prvky, které slouží jako základ pro nastavení stupňů. Při svařování podpěr by měla být použita konstrukční úroveň, aby bylo zajištěno, že kroky jsou vodorovné.
 5. V závěrečné fázi probíhá instalace schodů z různých materiálů, stejně jako upevnění staveniště. K dispozici je také instalace krytu, pokud je to nutné. Vyberte styl dekorace, abyste pečlivě vyloučili vzhled struktury. Za tímto účelem stačí zvážit navrhované fotografie.

Tak, abyste si vyrobili kovovou verandu se svými vlastními rukama a připojili ji k dachu, můžete v krátké době s minimální znalostí o procesu práce. Abyste předešli chybám během výstavby, stojí za to pečlivě zvážit navrhované fotografie.

Důležité! Kvalita práce závisí na spolehlivosti konstrukce připojené k domu, proto se nedoporučuje provádět připojení kovových prvků bez zkušeností.

Výhody dřevěné verandy

Dřevo je nejběžnějším materiálem, protože má několik výhod oproti kovům a betonu. Pro ně je možné nést jednoduchost instalace návrhu vlastním rukama. I při absenci odborných dovedností může člověk vytvořit spolehlivou a krásnou dřevěnou verandu a připojit ji k dachu.

Další výhodou je nízká cena materiálů. Nejjednodušší dřevěná veranda s vrchlíkem může být vytvořena z prvků, které zůstaly po stavbě domu. Obvykle to vyžaduje pouze lištu o průřezu 100 x 200 mm a okraje.

Také k plusům na verandě je třeba zahrnout a krásný vzhled, jak lze vidět z navrhovaných fotografií. Se správnou volbou dokončení se design stává ornamentem domu. Chcete-li ozdobit dřevěnou verandu, můžete použít barvy různých odstínů, které umožňují zvolit téměř jakýkoli styl.

Postavíme dřevěnou verandu vlastními rukama

Hlavním problémem nezkušených stavitelů je nedostatek znalostí o tom, jak instalovat dřevěné podpěry pod dřevěnou verandu. Chcete-li se vyhnout chybám, měli byste zvolit jednu z možností používaných stavebníky:

 1. Betonářská dřevěná opěrka. Tímto způsobem je otvor pod základnou vykopán do hloubky asi 1,2 metru. Dřevěná opěrka se pak ošetří ochrannou hmotou a namontuje se na štěrk nebo rozbitý kamenný polštář o tloušťce asi 15 cm. Poté je podložka instalována a vrt se nalije betonem. Aby strom udržel v jedné poloze během procesu nalévání, vytvoří se distanční vložky.
 2. Použití upevňovacího prvku pro dřevěnou základnu. Je to kolík, na jehož horní části je upevněn kovový spojovací materiál ve tvaru U s otvory pro upevnění dřevěné základny. Kolík je betonován a na povrchu základny je kovový držák dřevěného prvku. Tato metoda je pohodlnější a spolehlivější než předchozí.
 3. Použití krabice pro podpěry. Pokud betonová základna pro verandu již zpevnila, použije se speciální krabice, která má kovovou základnu pro jeho přišroubování k betonu.

Instalace plošiny a žebříku je méně náročný úkol, protože v této fázi zůstává pouze upevnění dřevěného rámu na podpěry. Pro vytvoření plochy verandy s vlastními rukama stačí nainstalovat nosníky a opravit křížky na nich. Pro instalaci nejjednoduššího schodiště se používají 2 desky o tloušťce nejméně 5 metrů a desky pro schody. Po vytvoření výkresu a výpočtu počtu kroků jsou kovové rohy připevněny k základnám, na kterých budou fixovány zbývající prvky. Stojí za zmínku, že dřevěná veranda je vhodná pro téměř jakýkoli domov, bez ohledu na materiál, z něhož je postavena.

Veranda z betonu

Chcete-li připojit spolehlivou konstrukci k vaší dachi, která není ovlivněna nepříznivými faktory, stojí za to, aby se z betonu. Chcete-li změnit design tohoto designu, stačí vybrat materiál, který se vám líbí, a nahradit jej ten, který byl předtím.

Výhodou betonové verandy je také jednoduchost konstrukčního procesu, stačí vytvořit dřevěný rám pro nalití a instalovat výztuž v něm. Poté se směs vytvoří a nalije do bednění.

Předtím, než připojíte domů k verandě, měli byste přemýšlet o tom, že je propojíte se základem domu. Pokud již došlo ke smršťování, můžete vyvrtat otvory v suterénu a instalovat kovové kolíky, které spojují konstrukci s verandou.

Pokud dojde pouze ke smršťování domu, vytvoří se těsnění mezi základem a novou betonovou konstrukcí. Před zahájením práce se provádí montáž desek zabalených ruberoidem. Po jejich dokončení je materiál odstraněn a mezera je vyplněna montážní pěnou. Tak, aby si s vlastními rukama zhotovili verandu betonu, můžete a pokud nemáte zkušenosti s výstavbou. Abyste se však nedopustili chyb, je třeba pečlivě přistupovat k realizaci každé operace a sledovat fotografii celého procesu.

Dekorace na verandě

Při navrhování verandy si musíte vybrat konkrétní styl. Pokud se tak nestane, můžete přeměnit krásnou budovu na směšné rozšíření do dacha, což místo obdivu způsobí jen zmatek. Následující styly jsou často vybrány:

 1. Klasika. Při výběru této možnosti se vytvoří dvoupatrový baldachýn a nainstalují se zábradlí. Také je třeba instalovat a ozdobné balustery. K dokončení kroků a oblasti verandy se používá kámen nebo dlaždice. Pro zdobení takové struktury se používají hrnce s květinami. Na fotografii můžete vidět všechny funkce tohoto stylu.
 2. Země. Tento styl je vhodný pouze v případě, že je dům z dřeva. Hlavním znakem verandy je hrubé zpracování stromu. Při stavbě ve venkovském stylu by dům měl připomínat americký ranč nebo mexickou haciendu.
 3. Evropský styl. Tento návrh znamená množství jasných čar a standardních tvarů. Jako základní dokončovací materiál se používá kámen nebo dlaždice. Na verandě v evropském stylu je umístěno proutěné židle.
 4. Francouzský styl. Hlavní rozdíl od předchozí verze je pouze přítomnost skleněných dveří chráněných kovovou mřížkou.

Chcete-li přesně určit styl, který se vám líbí víc, stojí za to zvážit fotku a prezentovat takovou konstrukci, která je připojena k vaší domácnosti. Vytvoření verandy s vlastními rukama není snadný úkol, ale při pečlivém přístupu k práci nebudete mít vážné potíže.

 • Zdiva z profilové trubky vlastním rukama

 • Veranda pro koupelnu

 • Jak udělat verandu na verandu

 • Veranda z betonu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

57 − 47 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map