Stěny pro elektroinstalace bez prachu

Stěny pro elektroinstalace bez prachu

Při provádění oprav v bytě nebo domě musí každý majitel čelit stádiu, kdy je nutné položit nové vedení. To se provádí za účelem instalace nových zásuvek, protože na navrhovaných místech nejsou žádné zdroje napájení. Zdá se, že koupil rozvětvený drát, pozval profesionála a to je konec. Ale práce pána není volná, ale je možné postavit stěny pod kabelem nezávisle. Postačí pečlivě prozkoumat materiál článku a správně jej aplikovat v praxi.

Stěnová konstrukce pod elektroinstalací bez prachu

Jak správně ohýbat betonovou zeď

Než začnete, vezměte list papíru a tužku, abyste nakreslili diagram průchodu drátu, přesné umístění spínačů a vývodů. Za tímto účelem se doporučuje seznámit se sadou pravidel pro distribuci elektrických zařízení v dokumentech 3,05 06-85 SNiP. Mnoho lidí věří, že vědí, jak se Stroebe, ale ve skutečnosti neznalost základní přinejlepším vede k zablokování elektrikáře amatéry. Je lepší číst hlavní body jednou a kvalitně pracovat. Níže uvádíme šest hlavních požadavků, které je třeba dodržovat:

 1. Neprovádějte horizontální shtroblenie vzdálenější než 150 mm od překrývajících se desek.
 2. Dávejte pozor na svislé brázdy poblíž plynovodů. Vzdálenost od nich by neměla být menší než 400-450 mm. Úhly a okna by měly být vzdáleny nejméně 150 mm.
 3. Stínujte stěny pouze vodorovně nebo svisle. V ideálním případě by neměly být žádné další svahy. Výjimkou může být pouze výstavba podkroví: zde je kabeláž položena rovnoběžně se stěnou ve stoupání.
 4. Délka jedné souvislé brázdy nesmí být větší než 3 metry a hloubka a šířka - 25 mm.
 5. Stejně jako svahy by neměly být žádné obraty. Přechod na spínač a výstup musí být ve stejném úhlu (vodorovný až svislý přechod), s výjimkou skříně se spárami s vodorovným povrchem.

takže není možné vytvořit plášť

Důležité! Kriticky zakázané vodorovné ohybné stěny. Toto pravidlo se vztahuje na absolutně všechny budovy v libovolných oblastech. U panelových domů to jsou všechny stěny. V tomto případě musíte sledovat video lekci pro plánování.

Po prozkoumání těchto pravidel, po vypracování akčního plánu, který určil umístění kabeláže a východy, můžete začít. Nezapomeňte na bezpečnost. Všechny stavební práce vyžadují péči a přesnost.

Výběr nástrojů

Existuje obrovské množství způsobů, jak shtrobleniya pod elektroinstalace. Vyznačují se použitím různých nástrojů: shtroboreza, perforátor, bruska, sekáč a kladivo, nárazová vrtačka. První metoda je známá pro ideální výsledek (dokonce řezy), ale má vysoké náklady. Postup perforátoru je velmi rychlý a má relativně nízkou cenu. Stroblenie v bulharštině dává dokonce brady, ale vytváří spousty odpadků, které se těžko čistí. Jediný plus kladivo s kladivem v tomto případě - levný. Ale pokud chcete, aby práce byla vysoce kvalitní - ušetřit peníze na nástroje.

děrovač dláta a kladivo shtroboresa Bulharům

Jak si vyrobit brázdy lépe, vyberte si sami. Práce závisí nejen na nástroji, ale i na velitele, takže je lepší znovu zkontrolovat správnost těchto akcí, než opakovat práci dvakrát.

Jak ohýbat stěny pod kabelem pomocí děrovače

Shtroblenie stěny puncher je nejpopulárnější ze všech existujících. To se vysvětluje skutečností, že pro tento stavební postup netrvá moc času a peněz.

Než začnete, musíte udělat klasickou přípravu stěn. Nijak se neliší od toho, co se děje s použitím jiných nástrojů. Všechny etapy jsou velmi jednoduché, ale vyžadují odpovědný přístup velitele:

 1. Zkontrolujte staré vedení. Někdy jsou nepříjemné okamžiky, kdy ve stěnách jsou dráty ze starého schématu elektřiny. Neohrožujte svůj život a zdraví, pečlivě zkontrolujte povrch. Existuje speciální zařízení, které se s touto úlohou rychle vyrovná.
 2. Přímo označující stěnu. Poté, co se ujistíte, že ve stěně nejsou žádné vodiče, můžete pokračovat v schematickém označování na místech, kde se pokládají kabely. Nakreslete linky z centrální rozvodné skříně do zdrojů proudu (spínače, zásuvky, osvětlovací vodiče).
 3. Ochrana před nečistotami a prachem. Nezapomeňte zavěsit okna a dveře: proces není příliš čistý, prach se rozšíří po celé místnosti a bude těžké jej vyčistit.

Po absolvování školení pokračujte v hlavních aktivitách. Vezměte kladivo a pre-zubatý linky, vyvrtejte malé dírky v určité vzdálenosti od sebe asi 1,5 cm Pak to vše závisí na vašem přístroji :. Buď jej přepnout do režimu pro shtrobleniya (potřebovat speciální příloha), nebo vložit jednoduchý vrtačku. Jemně připojte otvory a zatlačte razník.

děrovač a vrtá se předem vytaženou čárou malými otvory jemně propojte otvory a tlačte razník

Důležité! Pokud jste začátečník, nezapomínejte na díry, protože bez zkušeností s takovými pracemi je poměrně obtížné dosáhnout dokonale hladké linie.

Pokud máte otázky, níže je video:

Bulharština na stroblenii

Bulharština je dalším nástrojem, který pomůže vytvořit sloty pro elektroinstalace. Jak řešit betonovou stěnu? Je nutné mít diamantový kotouč, protože materiál stěn je velmi odolný. Můžete se poradit s profesionálem a on možná vyzve nějaký jiný disk. Ale nekomplikujte úkol: diamant se snadno dostane, plus všechno, díky ní bude práce mnohem rychlejší.

Bulharština

Takže proces se skládá z několika kroků. Nejprve řez dvěma proužky na vyznačenou část stěny. Sloty by měly být navzájem rovnoběžné a měly by být mezi sebou vzdáleny 2 cm. Poté budete potřebovat děrovací nebo jiný nástroj, který vám umožní vysunout zbytečné zbytky mezi zářezy. Můžete si vzít punker s tzv. Kladivo. Poté se kabeláž položí do otvorů a zakryje omítkou.

na označenou část zdi jsme nakrájeli dva proužky

Důležité! Výřez pod drátem by měl mít takovou hloubku, že na konci práce je vhodné omítnout. Když jsou dráty zcela skryty a leží spíše daleko, je zde volný prostor, který je snadno zpracovatelný, na konci stěny vypadá hladce.

Můžete sledovat pomocné video:

Bez prachu: je to možné?

Dvě předchozí metody mají jedno společné mínus - vznik obrovského množství prachu. Jeho vrstva je tak velká, že ani průmyslové vysavače nemohou zcela vyčistit místnost. Lidé, kteří mají zájem o čistotu doma, preferují plášť pro řezání otvorů. Jedná se o nástroj, který připomíná bulharské, ale už má vestavěné diamantové kruhy. Speciální pouzdro umožňuje nastavit vzdálenost mezi oběma disky a řídit hloubku brázd. Výhodou řezače pláště ve vysavači, která neumožňuje prach uniknout z pouzdra. Nevýhodou je cena přístroje. U jednorázových stavebních prací se tato metoda jasně neshoduje: nástroj bude muset být zakoupen v značné míře. Ale pokud požadujete potřebnou čistotu, můžete jej pronajmout. I když to není fakt, že to bude levné.

řezačka pláště ve vysavači

Kolik je stavební postup

Cena procesu přímo závisí na kritériích pro jeho realizaci. Je jasné, že dělat sebe doma je výhodnější. Náklady přímo závisí na nástroji, omítce, samotné kabeláži. Někdy se to ukáže jako levné, a někdy ne tak. Například výběrem přístroje úder, budete muset zaplatit pouze pro drát, a těsnících materiálů, protože nástroje jsou obvykle tam každý člověk. Ale dává přednost shtroborezu, je nepravděpodobné, že zachrání.

Rozhodnete-li si objednat práci mistra v stavební společnosti nebo soukromého odborníka, neměli byste očekávat přijatelnou cenu. Připravte se na uspořádání pořádné sumy. Tato práce je nebezpečná, takže platba je požadována odpovídajícím způsobem.

renovace bydlení není nikdy úplná bez porušení kanály pro elektrické energie, a proto je důležité vědět, že základní požadavky shtroblenie stěn, jakož i dodržovat pravidla při výstavbě bezpečnosti.

 • Krásné 3D tapety na zeď a strop

 • Vinylový tapetový papír na netkané bázi

 • Černobílé tapety

 • Jak položit laminát na zeď s vlastními rukama

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 52 = 56

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map