Rekreační chata v chalupě

Rekreační chata v chalupě

Jakou konstrukci lze nazvat hlavní stavbou v zemi? Samotný dům? Na jedné straně ano, ale existuje design, bez něhož je prostě nemožné pohodlné bydlení v dachu. O čem to mluvíme? Pravděpodobně jste už uhádli, že je to toaleta. A pokud to není na vašem webu, pak je nyní čas myslet na to, jak ji postavit. Ve skutečnosti není v této práci nic obtížného, ​​jelikož toaleta sama tvoří jámu, základnu a konstrukci shora. Stačí se rozhodnout, co přesně tento návrh bude. Existují různé varianty budovy. Budeme přezkoumávat nejpopulárnější z nich, a také se soustředit na budování záchodu v venkovském domě s vlastními rukama.

V tomto článku uvidíte výkresy a pokyny pro vytvoření poměrně jednoduchého návrhu. To vám pomůže uskutečnit tuto myšlenku ve vaší zemi. Dozvíte se také výhody konstrukce chaty typu.

Varianty toaletní výstavby v zemi

Že jste měli obecný obrázek o toaletách pro letní rezidence, doporučujeme, abyste se seznámili s konstrukcemi, které můžete vytvářet vlastními silami. Metody konstrukce jsou mnoho, zcela závisí na samotném návrhu. Zde je seznam nejoblíbenějších variant provedení koupelny pro letní sídlo:

 1. Prášek-chuzet.
 2. Klasická toaleta s jámou.
 3. Suchá skříň a chemická toaleta.
 4. Podkroví.

Co je každý z nich? Nejjednodušší a nejběžnější je jednoduchý WC se žumpa. Je to ideální pro letní chaty, protože zařízení bude potřebovat trochu peněz, materiál a design sám o sobě je jednoduchý. Musíte jen kopat žumpa, zpevnit ji a postavit nadstavbu. Příklad takového toaleta je viditelný na fotografii.

S ohledem na loft-kluzetov, mají uzavřenou jámu, kde spadá odpad. Samotná nádrž může být odlišná, konstrukční a rozměrově odlišná a je umístěna daleko od konstrukce. Likvidace odpadu z něj je poměrně jednoduchá, jako u žumpy. Musíte najmout kanalizační stroj, který pumpuje všechno zevnitř. Jako možnost udělat to sami. Na fotografii uvidíte tento typ konstrukce.

Prášková skříň Je to druh kontejneru, který je přímo pod sedanem. Žádná žumpa není potřeba, a samotná nádrž je poměrně malá. On také musí být vyčištěn, když se naplní. Zvláštností je to, že po použití se počítají další prostředky využití. Jedná se o kropení rašeliny s odpadními vodami. Tato možnost dávání může být nazývána jednou z nejlevnějších, pouze samotný proces čištění způsobuje problémy. Práškové klauzule na fotografii.

Ideální z hlediska čistoty, pohodlí a tvorby chemické nebo bio-toaleta. Vše, co potřebujete, je koupit a nainstalovat ho na své místo. Výhody takových konstrukcí spočívají v tom, že není třeba je vyčistit. A nepříjemná vůně nepřijde. Věc je, že odpad je rozdělen na úkor speciálních bakterií. Jediným záporným je cena. Ale pokud si to můžete dovolit, je lepší se na tuto možnost zabývat.

A co když máte omezený rozpočet a nemůžete si dovolit takové "výhody civilizace"? Můžete vytvořit toaletu sami. Ideální v tomto ohledu - toaleta se žumpa. Pokud jde o nadstavbu, vypadá to docela dobrá toaleta. Proč je tak dobrý? Zjistíme to.

Proč vlastně toaleta

Za prvé, chceme objasnit, proč zvažujeme toaletu dacha, jako je chata. Věc je, že takový neobvyklý design má některé výhody oproti tradičním "konkurentům". Podívejme se na pozitivní stránku:

 1. Zvláštnost návrhu spočívá v tom, že při jeho tvorbě není nutné se zabývat konstrukcí střechy, opravit ji a navrhnout tak, aby neteče. V našem případě je střecha toalety samotná. To je jasně viditelné na fotografii.
 2. Můžete si vybudovat toaletu s vlastními rukama mnohem rychleji. Věc je, že struktura má menší počet konstrukčních prvků.
 3. Samotné budovy jsou spíše neobvyklé a originální. Můžeme s jistotou říci, že vaši sousedé nemají takové toalety. Můžete se prospěšně vystupovat.
 4. Dveře toalety nebudou v žádném případě trojúhelníkové. Jedná se o obyčejné čtvercové dveře bez zkrácených rohů a dalších problémů.
 5. V zimě nebudete mít problémy s akumulací srážek na střeše. Sněh sestoupí od toalety, protože jeho rampa je poměrně velká.
 6. Velikost toalety pro chalupu se může lišit. Chcete-li získat požadovaný výsledek, můžete nastavit hodnotu rohového úhlu vytvořeného trojúhelníku.
 7. Materiál, který bude použit pro stavbu toalety, je dřevo, převážně trámy. Jejich zpracování je poměrně jednoduché.

Jak můžete vidět, započítáme až 7 výhod, které má toaleta. Oni říkají ve směru skutečně dělat stavbu právě takové konstrukce. Byly však některé nedostatky. Téměř polovina z nich:

 • je to všechno o vzhledu. Přestože je originální, není vždy praktické. Návrh se může radikálně lišit od ostatních konstrukcí na místě, aniž by se přizpůsobil krajině;
 • protože tvar je trojúhelníkový, užitečný prostor s výškou je ztracen;
 • pokud nemáte materiály potřebné délky (což je spíše velké), pak bude těžší vybudovat toaletu ve venkovském domě.

Máte všechny údaje k porovnání výhod a nevýhod. To vám pomůže rozhodnout, zda stojí za to postavit podobné toalety na místě. Pokud ano, podívejme se na kresbu toalety typu dacha a technologie jejího vytvoření.

Výběr místa pro stavbu sanitárního stanu

Stavba každé budovy začíná výběrem vhodného místa. Pro toaletu to je ještě důležitější. Není divu, že existují různá pravidla a předpisy, jejichž dodržování není jen formalitou, ale slib vašeho pohodlného života. Jedním z hlavních pravidel je vytvoření podmínek, při kterých bude kontakt odpadů s podzemními vodami minimální.

Ale to nejsou všechny požadavky, které vyžadují vaši pozornost. Podívejme se na úplný seznam kritérií pro správnou výstavbu stavby pro všechny parametry:

 1. Existuje-li plot voda (řeka, jezero, voda studna), pak vzdálenost umožnila výstavbu záchodu. - Ne méně než 30 m V případě, že umístění nádrže je nižší než budoucího umístění na záchod, je doporučeno změnit místo nasazení nebo postavit pod vodního zdroje .
 2. Pokud je sklep, sklep nebo jiné podobné objekty, musíte mít vzdálenost 15 m.
 3. Pokud jde o obytné budovy, optimální vzdálenost je považována za yardage 8 m.
 4. Pokud v zemi máte domácí mazlíčky, pak z jejich "osad" potřebujete ustoupit od 5 m.
 5. Zahrada, květinové záhony, postele a další výsadby, které často mohou být nalezeny v blízkosti svého domu, taky nemám rád takové sousedství. Minimální vzdálenost od toalety je 1 m.
 6. Nakonec zvažte směr větru ve vaší oblasti. Je důležité, abyste nepociťovali své sousedy a neslyšíte svá stížnosti. Nedoporučuje se vybudovat toaletu v blízkosti plotu.

Dávejte pozor! Před zahájením výstavby toalety je důležité zjistit umístění podzemních vod. Je povoleno postavit strukturu, pokud je hladina vody 2,5 m pod zemí nebo více. V opačném případě je nutné vyměnit septiky žumpa, bez vůle skříně nebo práškovou skříň.

Přihlédnete-li k těmto pravidlům a doporučením, v ekologickém plánu nebude konstruovaná konstrukce v žádném případě ovlivňovat vnější prostředí. Každý bude šťastný - a vy, rostliny, sousedé a dokonce i domácí mazlíčky. Bylo nalezeno takové vhodné místo? Pak začneme stavbu toalety chatky.

Krok 1 - uděláme žumpa a založení toaletní chatky

Základem "kabinetu pro meditace" je žumpa. Je to ona, která bude mít hlavní "ránu". Četnost čištění závisí na velikosti. Čištění se doporučuje nevyplňovat jámu do okraje, ale když množství odpadních vod v toaletě dosáhlo 70%.

Ve skutečnosti nelze tento druh práce složitě nazvat. Je to časově náročné a trvá nějaký čas. Můžete to udělat sami, pomocí lopaty nebo pronajmout těžké vybavení. Ale pro malý venkovský dům bude stačit vaše vlastní úsilí. Doporučená velikost jámy je 2 × 2 × 2 m. Označte území a začněte kopat půdu. Použijte páskou a olovnicí, kontrolujte velikost a rovnoměrnost jámy.

Když je jamka připravená, je lepší posílit její stěny. Budou se stát našimi základy, na kterých bude umístěna půdní chatka. Posilování nastává na úkor desek, betonových prstenců nebo cihel. Desky musí být namočeny s antiseptikem před prací.

Poradenství! Při usazování spodku můžete naklonit k zadní části konstrukce. Pak bude obsah snížen směrem k poklopu, který je určen k čištění jámy. Nezapomeňte, že potřebujete vytvořit otvor pro toaletu, větrání a čerpání odpadu.

Stupeň 2 - toaletní nástavba

S půdorysy se hladce přesouváme do procesu budování samotného rámu. Budou poskytovány výkresy výkresů dlaždic. Po skončení všech úspěchů závisí na nich. Nadstavba sama o sobě může být několika typů: chatka, chatka, ptačí dům nebo dům. V našem případě je to první možnost. Na fotografii můžete přesně vidět, jak se tento návrh provádí.

Díky výkresům nebudete dělat chyby. Pak se postarat o dostupnost vhodného materiálu. Surovinou pro stavbu bude strom, jmenovitě desky. Jsou snadno pracovat s nimi a jsou praktické. Při práci s ním nemůžete bez:

 • pily;
 • roviny;
 • měřítko a tužka;
 • hřebíky a kladivo (alternativa - šrouby a šroubováky).

Zde je návod krok za krokem pro vytvoření skeletu shora:

 1. Chcete-li chránit základ, položte na něj vodotěsný materiál. Ruberoid bude mít pravdu. Položte jej do 2-3 vrstev.
 2. Začněte sestavit toaletní podlahu chatky. V ideálním případě použijte nosníky 50 x 50 mm a desku 40 mm. V tom nezapomeňte vytvořit technologický otvor v rámu. Doporučený průměr je 30 cm nebo více.
 3. Nyní můžete sestavit přední a zadní stěny konstrukce. Díky těmto vizuálním nákresům můžete rychle opakovat to, co jste viděli. A rozměry vám pomohou ve vaší práci. Na fotografii je zadní stěna toalety chatky.
 4. Vytvořte stěny na samostatném povrchu. Je lepší použít bar, ale alternativní deska je 50 mm. Na fotografii pod přední stěnou toaletní chatky.
 5. Když jsou obě části zcela připravené, můžete je upevnit na spodní část konstrukce.
 6. Nyní je čas vytvořit boční stěnu, která bude sloužit jako střecha. Pokud plánujete instalovat střešní krytinu, může přepravní bedna sloužit jako neupravená deska o rozměru 20 mm.
 7. Ve skutečnosti jsou všechny nejsložitější věci zanechány. Nyní je to na detailech. Nechal jste dokončit chatrč, jmenovitě - instalovat dveře, vytvořit brusle, zdobit stěny podšívkou a položit střešní materiál. Práce není obtížné, ale trvá to jen málo času.

A na ochranu dřevěné pevnosti musí být hotová struktura ošetřena antiseptikem. Dokonce si můžete koupit speciální nátěr na dřevo pro práci na venkově a udělat toaletu ještě krásnější.

Poradenství! Nedoporučujeme používat kovové střešní materiály (jako jsou vlnité lepenky, kovy atd.), Protože uvnitř bude v létě neuvěřitelně horké. Kov je dobře ohříván a dlouho drží teplo. A pro toaletu je to velmi špatné.

To je všechno. Budova je dokončena. Konstrukce je připravena k provozu. Můžete být první, kdo ji používá v podnikání. Sledujte video o tom, jak vytvořit vlastní ruku.

Závěr

Proces vytváření toalet ve venkovském domě není snadná záležitost. K tomu je nutné pouze přidělit čas. Práce je tak jednoduchá, že dokončená konstrukce může být provedena během dne. A pokud se zeptáte někoho o pomoc, můžete to zvládnout rychleji. Vaše příspěvky můžete sdílet v komentářích. Podařilo se vám udělat takovou schůzku? Zkuste odpovědět na tuto otázku.

 • Teplá toaleta v chalupě

 • Jak vybrat polykarbonát pro skleník

 • Toaletní toaleta

 • Jak vyrobit mřížoviny ve sklenících

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 29 = 34

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map