Posuvné příčky a dveře mezi obývacím pokojem a kuchyní

Posuvné příčky a dveře mezi obývacím pokojem a kuchyní

Ne každý se může pochlubit obrovským počtem metrů čtverečních ve svém bytě, který často připomíná "soubor" několika izolovaných pokojů. Neúspěšné plánování a přítomnost velkého počtu kapitálových zdí neumožňují vytvářet prostor, který je pohodlný po celý život, naplněný světlem a vzduchem. Proto se mnoho majitelů malých bytů uchýlí k jednoduchému a efektivnímu řešení této obtížnosti - demolice zdi, která odděluje kuchyň a obývací pokoj, a přeměňuje ji na studio.

Tento krok výrazně rozšíří omezený prostor obývacího pokoje, nicméně jednoduché demolice stěny nebude stačit k vytvoření krásného interiéru - budete muset místnost dát jedinému stylu. Pro studiové apartmány není vhodný každý styl - například zdobením obývacího pokoje v klasickém provedení bude obtížné najít vhodnou možnost pro dokončení kuchyně. Proto jsou upřednostňovány moderní směry návrhu, například high-tech nebo minimalismus. Vedle správné volby stylového směru renovovaných prostor je rozumné použít mezi kuchyňou a obývacím pokojem posuvné dveře.

Rozdělení, jako optimální verze transformace prostoru

Demontáž stěny mezi obývacím pokojem a kuchyňkou a přeměna standardního, nudného pokoje na studiový apartmán je vynikající volbou pro většinu bytů, zejména hruschevok. Ale tato kombinace není vždy vhodná. Například v průběhu vaření může být studio naplněn ne docela příjemnými pachy, jejichž šíření nebude zachránit ani mocný kuchyňský digestoř. Navíc v mnoha případech může velké množství otevřeného prostoru mít pro člověka depresivní efekt.

Výstupem z podobné situace může být kluzná konstrukce mezi kuchyňkou a obývacím pokojem. Jeho přítomnost bude téměř okamžitě zonovat prostor podle svého uvážení. V závislosti na specifických preferencích majitele místnosti může být oddíl vyroben z nejrůznějších materiálů:

 • Dřevotříska nebo MDF;
 • řada cenných druhů dřeva;
 • plast z ocelového / hliníkového profilu;
 • sklo včetně matného nebo s fotografickým potiskem.

Kromě toho jsou mřížkové posuvné přepážky také docela relevantní, což dokonce i v "uzavřeném" stavu nevytváří větší prostor při zachování pocitu prostornosti. Při rozhodování o instalaci posuvné příčky mezi kuchyňkou a obývacím pokojem je kromě materiálu také důležité zvolit tvar konstrukce. Takže půlkruhový tvarový oddíl nejen splní svůj hlavní účel, ale stane se také velmi stylovým prvkem v návrhu celé místnosti. Kromě toho polokruhová kluzná přepážka ze skla nezasahuje do pronikání světla do místnosti.

Dveře nebo oddíl - co si vybrat

Samozřejmě, že demolice hlavní zdi s cílem následně postavit přepážku s dveřmi není úplně racionální, pokud dveře neklouzávají. Proto ve většině bytových studií můžete vidět, že posuvné příčky rozdělují kuchyň a obývací pokoj. Jejich instalace je vždy doprovázena získáním takových výhod jako:

 • jednoduchá instalace, provedena velmi rychle as minimálním množstvím stavebních nečistot;
 • účinná ochrana obývacího pokoje před pachy z kuchyně;
 • přes určitou "objemnost", posuvné oddíly nevytvářejí stávající prostor mnohem těžší;
 • oddíl, v závislosti na typu a materiálu výroby, je ozdobou interiéru jakékoliv stylistické orientace.

Je třeba poznamenat a dostatečnou exkluzivitu místnosti, ve které je instalována posuvná přepážka. Pokud je například vyroben ze skla se vzorem vytištěným na něm, pro který můžete použít své vlastní fotografie - takový interiér je zaručený jako jedinečný a jedinečný.

Výběr materiálu pro posuvný oddíl

Důležitá je samozřejmě konstrukce posuvných dveří, jejichž fotografie jsou obvykle prohlíženy lidmi před vytvořením nebo objednáním takové struktury. Nemělo by se však věnovat menší pozornost materiálu, z něhož budou posuvné dveře nebo přepážky vyrobeny. Existují určitá kritéria, jejichž znalost umožní, aby posuvná přepážka byla pohodlná a jednoduchá při každodenním provozu.

 1. Lehkost. To určuje celkovou hmotnost celé instalované konstrukce. Před montáží bude nutné zjistit, zda celková hmotnost přepážky plánované pro instalaci je nadměrné zatížení nosných konstrukcí v domě. Oddílů nemá zpravidla velký objem, ale je lepší objasnit tento bod v správcovské společnosti, která obsluhuje dům.
 2. Pevnost. Navzdory skutečnosti, že kluzná přepážka mezi kuchyní a obývacím pokojem, jak se stává pravidlo zatížené, tj. E. Je volné police, obrazy a tak dále. D, pevnost materiálu, by měla být dostatečná, aby vydržel poměrně závažné zátěže, zejména v případě, v domě jsou děti.
 3. Snadná péče a vysoký stupeň odolnosti vůči účinkům chemikálií pro domácnost. Tento okamžik je obzvláště důležitý pro posuvné přepážky mezi kuchyňkou a obývacím pokojem, protože pravidelné vystupování tukových kontaminantů je nevyhnutelné z "kuchyňské" strany, pro odstranění které nestačí pouze voda a ubrousky.
 4. Ekologické a bezpečné. Tato podmínka je relevantní pro všechny materiály používané v bytě.

Jak ukazuje praxe, nejpřijatelnějším materiálem pro posuvnou přepážku je sklo uzavřené v pevném hliníkovém rámu nebo z oceli. Díky moderní technologii se takováto přepážka může stát skutečnou výzdobou interiéru, protože kromě jednoduchého fotografického tisku je možné model aplikovat pískováním, což umožňuje vytvářet vzory jakéhokoli typu a vysoký stupeň exkluzivity.

Špatně zdobí interiér a příčky, které kombinují plochy se vzorem a zcela průhledné / matované. Posuvné přepážky mezi kuchyňkou a obývacím pokojem mohou být také ve formě akordeonů, obvykle vyrobené z lehkého plastu - jsou levné, rychle instalované, ale nijak se liší v dlouhém období provozu, zvláště když jsou používány intenzivně.

Správná instalace posuvné oblasti

Před výběrem specifického typu posuvné přepážky, která se nachází mezi kuchyňkou a obývacím pokojem, je třeba věnovat pozornost způsobu jejich upevnění a přítomnosti dolní vodicí lišty. Je-li to konstruktivně nevyhnutelné, mohou během provozu vzniknout potíže, kvůli přítomnosti prahu, který nelze nazvat ornamentem vnitřku. Pokud je tedy spodní vodítko nevyhnutelné, je žádoucí "ukrýt" ho v podlaze - to bude vyžadovat provedení velmi složitých prací, které by měly být přednostně svěřeny odborníkům.

Pokud nechcete hledat pomoc zvenčí, je vhodné hledat nebo objednat posuvnou přepážku bez dolní lišty nebo prahu. Takové návrhy nejsou silnější a spolehlivější, jsou snadněji instalovatelné, což lze jednoduše provádět ručně během jednoho dne. Všechna zatížení převezme horní vodítko, takže když je připevněno ke stropu, použijte přiměřené rozměry a průměry upevňovacích prvků, které obvykle doporučuje výrobce. takové posuvné oddíly, které jsou v posunutém stavu, umožňují získat maximální volný prostor v bytě. Jak lze samostatně instalovat posuvnou konstrukci, můžete vidět na videu

Vlastní sestavení posuvných přepážek mezi kuchyňkou a obývacím pokojem samozřejmě ušetří slušné množství. Úspory však nebudou přiměřené, pokud instalovaný oddíl patří do kategorie poloměrů nebo zaujímá spíše rozsáhlou oblast. V tomto případě má smysl svěřit provedení všech prací odborníkům, protože jakékoli nepřesnosti nebo "nedostatky" během instalace mohou způsobit řadu problémů - od jednoduchých posuvných posuvných dveří až po zhroucení celé konstrukce. Mějte na paměti, že posuvná stěna mezi kuchyňou a obývacím pokojem, vyrobená z jakéhokoliv materiálu, je poměrně těžká a může způsobit vážná zranění.

 • Obrázky pro interiér domu

 • Modulární obrazy interiéru

 • Jak si vyrobit motýly na zeď s vlastními rukama

 • Možnosti zón pro obývací pokoj a kuchyň

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

5 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map