Majáky pod podlahou plnění

Majáky pod podlahou plnění

Mezi mistry existuje názor, že majáky pro samonivelační sypké podlahy nejsou potřebné. To však není pravda. V tomto článku vám řekneme, jak správně používat majáky pro sypké podlahy. Mimo jiné se dozvídáme, jak je správně zvolit a jaké jsou jejich odrůdy.

Co ovlivňuje výběr

Ihned je třeba říci, že majáky pro sypké podlahy jsou vyrobeny z různých materiálů. Mimo jiné se jejich instalace provádí různými způsoby. Podle toho se volba majáků pro podlahu provádí s přihlédnutím k fyzikálním a mechanickým vlastnostem materiálu, který se používá přímo pro vyrovnání podlahy. Také se vezme v úvahu tloušťka vyrovnávací vrstvy a dovednosti toho, kdo bude provádět tyto nebo jiné práce. Existuje několik skupin majáků, ale všechny jsou kombinovány do dvou:

 • Špičaté.
 • Lineární.

Základna pod majáky

Před provedením jakékoliv práce by měla být podlaha pečlivě připravená. Tak je starý povlak zcela odstraněn z povrchu. Odstraňte vše včetně hrubého potěru. Poté se vyhodnotí povrch. Existují například silné a hluboké trhliny, jak dobře drží hrubovací potěr, ať už jsou hluboké výmoly. Pokud jsou houpačky příliš velké, doporučuje se je vyloučit. Možná bude nutné úplně demontovat hrubý potěr, zvláště pokud při jeho klepnutí uslyšíte prázdný zvuk.

Při přípravě povrchu musíte pečlivě odstranit veškeré nečistoty. Chcete-li to udělat, je nejlepší použít stavební vysavač. Povrch je pečlivě opracován. Podklad může pokrýt povrch podlahy ve dvou vrstvách. Po provedení hydroizolace. Někteří z nich používají konvenční polyethylenové fólie. Je také nutné položit zvukotěsnou a tepelně izolační vrstvu. Další práce je najít nulovou úroveň.

Nulová úroveň podlahy

O tom, jak důkladně bude tato fáze práce provedena, bude konečný výsledek z velké části záviset. Záleží také na tom, kolik potěru je třeba vyplnit. Mimo jiné to ovlivňuje výběr technologie, podlaha bude použita, suchá potěra, polosuchá nebo mokrá.

Pro výpočet nulové úrovně budoucí výplně se používá laserová hladina nebo hladina vody. Podstatou všech akcí je určit, jaký druh genderového rozdílu v úrovni. Například v jednom rohu úrovně může být rozdíl až o dva centimetry. Pokud mluvíme o tradičním potěru, pak je povoleno minimálně 3 centimetry. Pokud jde o objemovou podlahu, potěr má tloušťku jednoho centimetru.

Majáky pro sypké podlahy

Takže po určení úrovně a rozdílu podlahy můžete začít instalovat majáky. V tomto článku vám řekneme o několika odrůdách pod podlahou plnění:

 • Z vrutů.
 • Reper.
 • Z řešení značek.

Uvažujme o vlastnostech každého z nich.

Ze šroubů

Podstata montáže takových majáků je velmi jednoduchá. Několik šroubů je zašroubováno do základny. Mezi nimi je napnutá linie. Šrouby jsou namontovány od vzdálené stěny. Všechny práce mají tento postup:

 • Vyvrtá díra.
 • Do něj je vložen plastový hmoždinka.
 • Šroub nebo šroub se našroubuje do hmoždinky.
 • Krok mezi takovými majáky by neměl být větší než 500 mm.
 • Druhá řada je namontována stejným způsobem na podlaze na paralelní stěně.

V důsledku toho máme pod paralelní podlahou dva paralelní majáky. Všechny šrouby jsou spojeny pomocí rybářského potrubí. V důsledku toho získáme budoucí úroveň našeho potěru.

Poradenství! Chcete-li dosáhnout úrovně, každý šroub je kroucený v úrovni. Každá další musí být odpuzována od předchozí. Úpravou úrovně podlahy šrouby jednoduše odšroubováním šroubu.

Na těchto návěstích lze vyplnit plnicí podlahu. Ale můžete použít i jiné odrůdy majáků.

Reper

Značka je považována za originální a profesionální maják, který se používá k plnění podlahy. Ve svém vzhledu je toto zařízení kovový stativ. Uprostřed je speciální tyč. Středový kolík může být volně nastaven, například pro změnu polohy nahoru nebo dolů.

Poradenství! Pro dosažení nejpřesnějších měření jsou měřítka uspořádána ve vzoru šachovnice. Krok instalace mezi jednotlivými majáky je asi jeden metr.

Ze všech stávajících je referenční měřítko považováno za nejlepšího majáku pro sypké podlaží. Nicméně, jejich použití znamená vážné množství práce, které by mělo být provedeno během přípravy půdy. Takže musí být omítnut. Po zaschnutí musí trvat nejméně pět hodin. Teprve pak můžete nastavit měřítka. Pro jejich instalaci je nezbytně nutné použít úroveň budovy. Pomocí centrální tyče je velmi snadné zvednout rám na požadovanou výšku nebo nižší.

Můžete také nastavit rappery pomocí podprocesu. Musí být předpjatá po obvodu stěn. Zůstanete na závitu a nastavíte měřítka na požadovanou výšku. Mimochodem, tato metoda je považována za nejspolehlivější a nejpřesnější. Koneckonců, je obtížné najít dokonalou přesnou úroveň. A na vlákno je možné nastavit měřítka v jedné rovině. Navíc mohutnosti a hrbolky potěru mohou být silné a použití úrovně může být obtížné.

Podlaha podlahy umožňuje minimální úroveň plnění potěru na 2 mm. V případě, kdy je vrstva použita méně než 2 mm, pod vlivem mechanického zatížení se potěr jednoduše zhroutí. Zde se podle tohoto schématu provádí instalace benchmarků pod plnicí podlahou. Existuje jiná cesta, kterou považujeme za další.

Z řešení značek

Majáky pod plnicí podlahou mohou být také z malých značek. Tato metoda nemá žádný negativní vliv na vodotěsnou vrstvu, jako u šroubů. Tato metoda je v kategorii bodu, ačkoli to znamená velké množství práce.

Důležité! Hlavní nevýhodou takového majáku pod plnicí podlahou může být zvýšená citlivost na zlomeninu. Zvlášť je to nebezpečné, pokud má mistr žádné zkušenosti nebo je jednoduše neopatrný. Dokonce i ve stádiu ztuhnutí se stupně malty snadno odrazí a nebude to vyžadovat velké úsilí. A pak opravte odchylky na několik milimetrů bude velmi obtížné a téměř nemožné.

Podstata této technologie je omezena na skutečnost, že celá plocha podlahy by měla být rovnoměrně rozdělena na správné množství obruby nebo hromady roztoku. S ohledem na složení a konzistenci tohoto řešení musí být zcela totožné s plnitelným potěrovým potěrem. Podívejme se například na to, jestli bude pro zaplavení sypké podlahy použit materiál na bázi polymeračního ekvalizéru, pak mohou být vytvořeny razítka z alabastru. V každém případě se materiál pro vytváření značek stanoví individuálně.

Tato technologie pro použití maltových značek pro vytváření majáků pod plnicí podlahou je velmi oblíbená pro uspořádání dřevěných nátěrů pomocí směsí na betonové bázi. Nyní zvážíte princip instalace údajů o majáku.

Předběžné hledání nulového podlaží. To je, určit rozdíl a značku na zeď. Budou sloužit jako referenční bod pro instalaci majáků pod plnicí podlahu na základě značek řešení. Takže všechny práce jsou následující:

 • Na podlaze je nutné označit všechny příčné a podélné čáry. Jsou nezbytné, protože budou instalovány majáky.
 • Ze zdi by extrémní majáky měly ustoupit nejméně 300 mm, ale ne bližší. Je také možné instalovat majáky ve vzdálenosti asi 500 mm.
 • Poté je nutné hnědit řešení nezbytné konzistence. Jak již bylo řečeno, mělo by to být analogový materiál pro sypké podlahy.
 • V další fázi se uskuteční hromady na označených značkách. Rozteč mezi hromadami by měl být mezi 350 a 550 mm.
 • Nejvyšší bod majáku musí stoupnout nad úroveň budoucího patra, což je důležitá podmínka.
 • Poté si vezměte pravidlo o dvou metrech a položte ho na stohovanou hromadu malty.
 • Na vrcholu pravítka stojí úroveň budovy, pomocí níž položíte stanovenou úroveň. To dosáhne ideální horizontální polohy.

Pokud se při všech těchto manipulacích vytvoří přebytečné roztoky, musí se odstranit. Proto je pravidlo převedeno na všechny následující řady majáků. Po jednom dni můžete vyplnit podlahu.

Důležité! Aby byl roztok dobře označen, musí být povrch podlahy primární.

Závěr

Takže jsme s vámi uvažovali o všech vlastnostech výroby majáků pod podlahou plnění. Naučili jsme se o třech metodách, kde se používají konvenční šrouby, značení lavic a značky řešení. Musíte zvolit pro vás nejvíce přístupný a srozumitelný způsob. Doufáme, že tento materiál vám pomohl pochopit problém instalace majáků pod plnicí podlahou. Pokud máte zkušenosti s takovou prací, můžete si nechat připomínky k tomuto článku, možná víte o jiných nuáních této práce s hromadnými podlahami, které nebyly uvedeny v tomto článku.

 • Umístěte laminát rukama

 • Polymerní plnicí podlaha

 • Hydroizolace podlahy v garáži vlastními rukama

 • Povlak na betonovou podlahu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 32 = 34

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map