Koupel z pórobetonu s vlastními rukama

Koupel z pórobetonu s vlastními rukama

z pórobetonu

Obvykle se dřevo používá k vybudování koupelny, ale dnes ceny přírodního dřeva jsou mnohem vyšší než cenová hladina moderních stavebních materiálů. Vlastnosti provozu budovy pod lázní vyžadují pečlivou volbu materiálu pro konstrukci stěn. Konstrukce lázně z pórobetonu je možná pouze v případě správného provádění vnitřních dokončovacích prací, které zajišťují použití hydroizolačních materiálů.

Charakteristika pórobetonu

Plynový blok pro koupel
Plynový blok pro koupel

Proč odborníci doporučují použití plynových betonových bloků namísto dřeva? Odpověď je jednoduchá:

 1. Z tohoto materiálu může být vana vybudována nezávisle bez náboru týmu stavitelů.
 2. Ceny za plynové bloky jsou nižší u dřeva a provozní doba je mnohem delší.
 3. Struktura pórobetonu je odolná a spolehlivá.

Mezi všechny charakteristiky stavebního materiálu patří takové, které zastaví mnoho vývojářů z použití pórobetonu pro koupel. Jedná se o vysokou míru absorpce vlhkosti materiálu. Odstraňte tento problém, můžete použít pouze dobrý vodotěsný materiál pro dokončení interiéru. Mimo stěn pórobetonu se zpracovávají speciální impregnace nebo základní nátěry, které snižují propustnost vody.

Důležité! Odborníci neodporují budovy z plynových bloků zvenčí na omítku a barvu.

Pórobeton je schopen dokonale udržovat teplo uvnitř budovy a prakticky nepotřebuje použití tepelně izolačních materiálů. Pro konstrukci lázně používejte izolační stěny, které dokonale zachovávají technické parametry za provozních podmínek.

Bloky pórobetonu nejsou pokryty plísní a nejsou napadány hlodavci. Důležitým faktorem pro konstrukci lázně z plynových bloků je požární odolnost stavebního materiálu.

Nízká hmotnost bloků nevyžaduje výstavbu zesílené konstrukce základů, což ušetří čas a materiál na stavbě. Budova z plynových bloků se prakticky nezmenšuje. Provoz budovy může začít bezprostředně po dokončení stavby.

Návrh vany z pórobetonu


Vývoj projektu lázně z plynových bloků

Při vývoji projektu lázně z plynových jednotek se berou v úvahu technické charakteristiky stavebního materiálu. V doprovodné dokumentaci by měly být předepsány doporučení pro řešení vodních a parních izolací v prostorách. U budov z plynových jednotek doporučujeme vybavit suchou parní místnost (saunu).

Zvláštní pozornost je věnována těsnosti dveří a oken a kvalitní ukotvení hydroizolačního materiálu. Správně navržené projekty doporučují instalaci speciálních membrán, které procházejí parou v jednom směru, a instalace větraných fasád.

Při navrhování jednotlivých projektů je třeba vzít v úvahu:

 1. Umístění a rozměry bubnu, odpočívadla, parní kabiny, koupelna.
 2. Přístup komunikace.
 3. Typ nadace.
 4. Schopnost vybavit bazén.
 5. Typ trouby pro ohřev páry.

Podívejte se na fotky jednoduchých projektů z pórobetonu:


Projekt s kulečníkem


Projekt koupelny s terasou

Možnost rozpočtu
Možnost rozpočtu

Koupelna s verandou
Koupelna s verandou


Koupel z plynových bloků, projekt

Stavební etapy

Vázací vana z plynových bloků
Vázací vana z plynových bloků

Stavba lázně, stejně jako každá jiná budova, začíná položením základů. Podle rozvinutého projektu je připravena základová jáma pro mělký, mělký základ. Pro strukturu plynových bloků takové konstrukce je základ dostatečně dostačující. Půdní základ lze použít prakticky pro všechny charakteristiky půdy na staveništi. Během nalévání základů jsou k dispozici výstupy pro komunikaci.

Než začnete položit první řadu bloků na základně, položí se střešní materiál. Stavba stěn začíná na nejvyšší úrovni v rohu. První bloky jsou umístěny v rozích budovy na cementovou kaši a lano je táhnuté mezi nimi.

Důležité! Aby byla struktura spolehlivá a trvanlivá, věnuje se zvláštní pozornost položení první řady bloků. S pomocí této série jsou možná chyby v základové konstrukci vyrovnány. Horizontálnost skládaných bloků se kontroluje podle úrovně.

Výstavba stěn z plynových bloků
Výstavba stěn z plynových bloků

Následující řádky bloků jsou položeny na lepidlo s vrstvou nejvýše 0,7 cm. Každá čtvrtá řada bloků je posunována zesílenou síťkou, která zpevňuje zdivo zdí. Nad otvory dveří a oken je železobetonový pás. Stejný pás je vyroben v horní řadě stěn.

Drátěné prameny s kotvami pro upevnění Mauerlatu jsou vloženy do betonového pásu. Konstrukce vany z pórobetonu je dokončena stavěním střešního nosníku. Střecha může být jednostranná, štítová, stanu nebo jiné konstrukce. U střešního systému je vhodný jakýkoli typ střešního materiálu.

Vnější a vnitřní dekorace

Blokový dům pro venkovní úpravy pórobetonu
Blokový dům pro venkovní úpravy pórobetonu

Je třeba poznamenat, že pokládka vnitřních komunikací v plynové lázni je mnohem jednodušší než v budově ze dřeva. Pórobetonové bloky se snadno odbarvují. Podlaha ve vaně může být vyrobena ze dřeva nebo z dlaždic.

Dokončovací lázně z plynových jednotek
Dokončovací lázně z plynových jednotek

Kvalita vnitřního a vnějšího dokončení lázně pórobetonu a určení provozních vlastností celé konstrukce jako celku. Před použitím dokončovacího nátěru jsou stěny a strop potaženy speciálními hydroizolačními hmotami nebo fóliemi. Stěny plynového bloku mohou být pokryty kapalným sklem, což je mnohem teplejší. Pro dokončení je použita dřevěná podšívka z olše, vápna nebo modřín. Podšívka pro zajištění podšívky poskytuje větrací štěrbiny.

Vzhled budovy z plynových bloků je neatraktivní a vyžaduje vysoce kvalitní ochranu před dopadem přírodního prostředí. Venku jsou stěny pokryty hydrofobním základním nátěrem. Pro dokončovací práce se používají cihly, větrací fasáda, ozdobné desky, dřevěné nebo plastové obložení, blokový dům.

Náklady na koupel z pórobetonu

Náklady na lázeň z plynových jednotek
Náklady na lázeň z plynových jednotek

Složitost projektu ovlivňuje především cenu výstavby. Nejjednodušší verze koupelny na klíč v průměru stojí 10 tisíc rublů na metr čtvereční. Realizace komplexních projektů za cenu se několikrát zvyšuje. Stavbu můžete udělat sám. V tomto případě bude hlavním výdajovým grafem nákup stavebních materiálů.

Použití pórobetonu namísto přírodního dřeva snižuje konečné náklady na lázeň dvakrát. Pro vybudování silné a spolehlivé konstrukce s dlouhou životností je třeba věnovat zvláštní pozornost správnému výběru plynových jednotek. Výrobky musí mít jednotnou barvu, stejnou velikost a rovnoměrné okraje.

Budete muset zaplatit za vývoj projektu tak či onak, pokud jste laik v oblasti designu. Množství pozitivních recenzí od vývojářů říká, že téměř každý člověk, který je alespoň seznámen se základy konstrukce, může začít vyrábět koupel z plynových bloků.

Uživatelské recenze

"Před více než dvěma lety jsme postavili vanu plynových bloků, ačkoli mnoho známých nás odrazilo od použití takového materiálu pro stavbu. Výběr bloků byl proveden s velkou vážností a upřednostňoval autoklávovaný pórobeton, který vůbec nelitujeme. Musel jsem tvrdě pracovat na hydroizolaci ploch uvnitř areálu a chránit celou budovu zvenčí, ale výsledek je příjemný. "Vitaliy Rusov, Voronezh.

"Během výstavby lázně z pórobetonu nevznikly žádné potíže. Objednali individuální projekt od odborníků, zbytek se uskutečnili sami. Výsledek je výborný. Nyní každý víkend s kamarády jdou a všichni mají rád naši koupel. "Alexander Petrovich, oblast Petrohradu.

"Dlouho pochybovali, ale přesto si vybrali pórobeton pro výstavbu zdí. Výsledkem je více než tři roky. Neexistují žádné provozní problémy. Budova je suchá, teplá a velmi útulná. Doporučujeme všem našim známým využít naše stavební zkušenosti »Elena Demchuk, oblast Pskov.

Foto designu lázně z plynových bloků


Jednoduchá možnost dokončení

Jedna z možností pro návrh interiéru
Jedna z možností pro návrh interiéru

Nostalgie pro starou ruskou lázeň
Nostalgie pro starou ruskou lázeň

Přírodní přírodní materiál
Přírodní přírodní materiál

Malá parní místnost
Malá parní místnost

Pokoj pro odpočinek
Pokoj pro odpočinek

Kombinovaná úprava
Kombinovaná úprava

Video instrukce

V prvním videu uvidíte všechny etapy stavby budovy z plynových bloků. Stavba domů a lázní se prakticky neliší. Video bude vaším základním pokynem.

Nabízíme možnost sledovat další video o vanu a jeho dekoraci interiéru. Uvidíte jednu z možností, jak vytvořit koupel v ruském národním stylu. Neobvyklý interiér je zcela vyroben ručně z borovice.

 • Plastifikátor C 3: návod k použití

 • Sada pevnosti betonu

 • Portlandský cement m500: specifikace

 • Peskobeton M300: spotřeba na 1 m2

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map