Jak zvětšit balkon s vlastními rukama

Jak zvětšit balkon s vlastními rukama

Často balkon v typických výškových budovách vyvolává otázku účelu jeho vytvoření. Konstruované konstruktéry jako součást vnějšího a vnitřního komfortu budovy, tento prvek stále vyžaduje další rozvoj. K tomu lze zvýšit plochu balkónu a tím rozšířit jeho funkčnost. Majitel bytu tak může vytvořit další pokoj: kancelář, místnost na odpočinek, skleník a tak dále.

balkon

Pozor prosím! Rozšíření balkónu z fasády a konců o více než 0,3 m vyžaduje schválení příslušnými úřady.

Nápad zvýšit balkón s vlastními rukama je docela možné, zvláště pokud je zkušenost s svařováním a chytrý asistent. Materiály jsou vybrány v závislosti na bodě odebrání, které předtím vytvořilo návrh (výkres) budoucího návrhu. Široce rozložené dva způsoby rozšiřování plochy: od základní desky (podešve) a od parapetu (horní úroveň madla). První metoda je náročnější na práci, ale umožňuje získat další 2 m2. m.

Poradenství! Než začnete zvyšovat plochu, stojí za to obeznámit s bezpečnostní technologií svařování a práce na vysokých výškách.

Postupné odstraňování z nosné desky

Metoda umožňuje nejen zvětšit balkón v Chruščově, ale také provést zásadní opravu ložiskové desky, jejíž stav zpravidla zůstává hodně žádoucí.

 1. Pomocí brusky a děrovače jsou demontovány staré kolejnice, předtím svázané s lanem (aby nedošlo k pádu).
 2. Na obou stranách ložiskové desky je kanál umístěn ve stěně v úrovni délky a šířky rámu. Pro zpevnění podélných kovových profilů se na něj rovněž táhnou.
 3. Připojte konce prvků ocelovým rohem podél základové desky a na konci zakřivených nosníků.

balkon

Rada. Pokud existují nějaké pochybnosti o spolehlivosti podrážky, měly by být instalovány další podpěry. Při zvětšování plochy balkonu ve druhém patře jsou namontovány v zemi za předpokladu, že nikomu nezasahují. Pokud je balkon v prvním patře, je možné po dohodě s administrativou vybavit sklep, jehož zděné zdi budou spolehlivě podporovat. Na zbývajících podlažích pod základovou deskou jsou navíc připevněny paty.
 1. Nový nový parapet je svařen z ocelových pásů.
 2. Namontujte podlahu - svařenou k rámu kovových pásů, které jsou připevněny k plechům z pozinkovaného plechu. Pokud je to žádoucí, položte pěnu z polystyrenu, minvat (jakákoliv izolace), a pak zavřete desky.
 3. Svařte rám pod sklem, vizor.
 4. Stínítko je připevněno, které by mělo vyčnívat nad parapet o 0,3 m.
 5. Balkon zasklený, izolace střechy, stěny, parapet. Vyrábí vnější a vnitřní povrchovou úpravu.

Postupné odstraňování z parapety

Začínáme s prodloužením okenního parapetu na balkoně provádíme dvěma způsoby - pomocí rámečku nebo konzol. Rám se vaří v případě, že se kovovýroba používá jako parapet. V tomto případě je také nutné předem vypočítat pevnost a hmotnost konstrukce z hlediska zasklení, aby se zamezilo zbytečnému zatížení.

Rozšíření z parapetu pomocí rámečku

 1. Nosná deska je vyztužena kovovým profilem - jsou ošroubovány podešví. Starý zábradník je řezán a tyče parapetů jsou zesíleny rozpěrkami.
 2. Na zábradlí každý 0,4 m (přibližně) svářecí mosty délky, která je plánována pro zvýšení plochy.
 3. Svařením ocelového pásu na konce mostů jsou spojeny do obrysu.
 4. Namontujte vnější distanční prvky, které spojují základovou desku a obrys proti prahu okna.
 5. Svařte rám pod sklem a ochranným krytem, ​​proveďte jeho instalaci.
 6. Provádí zasklení, izolaci, vnější a vnitřní povrchovou úpravu.

balkon

balkon

Rozšíření z parapetu pomocí konzol

Metoda se používá, pokud je parapet z betonové desky nebo zdiva.

 1. Ocelové konzoly svařované nezávisle na rohu nebo ocelovém pásu jsou upevněny k parapetu pomocí kotev nebo šroubů pod úhlem 90 °. Pokud je letní zasklení plánováno pomocí lehkého hliníkového profilu, dovolíme instalovat rohy místo závor.
 2. Konzoly jsou spojeny ocelovým profilem, vytvářejícím vnější obrys.
 3. Vyrábíme zasklení, dokončovací práce.
Rada. K určení hladkosti povrchu je vhodné použít dlouhou 2 metrovou hladinu - což snižuje pravděpodobnost problémů při další práci (zasklení).

Bezrámový způsob, jak zvýšit balkón z nosné desky

Tato metoda je méně náročná na práci než kostra a nemůže být použita k samostatnému zvýšení balkónu v Chruščově.

 1. Zábradlí, parapet, starý potěr k výztuži v horní a spodní části desky jsou demontovány.
 2. Podklad je primární. Použitím trysky pro odstranění hrdla na vrtáku nebo šroubováku je ventil vyčištěn. Po opětném nasazení se ventil odmašťuje rozpouštědlem.
 3. Na základové desce je vytvořeno bednění pro běžné nebo samonivelační (samonivelační) potěr. Zářeky na spodní straně desky jsou utěsněny lepidlem na dokončení (také je možné utěsnit desku shora, sousední balkon).
 4. Zesílená základna potřebné délky a šířky je vyříznuta z plechů o tloušťce 2,5 cm OSB, stejně jako střechy, které jsou pomocí kotvících šroubů namontovány na desky s mezivrstvou hydrobariérového filmu. Pokud je to požadováno, z desek OSB můžete vyrobit boční stěny balkónu.
 5. Práce na zasklení, vnější a vnitřní vybavení jsou vyráběny.
Rada. Listy orientované dřevotřískové desky před lakováním by měly být natřeny nátěrem na bázi vody, aby byly chráněny před vlhkostí. Pro fasádní úpravy můžete použít vlečky, vlnité lepenky a další dokončovací materiály.

Použijte další metry pro organizaci skleníku, odpočinkových míst a podobně, ne všechny chtějí - někteří budou raději zvětšit místnost na úkor balkonu. V tomto případě je nutné částečné nebo úplné demontáž přepážky, instalace topného systému.

Pozor prosím. Každá přestavba vyžaduje vytvoření a schválení projektu, získání povolení. Kdyby byly demontovány pouze okenní a balkonové dveře a okenní parapet byl ponechán, řešení by bylo stále zapotřebí k přenosu topné baterie. Proto nelze legalizaci změn zabránit, a to i v případě "zpětného přehledu".

Je také dobré zvýšit kuchyň na úkor balkonu - s přihlédnutím k tomu, že kuchyňský prostor v Khrushchev je v průměru 6 m2 m. Bez ohledu na místnost, s níž se balkon spojuje, stojí za to zvážit řadu pravidel:

 • Před demolicí okenního parapetu musí být balkon zasklený a zateplen;
 • nehty mezi balkonem a obývacím pokojem je zakázáno demontovat, pokud drží základní desku;
 • pokud je stěna mezi místností a balkonem nosičem, nelze horní propojku a boční příčky demontovat;
 • Nepokládejte na připevněný balkon podlahu s teplou vodou - je lepší ji nahradit elektrickou.
 • Hliníkové lodžie a balkóny

 • Balkonové rámy

 • Kuchyně na lodžii: design, foto

 • Návrh ložnice s lodžií

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

41 − = 34

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map