Infračervená lampa pro slepice

Infračervená lampa pro slepice

Komfort je nutný nejen pro člověka. Aby se zajistilo, že je pták dobře ponořen a méně nemocný, je třeba se starat o dobré životní podmínky. Jedním z faktorů, na kterých to závisí, je vhodná teplota v kukuřici. Existuje mnoho způsobů, jak udržovat normální teplotu v zimě. Jednou z oblíbených je infračervená lampa pro ohřev kuřecího kousku. Má své výhody a nevýhody. Článek zváží možnost použití lampy, stejně jako jiných ohřívačů v domě pro ptáky.

Teplotní režim družice

Správná mikroklima v kadeřnictví je klíčem k zajištění toho, aby kuřata cítila nejlepší. Kromě toho kvůli správnému teplotnímu režimu jsou kuřata méně nemocná a produktivnější. Pokud je teplota příliš nízká, bude docházet k vyšší spotřebě krmiva. Jeho část bude věnována tvorbě tepla, zbytek vajíčkům. U slepic různého věku se teplotní režim může lišit. Například u kuřat, které nedosáhly tří týdnů, je důležité udržovat 21 °. To je normální teplota v kuřecím koši v zimě. Ve věku od tří do sedmi týdnů může být teplota snížena na 16 °. U slepých slepic je možné udržovat teplotu 8-15 °. Pokud jde o kuřata, pravidlo neplatí, tím vyšší je teplota, tím lépe.

Důsledkem tohoto dopadu může být snížení nejen množství, ale také hmotnosti vajec. Skořápka se stává křehkou a nemá sama o sobě požadované množství minerálů. Pokud drůbež drží dlouhou dobu teplotu 40 °, pak po chvíli zemře kuře. Je důležité sledovat chování ptáka. Kuřata by měla být rovnoměrně rozložena po celém území družice a měla by být dostatečně dostatečná k jídlu a vodě. Pokud jsou slepice spojeny, teplota je příliš nízká. S bohatou spotřebou vody a rychlým dýcháním je nutné snížit teplotu v kukuřici.

Co dělat pro izolaci

Předtím, než přemýšlíte o způsobu ohřevu coopu, musíte se postarat o dostatečné oteplování. Pokud jsou stěny a podlaha studené, pak bude topný systém buď neefektivní, nebo budete muset vynaložit spoustu peněz na elektřinu nebo palivo. Teplo, které je v místnosti s kuřaty, může rychle projít okny a dveřmi. Proto je třeba je nejprve zvážit. Nejlepším řešením je správné plánování velikosti a umístění oken a dveří i při výstavbě domu pro kuřata. Okna v kuřecím kousku by měla být malá. Nestačí jen jedno sklo. Je lepší vytvořit několik komor, které zajistí správnou izolaci.

Je lepší mít okna na jižní stěně, dobře, i když tam jsou dveře. Pokud jsou okna v slepé uličce již namontována, můžete nainstalovat další rám s jiným sklem. Všechny trhliny v oknech kuřecího kousku jsou utěsněny silikonovým těsněním. Kromě toho mohou být zvenčí pokryty filmem. Současně je nutné, aby byla sklenice opatřena malou mezerou. Tím vznikne dodatečná vzduchová vrstva pro izolaci. V případě, že okna jsou velká, stojí za to přemýšlet o jejich snížení. Kuřata budou mít dostatek světla procházející malými okny a tepelné ztráty se několikrát sníží.

Dveře musí být také izolované. K těmto účelům můžete umístit další dveře, pokud vám to umožní vytvořit design. Z výše uvedeného je možné zavěsit starou plochu nebo zabalit do filmu ohřívač. Je důležité uzavřít všechny štěrbiny jak ze strany zámku, tak ze strany závěsů. U vchodu může být vyrobena další bariéra z filmu. Spolu s těmito postupy nezapomeňte na větrání místnosti. Může se jednat o malé okno nebo ventilační a odsávací ventilaci, která může odstranit přebytečnou vlhkost z kuřecího kousku.

Pro zateplení stěn a stropů lze použít kamennou vlnu. Je-li kuřecí kopeček konstruován metodou kostry, pak nebude mít potíže s jeho použitím. Bude to stačit položit do drážek mezi sloupky, které dříve pokryly povrch hydroizolací. Hydroizolace je také položena na vnitřní straně. Aby se zajistilo, že kuřata nedosahují bavlny, jsou stěny pokryty deskami nebo jiným materiálem. Strop je izolován podle podobného schématu. V případě, že stěny jsou cihly, můžete vytvořit vnější izolaci pomocí pěny nebo extrudované pěny z polystyrenu. Tímto rozhodnutím bude vyžadovat konečnou vnější úpravu, která chrání izolaci před ničivým účinkem.

Ohřívání s kuřecím koutem

Způsoby ohřevu družice mohou zahrnovat jak speciální zařízení, tak přírodní látky. Ty se častěji používají pro podlahoviny. Pokud jde o umělé nástroje, lze rozlišit infračervenou lampu a infračervený ohřívač kuřat. Každá z nich má při editaci a výběru umístění nuance.

Správná vrh

Před položením hlubokých vrhů do kuřecího kelímku musíte zvolit správné počasí. Mělo by být suché. Kromě toho by kuřata neměla být uvnitř. Podlaha musí být vyčištěna z exkrementů a dobře umyta. Po vysušení se podlaha v kořeně ošetřuje antiseptickou látkou. Dalším krokem je vyplnění podlahové plochy v koši s haseným vápnem. Po 10 m2 Vyžaduje se 10 kg látky. Na vrcholu vrstvy suché podlahy. První vrstva by měla mít tloušťku 10 cm, poté by měla být postupně položena čerstvá podlaha, která dosáhne 30 cm. Současně rostliny začnou uvolňovat teplo s časem. Teplota v hloubce 20 cm může dosáhnout 28 °.

Rostlinná vrh pro kuřata by měla být dobře vysušená, aby mohla udržet teplo. Je důležité zajistit, aby nedocházelo k různým škodlivým nečistotám. Dále je důležité, aby se nevyvíjela forma. Ten je schopen vést k různým chorobám u kuřat. Jako materiál vhodný pro dřevěné piliny, rašelinu, slámu, slupky ze slunečnice, krájené kukuřičné tyčinky. Je-li sláma použita ke slepení v slepičích kostech, musí být rozdrcena na 3 cm. Rašelina může být použita ve směsi pro terasu v kopečku. V létě bude dost hrubý písek, který musí být pravidelně uvolňován a nahrazován.

Dávejte pozor! Rostlinné podestýlky pro kuřata by měly být pravidelně uvolňovány, takže je větší příliv vzduchu a procesy pokračují.

Kvalitní podestýlka pro kuřecí kopeček také slouží k ochraně kuřat. Díky procesům, které v něm probíhají, jsou vitamíny skupiny B nezbytné pro normální vývoj kuřat. Snižuje pravděpodobnost různých patogenů, které se v podestýlce nacházejí. Dobrý vrh kuřat může poskytnout až 30% celých potřeb kuřat.

S pomocí lamp

Můžete použít různá zařízení pro ohřev coopu. Ale mínus pece nebo naftového ohřívače spočívá v tom, že bezpečně spálí kyslík, který je v kukuřici. To může mít katastrofální důsledky pro kuřata. Infračervená lampa podle zpětné vazby uživatele může být ideálním řešením pro vytápění družice. Pozitivní aspekty, které mluví ve prospěch použití ICL v slepičích koutcích, jsou:

 • nízké náklady;
 • dvojí účinek;
 • relativně nízké náklady na vytápění;
 • Směrové topení;
 • vysoušení vrstev;
 • vysoká účinnost;
 • jednoduchost instalace.

Náklady na infračervenou lampu, kterou lze použít v kukuřici, jsou relativně nízké. Můžete si ji koupit za zhruba 180 rublů. Vzorky domácí i zahraniční produkce jsou k dispozici k prodeji. První z nich lze nalézt zkratkami jménem ICZK, ICZS nebo ICZ. Jsou zde také výrobky holandských a německých firem Philips a Osram. Rozdíl v lampách spočívá v některých konstrukčních prvcích. Některé druhy uvolňují minimální světlo a více tepla. Doba životnosti závisí na kvalitě kabeláže a na napětí v síti. Výrobce deklaroval číslo 5 tisíc hodin. Tato hodnota však může kolísat. Import analogů je několikrát dražší a často se nedoporučuje. Většina modelů je vybavena základnou E27, která je standardní a používá se ve všech domácnostech, takže při výběru součástí nebude problém.

Jedno svítidlo bez zvláštních obtíží se s územím pro slepice vyrovná ve 12 m2. Jeho účinnost se zvyšuje díky vysoce kvalitní izolaci koopu. Spotřeba současně činí pouze 250 W / h. To sotva srovnává jakékoliv elektrické ohřívače. Infračervené světlo má směrový efekt, což je pro kuřecí kopeček velmi důležité. Neovlivňuje vzduch, ale ohřívá předměty, které obklopují zdroj. V slepiči může pomoci vysušit podestýlku z nadměrné vlhkosti. Pro instalaci je nutné provést kabeláž v koši, který má vhodný průřez. Musí být položen do kovového zvlnění, aby se zabránilo vzniku požáru. Umístěte lampy do stodoly ve vzdálenosti jednoho metru nebo méně od sebe. Je třeba je pověsit tak, aby co nejvíce pokrývaly oblast coopu.

Dávejte pozor! Kuřata by neměla přímo kontaktovat lampy. Ten musí být oplocen kovovým roštem. Také se vyvarujte kontaktu kapalin na lampách, které je mohou vypnout.

IR ohřívač

Jako alternativu k infračervenému lamu pro kuřecí koš můžete použít infračervený ohřívač pro kuřata. Princip funkce je stejný jako u lampy. Ohřívá objekty, které ho obklopují. Existují různé možnosti ohřívačů, pokud jde o kapacitu a pokrytí. Je třeba začít z přibližného výpočtu, který se skládá z 1 kW na 10 m2. Jedná se o průměrnou hodnotu a může se lišit podle výrobce a modelu ohřívače. Topný článek je zpočátku chráněn kovovou mřížkou, takže se nemusíte bát, že se slepice dotýkají. Je žádoucí umístit takové zařízení na strop tak, aby bylo co nejvyšší od kuřat. U takových zařízení v kabině bude zapotřebí lepší kabeláž a větší průřez. Ohřívače jsou vybaveny termostatem, který je schopen udržovat požadovanou teplotu v kukuřici. Videa o těchto ohřívačích pro kuřata jsou uvedeny níže.

Závěr

Jak můžete vidět, konstrukce topného systému v slepičích domech není příliš obtížné. K tomu je důležité vybrat prvky kvality a dodržovat obecná doporučení. V tomto případě si můžete být jisti, že kuřata a kuřecí kočka budou v dokonalém pořádku.

 • Je možné vytvořit teplou podlahu pod parketovou deskou

 • Biopalivo pro krby

 • Teplé podlahy v koupelně pod dlažbou

 • Pokládka teplých podlah

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 2 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map