Dveře drevené

Dveře drevené

Jakýkoli soukromý majetek, ať už je to chalupa nebo chalupa, potřebuje ochranu. Pro tyto účely je dobrý dřevěný plot skvělý. Ale jaký druh plotu bude stát bez brány? Nejlepším vchodem pro takovýto plot je dřevěná brána. Výrobek vyrobený sami, zdobí i nejjednodušší plot.

Výhody dřevěných bran

Pro bránu lze použít téměř jakýkoliv typ dřeva. Životnost různých druhů dřeva však není příliš odlišná. Mnohé nenáročné plemena jsou velmi trvanlivé a budou sloužit jako brána po dobu delší než jeden rok.

Optimální volbou pro podobný produkt je modřín. Jehličnaté horniny jsou velmi silné, používají se už mnoho staletí ve stavebnictví a posilují pouze své postavení v této oblasti. Modřínové dřevo je odolné vůči hnilobě a vlhkosti.

I přes nízké náklady a estetický vzhled má dřevo řadu významných nevýhod:

 • nízká pevnost;
 • krátká životnost - od 5 let;
 • nízká odolnost vůči požárům.
Důležité! Chcete-li zlepšit výkonnost dřeva, můžete použít řadu technik, jako jsou: kombinace dřeva a kovu, ošetření retardéry hoření a tak dále.

Často pro zvýšení síly brány, jejich rám je vyroben z kovu. To nejen zlepšuje výkon dřeva, ale také dává bráně jedinečný vzhled.

Kreslení

Před začátkem označování materiálu pro bránu je třeba měřit místo instalace. Dokonce i malé rozdíly ve velikosti mohou být plné nedostatků v práci wicketu. Proto je třeba před instalací brány odstranit všechny závady v plotu.

Dávejte pozor! Při navrhování plotu nezapomeňte ponechat vzdálenost mezi dveřmi a zemí. To je nezbytné pro snadné ovládání brány.

Po měření otvoru je třeba vypočítat celkovou šířku brány a šířku každého jednotlivého listu. Nejlepší je vytvořit kresbu nebo kresbu. To vám umožní vzít v úvahu všechny vlastnosti plotu a nainstalovat dřevěnou závěsnou bránu bez chyb.

Šířka budoucí brány do značné míry závisí na následujících faktorech:

 • Dostupnost a značka stroje. Čím větší je auto - tím větší je brána. Pokud je garáž nebo parkoviště pro automobily v místě, pak musí mít brána při odbavení a parkování zásobu 50-100 cm pro manévry.
 • Budova a zahrada. Pokud váš pozemek má zahradu a je aktivně využíván, bude široká brána velmi užitečná. Pro dovoz hnojiv, sazenic nebo půdy se používají velké automobily. Totéž platí pro dovoz stavebních materiálů a strojního zařízení.
 • Vzdálenost od brány k silnici. Při stavbě brány je třeba vzít v úvahu vzdálenost k silnici - pokud je velká, velikost dveří může být neomezená. V opačném případě může vratná zábrana narušit průchod vozidla.

Pokud nevíte, jakou velikost struktury je třeba pro vaše stránky - použijte standardní velikost (3-4 metry).

Příprava a výpočet materiálu

Při výpočtu výšky brány stojí za to odrazit od hodnoty 120 cm. Velikost je považována za minimální. Může se lišit v závislosti na výšce plotu a dalších podmínkách. Vedle dveří jsou brány potřeba. Jejich výška by měla být větší než výška brány nejméně o 1 metr. Tento rozdíl je ponořen do půdy kvůli strukturální stabilitě.

Pro konstrukci budou potřebné čtvercové tyče o průřezu 4 cm, které budou sloužit jako rám pro budoucí brány. Pro tento účel můžete použít kov, ale pak potřebujete vrták pro děrování otvorů. Nejlepším materiálem pro podpěry brány je dub - je to jeden z nejsilnějších a odolnějších vlhkostí.

Pro obložení rámu brány se používá plot s průřezem 3 až 5 cm. Kromě dřeva potřebujete:

 • Espagnolet nebo zámek (pro wicket, pokud je k dispozici);
 • závěsy zámku;
 • střechy (číslo závisí na návrhu);
 • šrouby nebo nehty.

Zamknout bránu je volitelná - ale to zvýší bezpečnost webu. Pro řezání materiálu bude nutná elektrická pila. Kromě toho budou pro konstrukci brány zapotřebí následující nástroje:

 • vrtačka;
 • šrot;
 • vrtačka a šroubovák;
 • roviny;
 • úroveň a měřicí páska.

Většina nástrojů najdeme v domě téměř pro každého. Chybějící prvky lze snadno pronajmout, tím se hodně ušetří na konstrukci brány.

Instalace podpěr

Před instalací podpěr brány je nutné připravit půdu na pracovišti. K tomuto účelu použijte lopatku, hraběnku a další zahradní nářadí. Půda je vykopaná do hloubky 20 cm, v závislosti na půdě. Během instalace nosníků musí být odstraněny velké kameny a oddenky rostlin. Pak je země vyrovnaná s hřebenem. U tyčí jsou instalovány kolíky - kolíky, mezi nimiž je řetězec utažen.

Pokud instalujete podpěry pro vrata ze dřeva - musí být před kopáním impregnováni antiseptikem. Část, která je ponořena do země, je ošetřena masticí nebo pryskyřicemi. To chrání dřevo před hnilobou a vlhkostí.

U pilířů, které vykopávají jámu od 1 metru, je hloubka považována za minimální pro dlouhou provoz. Na spodní straně otvorů nalijte písek, vrstvu 10 cm, pak jej vylijte vodou a plout. Když voda poněkud pohltila - ponořte pilíře. Musí se navzájem překrývat ve výšce až 5 mm. Označení podpěr je ověřeno hladinou vody a napnutým závitem. Vertikální poloha pólů se kontroluje pomocí olovnice.

Když se póly nacházejí uvnitř jámy, spadne do něho drcený kámen o tloušťce 25 cm. Betonové řešení (1 díl cementu na 2 díly písku) se vylije přes sutinu.

Je nepohodlné provést instalaci podpěr jedné osobě. Práce vám nedává žádný nepříjemný pocit - získáte pomoc přítele nebo najmete zaměstnance. Dokonce i při podpoře podpěry během nalévání cementu je potřeba pomoc druhého člověka.

Důležité! Pokud používáte velmi masivní bránu s kovovými částmi konstrukce, je lepší použít beton nebo cihlu na podpěry. Takové tyče stojí mnohem déle než dřevěné.

Po vysušení roztoku je možné pokračovat v instalaci klapky. Pokud si nejste jisti silou betonu - počkejte ještě pár dní. V opačném případě opěry nebudou podporovat váhu dveří a beton bude praskat.

Pro rozdělení vrtů a opor pro pevnost je připojen nosný nosník shora. Slouží jako okraj konstrukční tuhosti a snižuje zatížení z chlopní na podpěry.

Rám brány

Vytvoření. rám by měl být označen a řezané dřevo podle velikosti otvoru. Výsledné tyče jsou umístěny na rovinném povrchu ve tvaru obdélníku. Hladkost obličeje je kontrolována úrovní

Dávejte pozor! Rám brány může být vyroben z kovové nebo ocelové trubky. Ale to vyžaduje svařovací stroj.

Pokud nevíte, jaké velikosti a materiály, které chcete použít pro brány a podporu - podívejte se na video recenzi produktu, které jste vyrobili sami:

V rozích tyčí dělejte otvory pomocí vrtáku a upevněte je pomocí nafukovadel, hřebíků nebo samořezných šroubů. Pro dodatečnou pevnost v rozích a ve středu rámu jsou ocelové rohy a příčky. V místě dotyku, v rohu, jsou tyče řezány o 45 stupňů. V rozích jsou příčné nosníky umístěny a upevněny šrouby.

Obložení karoserie

Nejkreatívnějším krokem při vytváření brány je kůže. Může být vyroben pevný nebo mřížený - to vše závisí na vaší představivosti. Nejvíce praktické je považováno za monolitické upevnění. Ale pokud chcete zjednodušit design a šetřit materiál, můžete vytvořit malé mezery mezi plot.

Dávejte pozor! Pokud fixujete kolejnice ve vzdálenosti od sebe - použijte šablonu. Za tímto účelem je vhodná další deska nebo malá lišta.

K rámu jsou lišty sešroubovány tak, že se dívají za hranice budoucích klapek o rozměrech 15 až 20 cm. Když jsou všechny prvky připevněny, můžete všechny úrovně vyrovnat na jednu úroveň.

Montáž letáků

Konečným krokem je upevnění chlopní na podpěry. K tomu použijte hotové smyčky. Jedna strana je aplikována na podpěrný sloupek, druhá na křídlo. Podrobnosti jsou přišroubovány šrouby se závitem. Umístění upínacích smyček je předem lépe označeno, mělo by být stejné u obou letáků. Chcete-li zkrátit dobu ponoření samořezného šroubu, vytvořte malé otvory s vrtákem v upevňovacích bodech.

Po těchto podrobných pokynech můžete snadno vytvořit a připojit křídlové brány vlastním rukama. Po dokončení instalace může být konečný výrobek pokrytý skvrnou, nátěrem nebo lakem.

 • Betonové ploty + foto

 • Co a jak malovat bránu

 • Dřevěný plot s vlastními rukama

 • Plot z cihel a proflista

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

76 − = 71

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map