Dokončení toalety s plastovými panely s vlastními rukama

Dokončení toalety s plastovými panely s vlastními rukama

Opravy v bytě, vyrobené jeho rukama, je vždy věc hrdosti každého domácího mistra. Ale co když neexistují žádné zkušenosti s konstrukcí a dekorací?

V tomto případě, složité místnosti, jako je obývací pokoj nebo kuchyň, je lepší se nedotýkat, a cvičit, je docela možné na toaletní povrch. Za prvé, je to nejmenší pokoj v bytě a nejedná se o širokou škálu dokončovacích materiálů. Kromě toho, pokud se nic nakonec neděje, můžete se obrátit na specialisty a všechno se vrátí zpět, aniž by došlo k značnému poškození peněženky.

Nejběžnějším materiálem pro úpravu toalet je plastové panely a není to jen jednoduchost jejich instalace, existuje řada výhod, které mluví ve prospěch této možnosti:

 • Široká škála barev a vzorů, které jsou ideální pro úpravu toalet.
 • Jednoduchost v následné péči. Panely z plastu se vůbec nebaví vodou a pracími prostředky.
 • Minimální finanční náklady na dokončovací práce, a to i se všemi potřebnými komponentami.
 • Není třeba velké množství nástrojů. Všechny potřebné pro zdobení toalety s plastovými panely lze nalézt v každém domácím pánovi.

Výběr plastových desek pro toaletní výzdobu

Jak se často stává, kvůli vysoké poptávce po plastových panelech se na trhu objevilo mnoho bezohledných výrobců. Určit kvalitu plastů je velmi obtížné a pro obyčejného kupce se zdá, že jsou stejné. Ale není tomu tak, a abyste se nestali oběťmi podvodníků šetřících kvalitu svých výrobků, musíte se řídit několika jednoduchými tipy:

 1. PVC, používaný při výrobě desek pro dokončení toalety, by měl obsahovat přísady, které zlepšují jeho pružnost. Čím menší je číslo, tím je křehčí plast. Můžete to určit jednoduše - musíte si vzít panel ve vzdálenosti plně umístěných rukou a začít ho ohýbat, dokud necítíte silný odpor. Vysoce kvalitní plast se může ohýbat do kroužku, tím horší je kvalita, tím menší je poloměr ohýbání.
 2. Plastové desky pro úpravu toalety by neměly uvolňovat žádné pachy. Pokud z nich pochází perzistentní "vůně" chemie, je lepší odmítnout takového výrobce ihned. V uzavřeném prostoru toalety se stane ještě hmatatelnější, kromě toho vdechování par nekvalitního PVC má negativní dopad na zdraví.
 3. Nevolte velkou šířku panelu, za prvé, jejich instalace bude hodně kousků, které budou muset vyhodit, a za druhé, že jsou tenčí než, tím snadnější je dát je na stejné úrovni.
 4. Ujistěte se, že při nákupu panelů pro dokončení toalety musíte požádat prodejce o certifikát kvality a dodržování norem. Kvalitní plast obsahuje přísady, které zabraňují vzniku požáru, zatímco výrobci z nedbalosti často zachraňují. Odmítnutí prodávajícího z jakéhokoli důvodu ukázat potřebnou dokumentaci je příležitostí přemýšlet a hledat další obchod.
 5. Koupit plastové panely pro toaletu, je třeba pečlivě prozkoumat každý. Velmi často se prodejci pokoušejí vložit do balení panely některých vadných, které se neprodávají. Objevování domácích manželství, výměna zboží nebude snadné, protože obchod může prohlásit, že je to důsledek nesprávné přepravy.

Správně vybral panely pro toaletu, již při 50% zástavě úspěšné opravy. Je mnohem snazší strávit další hodinu v obchodě než opakovat celý povrch pro příští rok nebo dokonce dříve.

Důležité! Při nákupu plastových panelů pro dokončení toalety byste měli vždy mít dva nebo tři segmenty na skladě.

Pokud se na konci opravy ukáže, že původní výpočty byly nesprávné, nemusí existovat stejné přesné panely v obchodě.

Příprava na montáž plastových panelů

Dobrý mistr, každá oprava začíná přípravnými pracemi a sestavování seznamů všeho je nutné. Pokud k tomu nedojde, může být nutné opakovaně spustit stavbu kvůli chybějícím materiálům nebo nástrojům. Často trvá mnohem víc času než celá oprava, zvlášť pokud se jedná o malý pokoj jako toaleta.

Seznam potřebných materiálů pro úpravu toalet

 • Plastové panely s malým okrajem.
 • Dekorační prvky: rohy, sokly. Musíte také vzít s marží.
 • Dřevěný nosník není tlustší než 2 cm. Množství je stanoveno z výpočtu instalace vodorovně se vzdáleností asi 30-50 cm.
 • Impregnace dřeva zabraňující hnilobě a štětec pro jeho použití.
 • Základní nátěr pro stěny s antibakteriálním účinkem a válečkem pro jeho aplikaci.
 • Hmoždinky o průměru 6 mm a délce 60-80 mm.
 • Sponky pro konstrukční sešívačku.
 • Lepidlo na plasty. Bude nutné instalovat vnější ozdobné rohy.
 • Samořezné šrouby na dřevo. Bude nutné dokončit stoupačku v toaletě s plastovými panely.
 • Polyetylénová fólie nebo hustá tkanina k ochraně instalace na toaletě.
Tip! Nepotřebujete šetřit na spotřební materiál, jako jsou šrouby nebo spony. Upevnění není v domácnosti nikdy nadbytečné a u dokončovacích prací může mít nedostatek vliv na životnost celé opravy.

Seznam potřebných nástrojů pro toaletní výzdobu

 • Děrovač nebo vrtačka s nárazovým režimem, stejně jako vrtačka k nim, odpovídající vybraným hmoždinkám.
 • Kladivo.
 • Tužka, páska.
 • Pilařské pily na dřevo a plast, nebo elektrické pilařské pily.
 • Ostrá konstrukční nůž.
 • Kovová stěrka. Bude nutné odstranit starý nátěr ze stěn, pokud ano.
 • Stavební stapler.
 • Úroveň s horizontálními a vertikálními ukazateli.
Prevence! Neprořezávejte tyč a plastové panely bulharským. V důsledku toho je spousta špinavého kouře, které mohou sousedé přijmout pro požár, a s nimi pak dlouhou dobu vysvětlit.

Když jsou shromážděny oba seznamy a vše, co potřebujete k dokončení toalety, je možné, můžete začít pracovat.

Příprava podkladu pro plastové panely

Kvalita a trvanlivost jakéhokoli provedení, v mnoha ohledech, závisí na přípravě nadace. Na rozdíl od složitějších místností v bytě toaletní výzdoba nepotřebuje mnoho času a úsilí, takže každému je třeba věnovat zvláštní pozornost. Dnes je lepší strávit ještě dvě hodiny, než co dělat později.

Především je nutné úplně vyčistit stěny a strop na toaletě od staré úpravy nebo barvy. To se provádí pomocí špachtle a lehkého kladívka, které chrastí povrch. Pokrytí, které se stalo nepoužitelným, okamžitě zmizí.

Dále jsou připraveny tyče. Musí být vyvrtány na správnou délku od horizontálního upevnění ke stěně. Když jsou všechny dřevěné prvky připravené, jsou ošetřeny impregnací a vysušeny na balkon nebo schodiště.

Důležité! Velikost tyčí by měla být o několik centimetrů menší než toaletní místnost. To je nutné, aby strom expandoval.

A zatímco tyče suché, je čas pokračovat v přípravě stěn v toaletu pro dokončení. Musí být pokryty dostatečným množstvím antiseptického základního nátěru, zabraňuje tvorbě plísní a škodlivých hub. Impregnace se provádí pěnovým válečkem. Při úplném vysušení při pokojové teplotě trvá asi 1 hodinu, což znamená, že si můžete udělat krátkou přestávku a dejte si dech.

Montáž dřevěné bedny pod plastové panely

Když jsou stěny na záchodě a dřevě úplně suché, můžete začít opravovat. Za prvé položte tyč o pár centimetrů nad podlahou, po obvodu toalety. Stejně tak nechte lištu pod stropem.

Je-li strop na toaletu dokončen i plastovými panely, je na něm také potřebné vyklápění, upevňovací technika se nijak neliší od stěny:

 1. Tyč se nanáší na povrch a děrovačem se v seno vyvrtá díra. První upevnění by se mělo nacházet asi 5 cm od okraje. Zástrčka se uvízla do otvoru. Podobně je připojena druhá hrana. Nyní, když je lišta pevná, je dodatečně zesílena, v přírůstcích 30-50 cm mezi hmoždinkami.
 2. Když jsou instalovány lišty podél obvodu toalety, měří se vzdálenost mezi dolní a horní lištou pomocí měřítka. Je rozdělen na dvě, a přesně uprostřed stěny je přesně nastavena jedna lišta.
 3. Výsledné dvě části jsou rozděleny ještě jednou na polovinu a opět převýšení. Proveďte to dokud vzdálenost mezi vodítky není přibližně 50 cm.
 4. Některé potíže mohou nastat u komunikací, které je třeba dokončit i plastovými panely. K tomu, ze stejného pruhu jako polotovar, jsou vyrobeny krabice, které jsou připevněny ke stěně a podlaze WC. Propojit tyče mezi sebou mohou být samořezné dřevo.

Tip! pokud je plánováno osvětlení stropního osvětlení v toaletním bodě, musí být lišta umístěna pod stropem, ne méně než 15 cm. Udělejte to pomocí spojovacích profilů.

Další informace o tomto postupu naleznete v tomto videu

Montáž plastových panelů na toaletu

Před montáží plastových panelů je nutné upevnit vodicí lišty v rozích toalety a stropu.

Všechny dokončovací pásy jsou připevněny sešívačky na tyče

Instalace plastových panelů na WC s vlastními rukama vždy začíná levým okrajem a hřebenem do rohu. S pomocí staplovací konstrukce, v rohové drážce a hřebenu na druhé straně panelu jsou upevněny upevňovací konzoly.

Důležité! První panel musí být nastaven striktně podle úrovně. Všechny ostatní prvky dekorace se budou řídit.

Druhý plastový panel se vloží do drážky prvního a jeho hřeben je také upevněn sponami podél každého dřevěného vedení. Veškeré fáze instalace jsou ve videu jasně zobrazeny

Po zdi toalety jsou zcela vyšívány panely, ozdobte krabice, které uzavřou komunikaci. Zde je třeba, že každý panel bude muset být řezán po celé délce, později bude tato místa uzavřena ozdobnými rohy.

Stejně tak instalace plastových panelů na stropě toalety. Zde je však důležité, aby se v místech svítidel okamžitě otvíraly otvory a vyráběly elektrické vodiče.

Instalace dekorativních prvků na plastové panely

Nejjednodušší je použít vnější zákryty v toaletní úpravě, jsou mnohem pohodlnější a jsou méně kvalitní než ty, u kterých je třeba vložit plastové panely.

Na rohu se lepidlo nanáší na plast a aplikuje se na spáru panelů. Dobré lepidlo se za několik vteřin zachytí, takže je důležité mít čas na lepení rohu, dokud nebude suchý.

Se stejným lepidlem jsou podlahové a stropní lišty pevné. Případné přebytečné lepidla se čistí měkkým hadrem, na které lze považovat toaletní povrch s plastovými panely za ruční.

Záležitost je ponechána pro instalaci potřebného příslušenství a příslušenství, ale toto je již téma pro samostatný rozhovor.

Závěr

Jak je vidět, v závěru toaletních panelů s vlastními rukama není nic komplikovaného. Veškeré opravy budou trvat maximálně dva dny. Dokonce i když je to první nezávislá oprava v bytě, bude vám neocenitelný zážitek, a možná další krok bude složitější prostory, které také vyžadují opravu a dokončení.

A aby se předešlo nejčastějším chybám při opravě koupelny, můžete vidět video

 • Možnosti pro dokončení toalety s dlažbou

 • Pak utěsnit spoj mezi koupelnou a dlažbou

 • Interiér toalety v bytě

 • Dokončení toalety s panely z PVC

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + = 15

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map