Altán ze stromových kmenů vlastními rukama

Altán ze stromových kmenů vlastními rukama

Pavilony ze stromových kmenů mohou být vyzdobeny různými způsoby, přičemž je třeba vzít v úvahu návrh zbytku prostor, stejně jako osobní preference majitele pozemku. Pojďme analyzovat různé varianty altánů, přidělíme jejich charakteristické vlastnosti.

Asijský styl

To odpovídá takovým zahradním domům, které jsou vyráběny v čínském a japonském interiéru. Mezi stylem je značná podobnost, proto někteří majitelé stránek, kteří nemají zkušenosti s interiérovým uměním, si je navzájem matou. Důvodem této podobnosti je, že v japonské architektuře existuje spousta elementů, které jsou zapůjčeny z čínské módy.

Poradenství! Při budování čínského altánu je třeba věnovat zvláštní pozornost střeše. To je považováno za vizitku tohoto směru interiéru, dělá letní dům rozeznatelné.

Například tvar střechy může být vybrán ve formě čtyř nebo šesti ploch a vytvořit pro něj dvě vrstvy. Jako povinný prvek pro takovou konstrukci vybíráme ohnuté hrany na vytvořené střeše.

Je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že s klasickou výzdobou je budova vyzdobena obrazy pohádkových draků, stejně jako dekorativní lucerny doplněné červenými kartáči.

Japonská architektura

Navzdory podobnosti s čínskou architekturou je tento vnitřní směr a jeho charakteristické vlastnosti. Například existují rozdíly v návrhu budovy. Japonská kultura předpokládá omezení, přímky, měkké barvy, hladké povrchy. Vybudovat takové pavilony ze stromových kmenů (na snímku), pak malovat v hnědé, černé nebo tmavé třešňové barvě.

Pozor prosím! Japonský styl zahrnuje minimální počet dekorativních prvků.

Můžete například použít jako dekorativní prvek plátěné záclony a vybrat nábytek z tmavého dřeva rozložením měkkých polštářů na pohovku, která je barevně podobná záclonám.

Původní altán z kmenů stromů s vlastními rukama, japonské a čínské varianty, užitečné tipy pro začátečníky, to vše najdete ve fragmentu videa

Ruský a ukrajinský styl designu

Takové možnosti pro navrhování letních verand z 18. a 17. století pocházejí. Jsou podobné tomu, jaký byl typický pro rolníky té doby.

Fráze "ukrajinský styl" je považována designéry za verzi bílého domu, který má doškovou střechu, a vedle něj je oplocený plot s hrnci a sklenicemi položenými na to. Profesionálové pracující v "ukrajinském stylu" se snaží použít tyto jasné a výrazné charakteristiky interiéru pro zdobení altánů.

Poradenství! Pro vytvoření maximální podoby ukrajinského stylu je střecha altánu pokryta slámou. Stánky dělají z poloviny log, což dokazuje primitivitu lidové architektury.

Jistě, nyní se objevily další detaily v tomto interiéru. Například namísto těžkých dříví se dnes vybírají deskové desky, což výrazně zjednodušuje úkol stavitelů a návrhářů, kromě toho, že stavba je sama o sobě světlejší a vzdušnější.

Pozor prosím! Ukrajinský trend zahrnuje "hraní" podrobností. Například můžete stylizovat BBQ nebo grilování s ukrajinským sporákem, vytvořit skutečný oplocený plot kolem altánku, zdobí jej několika dekorovými prvky.

Ruské letní pergoly

Tato oblast zahrnuje několik různých variant letních budov. Rustikální styl předpokládá maximální podobu letní verandy se selskou chatou. Poznejme jeho charakteristické rysy o něco později, nejdříve vyrazíme na boyar design, který zasáhne celou řadu krásných a složitých řezbářství.

Pro výrobu takovýchto altars je vybrán "kulatý" strom nebo čtvercová lišta. Otevřená řezba se používá k ozdobení plotů a pilířů.

Navíc, boyar styl je vhodné a vyřezávané krásné sloupy, stejně jako dekorativní mezery vytvořené pod střechou. Při zdobení vnitřního prostoru místnosti odborníci doporučují volbu prvků dekorace, podobně jako u ukrajinského směru.

Poradenství! Ve bolařské verandě místo krbu můžete vytvořit imitace skutečné ruské trouby.

Nábytek je lepší vybrat z desek, přidáním obrazu starého samovaru, krásné keramiky, železa.

Rustikální design

Je to druh rustikálního směru návrhu interiéru. Pokud pochází Provence ve Francii, země se objevila v Americe, pak rustikální styl nemá jistou "domovinu", je to kolektivní obraz venkovského způsobu života.

Provensálské směřování nezahrnuje použití jasných barev, měly by být bledé, jako by byly spálené pod spalujícími paprsky jasného letního slunce.

Poradenství! Provence, jako převládající barva, si interiéři zvolí bílou barvu.

Při výběru nábytku pro Provence je nejlepší upřednostňovat lehký proutěný nábytek vyrobený z přírodního ratanu nebo výrobky, které používají výtvarné kování, malování všech prvků v bílém.

Při výběru textilií pro Provence doporučují interiéroví odborníci výběr krásných tkanin, které mají malý květinový tisk. Například v Provence vhodné plátěné záclony, měkké polštáře na nábytek, ubrus. Pokud je to požadováno, můžete také ozdobit květinovými kvetináčkami a v nich položit kudlanky.

Závěr

Bez ohledu na styl, který se rozhodnete navrhnout vaši letní verandu, zkuste vzít v úvahu všechny výrazné detaily zvoleného stylu. Například pro Provence je přirozenost a přirozenost ceněny a v pavilonech v Číně se snaží vytvořit luxusní prostředí. Jakýkoli vnitřní směr může být "zředěn" smícháním několika návrhových stylů najednou

  • Altán z palet vlastních rukou

  • Jak postavit sklep pod stodolou

  • Jak postavit altán v zemi

  • Gazebo v orientálním stylu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 4 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map