קצף בסיס טפסות

קצף בסיס טפסות

מי שלפחות פעם אחת אסף בעצמו את טפסות העץ לשפוך את היסודות עם טיט בטון, יכול לאשר את המורכבות ואת הקפדה של עבודה עם עץ כזה עניין עדין כמו בניית עובש הליהוק. זה שוב מאשרת עד כמה שימושי ומוצלח היה הרעיון של שימוש בפוליסטירן extruded או טפסות לוח קצף ביסוד הקרן.

יתרונותיו של קצף טפסות

במבט ראשון, פוליסטירן לא נראה כמו החומר הטוב ביותר, שממנו טפסות בסיס יכול להתבצע, רך וגמיש, זה לא יכול לתפוס את העומס, כמו גם עץ או מתכת. אבל בפועל בסיס קצף יש תכונות יקרות מאוד:

  • מקדם נמוך מאוד של מוליכות תרמית מספק בידוד מעולה של מסה בסיס בטון, במקרה זה אין צורך לוחות EPS נוספים;
  • קצף פלסטיק עקב מבנה קצף הוא חומר רך וגמיש, כל לחץ של קרקעות מרופט קפוא יהיה פיצוי חלקית על ידי עיוות של טפסים פלסטיק קצף;
  • למרות מבנה חלת דבש, פולימר יש תכונות איטום טוב, בעוד, בניגוד לכל קצף אחר, זה כמעט לא לספוג מים.
ההערה! עבור כל התכונות החיוביות שלה, קצף ומבנים פוליסטירן מורחב ניתן להשמיד על ידי פעולה של חמצן אוויר קרינה אולטרה סגולה, כלומר את השטח חייב להיות מכוסה בזהירות עם שכבת מגן.

יסוד מבנית של פוליסטירן מורחב

העיקרון הכללי של בניית קצף או קצף טפסות פוליסטירן הוא זהה עבור עץ או מבנה מתכת. ההבדל העיקרי טמון בעובדה כי גיליונות של צפיפות גבוהה פוליסטירן מורחבת משמשים במקום לוחות מתכת או לוח. שלא כמו בלוקים סיים, שממנו את הקיר של הבניין הוא שפך ושופך עם בטון, טפסות קצף משמש הקרן בצורת זוג צלחות, מהודקים יחד על ידי מפרידי מתכת. זה מספיק כדי להתקין זוג כזה בתעלה מוכן, ליישר ולנעול אותו.

המינוח של בלוקים סטנדרטיים של טפסות פלסטיק קצף

בין אפשרויות רבות עבור רכיבים לבניית טפסות קצף טפסות, שני סוגים של תבניות משמשים בדרך כלל בצורה של מוכנים מראש יחידות טרומיים:

  1. ערכות עם המרחק מתכוונן בין צלחות קצף. במקרה זה, לפי שיקול דעתו של המאסטר, רוחב הקרן יכול להיות 200 או 250 מ"מ, בהתאמה, עם גודל צלחת של 118x28 ס"מ, נפח של בלוק אחד כזה יהיה 50 ו 83 ליטר. השינוי ברווח נובע משימוש בגשרים הזזה או מפרידים;
  2. ערכות עם רוחב קבוע של הקלטת הבסיס, עם אותם מידות של לוח קצף, המרחק בין הקירות הוא 15, 30, 40 ס"מ בכל המקרים, שטח פני השטח הוא 34 דונם2.
לקבלת מידע! על פני השטח הסופי של לוחות קצף יש חריצים ו recesses, אשר מאפשר להרכיב כמה בלוקים לתוך מבנה אחד, הן אופקית ואנכית.

סוג זה של חיבור מספק יציבות יחסית המיקום היחסי של בלוקים תחת עומס כאשר שופך בטון. לפיכך, אין צורך במערכות הידוק נוספות. מפרידים פנימיים, הידוק שתי צלחות ביחידה אחת, עשויים להיות עשויים פלסטיק מחוזק או מתכת. בכל מקרה, לאחר שפכו את הבטון, הם נשארים בתוך הקרן, אבל הכוח והיציבות של הקלטת הבסיס אינו מושפע. במקרים מסוימים, המשטח החיצוני של לוחות קצף נעשה בצורה של סדרה רוחבית של חריצים, בליטות או גלים.

בעזרת בלוקים קצף כזה, ניתן לייצר כמעט כל סוג של יסודות מודרניים, מן הקלטת כדי חצץ ערימה.

בניית בסיס של קצף בלוקים

הטכנולוגיה של בניית קירות באמצעות בלוק תיבת מוכן אינו מתאים לשימוש בבניית הקרן. לאחר הנחת 4-5 שורות של בלוקים, טפסות של הקיר הוא שפך עם בטון מרגמה, "שלד" בטון מתקבל, חלחל עם אלמנטים קצף. במקרה זה, בניית קיר בטון העמודים, מכוסה פוליסטירן מורחבת, הוא חלש מדי כדי לעמוד במשקל של 100 טון. הבסיס נשאר הבסיס, הוא חייב להיות חזק ונוקשה, ולכן, ללא קשר אם עץ או קצף טפסות משמש, המבנה של מערכת היסוד חייב להיות מונוליטי וכבד.

כדי להפוך את הטפסות של styrofoam ליסוד על ידי הידיים, יש צורך לבצע מספר פעולות סטנדרטיות. בשלב הראשון, יש צורך לחפור תעלה לעומק המתוכנן של הקרן בתוספת עובי כרית פילוס. קירות התעלה מנוקים ומרוכזים במישור אנכי. מומחים ממליצים לך להניח את צינור הניקוז ולחזק את התחתית עם שכבת הריסות. משטח תמיכה רך של לוחות קצף אינו מאפשר להתקין את הטפסות ישירות על חצץ או אבן כתוש. לכן, לפני הרכבת אלמנטים של הטפסות, מומלץ להכין בטון או לשפוך שכבת חול על הגיאוטקסטיל ביניים.

אם, על פי העיצוב של הקרן, היא נדרשת להתקין את השורה השנייה על גבי השורה הראשונה של בלוקים טפסות, יש צורך לרמה ההכנות בטון או שכבה של מצעים חוליים בזהירות לאורך האופק. אחרת זה יהיה קשה לחבר צלחות קצף אטום בשל המראה של חריצים גדולים ואת misalignment של המטוס המשותף.

בדרך כלל, את הממדים של התעלה עבור לוחות קצף נחתכים ב 10-15 ס"מ רחב יותר לחסום סיים. זה מאפשר לך להתקין זוג צלחות קצף עם מפרידי עם נפח מינימלי של sinuses של המרתף. לאחר הרכבה של המבנה כולו, הסינוסים מלאים בחומר דק עם חול עם דחיסה קטנה על ידי היד יד.

כאשר הבטון הוא שפך, המסה הוא מפולס ודחף בין אלמנטים חיזוק עם להבי או טמפרס כך פתרון בטון נוזלי בזהירות ממלא את כל נפח של טפסות ללא היווצרות של חללים. כמו טופס קצף מלא, axils של הקרן הם גם שפכו ו מהודקים כדי לפצות על פעולת ריסוק של הבטון על הקירות של הטפסות.

לאחר התקשות הבטון, חלק הקרן שנמצא מעל פני הקרקע חייב להיות מכוסה ברשת מתכת עם תא רדוד ומטויח בחומר מליטה בחול. לפיכך, הבסיס ואת הבניין כולו יהיה מוגן מפני החדירה לתוך הנחות של עכברים וחולדות, אשר פוליסטירן מורחב רך הוא לא מכשול.

מסקנה

למעשה, קצף או פוליסטירן מורחבת תריס חד פעמי רק מתחיל להיות בשימוש נרחב בקרב יזמים פרטיים, במיוחד בחלק האמצעי של רוסיה. הסיבה העיקרית מניעת שימוש המוני היא מחיר גבוה. לדוגמה, העלות של בלוק סטנדרטי עבור קרן עם רוחב של סרט 40 ס"מ הוא לפחות 500 רובל.

  • תריסים לבסיס הבית

  • קבוע טפסות עבור קרן של צפחה

  • טפסות קבועה עבור יסוד של פוליסטירן מורחבת

  • איך טפסים נעשה עבור הקרן

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 4 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map