מרפסת בטון

מרפסת בטון

מרפסת הבטון היא אגף חיצוני מיוחד לפני הכניסה לבניין, המורכב מבטון (בלוקים מבטון, בלוקים מחודדים, בלוקים מבטון). זהו אלמנט חשוב בכל בניין מגורים, מה שמאפשר תנועה קלה ונוחה של אדם מהקומת הקרקע ועד לרצפת הבית, הנמצאת מעט על הגבעה.

התמונה של מרפסת בטון מיוצגת על ידי צילום

מאז הבסיס של הבית לא יכול להיות ברמה עם הקרקע, השלבים הם חלק אינטגרלי למרפסת. לפני דלת הכניסה לבית חייב להיות פלטפורמה מיוחדת שבה לפחות שני אנשים יכולים בקלות להתאים (לצאת, להיכנס לבית). ניתן להשתמש באבני ריצוף כדי לסיים את המבנה. מעל זה אתה יכול לבנות חופה מיוחדת, אשר יגן עליו מפני גשם, שלג.

תמונה של עבודה מוכנה עם חופה מתוארת בתמונה

תכונות עיצוב

התכונה העיקרית של המרפסת עשוי בטון היא כי על בסיס בטון אפשר לשפוך צעדים כמעט בכל המורכבות (לא רק rectilinear רגיל, אלא גם curvilinear, עגול). גם עבור הגמר שלה אתה יכול להשתמש בחומרים שונים (pavers מסוגים שונים).

לעתים קרובות את המרפסת בנויה בלוקים חימר מורחבת, קצף בלוקים, בלוקים סיגים.

המרפסת של בטון הוא מונוליטי, עמיד, אמין, בנייה אוניברסלית, אשר בנייתו הוא תהליך מייגע למדי, המורכב שלבים רצופים.

שלבי הקמת מרפסות בטון

חישובים וניסוח של הבניה העתידית, עבודות קרקע, שפכים, גימור הבנייה - שלבי הקמת מרפסת הבטון.

חישובים ועיצוב עיצוב

באופן אידיאלי להניח את המרפסת של בית פרטי בתחילת העיצוב של הבית העתידי ולמלא את המבנה במהלך בניית המרתף מתחת לבית. אם הבית כבר נבנה, המרפסת לא סופק במהלך הבנייה שלה, אז זה יכול להיות תקין וללא קושי מיוחד ניתן לצרף לבית ומאוחר יותר.

חשוב! אם המרפסת מחוברת לאחר הקמת הבית, המומחים לא ממליצים לחבר היטב את הבסיס של המרפסת בטון אל היסוד של הבניין.

זאת בשל העובדה כי מבנים אלה מאופיינים על ידי משקל בלתי ניתן להשוואה, עומסים שונים, הצטמקות שונים, וכתוצאה מכך, עם שקיעה חזקה של הקרקע - המבנה עלול לעוות או סדק על התפר.

המלצות שיש לציית להן בעת ​​תכנון:

 • על פי כללי בטיחות אש, החלק העליון של המרפסת בטון (מגרש משחקים) צריך להיות נמוך ב 5 ס"מ מן הסף של דלת הכניסה
 • בהתאם ארגונומיה ונוחות במבצע, עומק השלבים צריך להיות שווה ל 30 ס"מ, גובה מ 12 ס"מ עד 18 ס"מ
 • אם גובה המרפסת אינו עולה על 50 ס"מ, והרוחב אינו עולה על 1.5 מטר - המעקה לא יכול להיות מותקן
 • כאשר יש צורך במעקה, הגובה האופטימלי של המעקה הוא מ 70 ס"מ עד 120 ס"מ
 • האלמנטים המרכיבים העיקריים של כל מרפסת בטון הם פלטפורמה עליונה מיוחדת, סולם לאתר זה
 • האתר יכול להיות בכל גודל (ממרפסת קטנה מאוד עד מלא)
 • לעומק האתר יש מגבלות: פרמטר זה חייב להיות לא פחות מ -1.5 פרמטרים של רוחב דלתות הכניסה
חשוב! על פי המלצות המומחים, רוחב האופטימלי של הסולם הוא 60 ס"מ (עבור 1 אדם), עבור מעבר נוח של שני אנשים בו זמנית - רוחב המדרגות צריך להשתנות מ 80 ס"מ עד 120 ס"מ.

לנוחות, מספר לא מזוהה של צעדים

בהתאם לשטח הפנוי ליד הבית ודלת הכניסה, נקבע מה צורת המרפסת עשויה בטון (ביחס לשלב שניתן לבנות את השלבים בצדדים, בניצב, במעגל)

על מנת למנוע כל חסרונות בבניית מרפסת בטון מונוליטי, יש צורך קודם להעביר את תוכנית הבית ולצייר תרשים של המרפסת העתידית, תוך התחשבות בכל ממדיה.

עבודות אדמה

לפני בנייתו של מרפסת בטון, עבודות קרקע מבוצעות. פינה את האתר שהוקצה לבניית אבנים, פסולת. הציורים שצויר בעבר מועברים השטח ניקה. המערכת של הבניין העתידי מסומנת עם יתדות. חריץ בסיס מיוחד עשוי (עומק רדודה מ 20 ס"מ עד 30 ס"מ או עומק ממוצע מ 50 ס"מ עד 70 ס"מ).

בתצלום מופיע ציור מחוספס

שופכים את המרפסת

לפני שיוצקים את הקרקע, מוציאים את השכבה הפורייה העליונה מהקרקע, נחפר בור של העומק הנדרש, והיקף שטח הבניין מתווסף בתוספת של 10 ס"מ במעגל.

חפירת החפירה

החלק התחתון של הבסיס - בור (בור) הוא דחוס בעזרת שכבת 10-30 ס"מ של אבן בינונית חלקית כתוש, 20-30 ס"מ שכבת חול. השכבה האחרונה מושקה ומוכתמת. זה כרית של חצץ וחול מגן בטון מן ההשפעות השליליות של מי התהום, השפעה אדמה תוקפנית. כרית מכוסה שכבת איטום של חומר קירוי או geotextile.

בניית החפירה מתחת למרפסת מדגימה את התצלום

חשוב! אם החומר איטום אינטגרלי אינו מספיק עבור השטח של הבור כולו, המפרקים של חומר זה חייב להיות חופף 10-15 ס"מ.

טפסות

הבסיס לטפסות יכול להיות לוח לא מחושל 15 מ"מ עובי או דיקט ספוג מיוחד. החלקים הצדדיים של המרפסת בנויים על בסיס מדגם עשוי מקרטון, ואז כמה לוחות הם דפקו. דגימה מועברת מגן עץ, צעדים נחתכים החוצה. החלקים הסדורים מקובעים זה לזה בחלק התחתון של החפירה. מחוץ לחלקים לרוחב של הטפסות קבועים עם יתדות להוציא את אובדן הממדים גיאומטריה ריקבון שלה, כאשר הצפה עם פתרון בטון כבד, מתחזקים עוד יותר על ידי תומך מיוחד. המיקום האנכי הנכון של הצדדים נבדק ברמת בנייה מיוחדת. יתר על כן, בעזרת המגשרים, חלקים בצד בכמה מקומות נמשכים יחד.

לאחר הרכבה של טפסות של אלמנטים בצד הושלמה, האילוצים החיצוניים של השלבים קבועים לגזרים. כמו המגבילים, לוח של סוג שולי משמש (גובה השלב ואת הלוחות חייב להיות שווה).

חשוב! אם הצורה של המעגל למחצה נבחר למרפסת בעתיד, מעגלים סכימטיים נמשכים על הכרית לפני שפכו על זה, ואז זוגות מזווג (חיזוק) מוכנסים לתוך האדמה כל 20-30 ס"מ.

בין ערימות ערימות רצועות של טפסות (פלסטיק). הפרמטר של גובה הרצועות חייב להיות שווה לפרמטר הגובה של השלבים.

הטפסים מוצגים בתצלום

תהליך חיזוק

ליציבות, כוחו של מבנה בטון פוגש את הגוף מחזק. בהקשר זה, יש צורך לא רק כדי לשרטט את החיזוק, אלא לבנות מבנה מתכת מלא. מרפסת הבטון העתידית מחוזקת בעזרת מוטות מצולעים מיוחדים, מנוקדים בכתמים שמנוניים, חלודה, שיש להם חתך של 8 מ"מ עד 10 מ"מ.

חשוב! 10 ס"מ * 10 ס"מ - 20 ס"מ * 20 ס"מ - פרמטרים אופטימליים לתא.

באופן ידני, בעזרת חוט, החיזוק הוא מהודק. אם הפרמטר גובה מהחלק התחתון של הבור ואת החלק העליון של הצעד עד 20 ס"מ, אז 1 שכבת מורכב עבור השלב התחתון. כאשר מעל 20 ס"מ, מבנה בנוי מ 2 רמות אופקיות. מעטפת חיזוק הוא שפך מכל הצדדים על ידי 5 ס"מ עם פתרון בטון. בהקשר זה, לפני התקנת החיזוק, יש להניח חלוקי אבן מיוחדים (דוכנים) על קרקעית החפירה.

ברור תהליך חיזוק מספק תמונה

תהליך הבטון

יצוין כי לעתיד המרפסת בטון יושפעו באופן קבוע על ידי עומסים מכניים, תנאים סביבתיים מורכבים: רופף של הקרקע, מי תהום עם זיהומים חומצה, אלקליות, שינויי טמפרטורה. על מנת לעמוד בפני תנאים שליליים אלו, יש להתייחס למלט הבטון באופן מיוחד: מלט-חול-חצץ, בהתאמה, שעה אחת - 2.2 שעות - 3 שעות, הפתרון חייב להיות מעורב בצורה מושלמת עם אתים, אך הטוב מכולם עם מערבל בטון.

ויזואלית, הליך הבטון מוצג בתמונה

כדי למנוע היווצרות של גשרים קרים, תפרים, יש צורך למלא את המרפסת עם פתרון בטון בבת אחת. לאחר מילוי הטפסות עם פתרון בטון, כדי למנוע היווצרות של חללים, על ידי לעתים קרובות חודר את התערובת כולה עם שסתום, האוויר הוא שוחרר.

לאחר שבוע, הבטון נשאר לחלוטין במקום הנדרש, קופא, הטפסים מוסר. הבסיס הוא עמיד למים בצדדים עם השימוש זפת, ruberoid, ולאחר מכן את הקרקע הוא מילוי חוזר.

סיים

לאחר 4 שבועות, הבטון הוא קפוא לחלוטין, זכה כוח. בשלב זה, הם מתחילים לסיים את המרפסת. בקיץ, מזג אוויר חם, בטון מונוליטי חייב להיות מכוסה בסרט פוליאתילן, טבולה במים מדי יום.

בהתאם להעדפות העיצוב, הבחירה של החומר הפונה נקבעת. בשביל זה, אתה יכול לבחור סוג אחר של אבני ריצוף, רק ביצרו היטב.

חזותית, הליך הגימור מתואר בתמונה

לפיכך, המרפסת מבטון היא בנייה המורכבת ממדרגות, פלטפורמות של מידות מסוימות, המאפשרת תנועה נוחה של אדם מן החצר אל הבית, הנמצא על גבעה קטנה. פורת מזאת להיבנות מחומרים שונים, אבל בטון הוא אחד הכי אמין, עמיד. זה יכול גם להיות בנוי של בלוקים בטון, מורחבת בלוקים טיט, בלוקים סיגים, בלוקים קצף.

תמונה ציורית של מרפסת בטון מוכנה מציגה תמונה

לקבלת מידע נוסף על מרפסת בטון, לראות את הווידאו

 • ביצוע המרפסת של בטון

 • המרפסת עם יומני

 • המכשיר של מרפסת הבטון

 • איך לשפוך מרפסת עם בטון

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map