כיצד לבחור סרט איטום

כיצד לבחור סרט איטום

כל בנייה מודרנית לא יכול לעשות בלי להשתמש בחומרים איטום. אל האובייקט נבנה שמש במשך זמן רב ואינו דורש תחזוקה אחרי כמה שנים, יש צורך במהלך הבנייה כדי להגן על הבסיס, קירות, גג הבניין מהפעולה ההרסנית של משקעים האטמוספרי בצורה של מי גשמים, שלג ומי תהום ומים נימי.

דרישות עבור הסרט איטום

כדי להגן על הגג מפני לחות היה אמין ועמיד, יש צורך לבחור את הסרט איטום הנכון, ועל כך, קודם כל, כדי להבין את מגוון המוצרים המוצעים ומאפיינים שלהם.

הדרישות הבסיסיות לאיכות סרטי איטום:

 • עמידות במים;
 • חוזק מכני גבוה;
 • עמידות לטמפרטורות גבוהות ונמוכות (-35-40)oג 80oג);
 • גמישות טובה.

כיצד לבחור סרט איטום

מאז ומעולם, המים היו הגורם השלילי העיקרי לבניית ההון, כפי שנצבר בבניין, גג, מרתפים, הבניין היה בלתי שמיש. כיום, חומרי ביטומן וחומרים פולימריים מספקים הגנה על איטום הגון של המבנה, בעת בחירת שיטת ההגנה והחומר, יש להשתמש באופציות אוניברסליות המתאימות להגנה על הבסיס, הרצפה, הקירות או הגג מפני לחות.

לפני ביצוע בחירה של ציפוי איטום, בבקשה לקרוא בפירוט את המאפיינים של סוגים שונים של סרטים הדרישות עבור חומר זה.

המלצות לבחירת סרט איטום

בחר חומרים באיכות טובה ויצרנים מוכחים. מחיר גבוה למדי מוצדק על ידי תקופה ארוכה של התאמתו, אין צורך להחליף את איטום עקב ציפוי בידוד שמיש.

בעת בחירת חומרים, להיות מודרך על ידי העובדה כי הדרישות בידוד הסרט עבור הגג נבדלים הדרישות של החומר עבור איטום הקרן או הקירות. לדוגמה, סרט איטום עבור הקרן או הרצפה חייב להיות, קודם כל, חזק עמיד למים. בדרך כלל, מעל איטום הסרט עבור הקרן, המגהץ בטון מונח כדי להגן על החומר מפני נזק מכני. במקביל, הגג ידרוש חומר איטום עמיד בפני קרינה אולטרה סגולה ויש לו "נשימה" נכסים.

בעת בחירת קירוי עבור קירוי, שקול את סוג הגג ואת מידת בידוד שלה. זה תלוי איזה סוג של חומר עדיף להשתמש.

איטום מפני מים עבור קירוי

סרט איטום עבור הגג משמש כדי להגן על הלחות מבידוד מבנים גג (קורות, קורות ואלמנטים אחרים). בידוד סרט הגג אסור להגן רק מפני חדירת גשם מבחוץ, מן הכיסוי החיצוני, אלא גם על עיבוי פנימי, אשר מופק בשל הפרש הטמפרטורה בתוך ומחוץ שכבת underroof.

התקרה איטום הסרט משמש לבידוד של לוחות התקרה של מבני בטון מזוין, אחרת מעובה מצטבר בשכבת בידוד תרמי.

עבור סרטים המשמשים חומר איטום עבור קירוי, התנגדות לאור השמש יש צורך. כאשר גוברים על גג לכסות עיכובים אפשריים הנחת חומר קירוי, ואת הסרט מגיע תחת חשיפה לקרינת UV ישירה, אפילו כמה ימים של חשיפה כזו מובילים הזדקנות מהירה ואיבוד הכח של הבסיס. בגלל זה, תכונות איטום יתדרדר, ובעתיד זה צריך להיות מוחלף עם אחד חדש, וזה הליך מייגע למדי. לכן, עבור קירוי, עדיף לבחור חומר עם הגנה מפני קרינת UV.

סוגי סרטי איטום:

 • Pergamum (קלף ספוג נוזלים ביטומן;
 • סרטי פוליאתילן;
 • חומרי פוליפרופילן;
 • קרום נשימה.

Pergamum יש גם אדי ומים המאפיינים. זה מתייחס "נשימה" חומרים, לא ליצור אפקט החממה. היתרונות כוללים את חוסר הנזק שלה לבני אדם ולסביבה, כמו גם מחיר מקובל.

פוליאתילן הסרט - חומר חזק למדי, עם זאת, אין תכונות מחסום אדים, ולכן בעת ​​השימוש בו עבור איטום הגג יש צורך לבצע פער אוורור בין בידוד בידוד.

פוליאתילן סרטים באים במספר סוגים: מחורר, unperforated וחיזוק. מחורר יש חורים מיקרו, אבל הם נחותים כוח לאלה unperforated. בידוד מחוזק מכוסה בשכבת רדיד אלומיניום, הוא עובר אדים היטב. בדרך כלל, חומרי איטום כאלה משמשים איטום גג של בריכות שחייה, סאונות, בתי מרחץ הנחות דומות אחרות שבו לחות גבוהה של האוויר שורר.

פוליפרופילן איטום חזק יותר מאשר פוליאתילן כוח, ההתנגדות שלה אולטרה סגול נחשב היתרונות שלה. החומר יכול להיות מצופה בצד אחד עם שכבת נוגדי חמצון מיוחדת, המאפשר לספוג לחות עודפת מהאוויר בחלל מתחת לגג לתוך סיבי תאית ללא עיבוי. ואז, ככל שהטמפרטורה עולה, המים מתאדים מן השכבה הלא ארוגה של בידוד חזרה לאוויר.

נוגדי חמצון מסוג מתייחסים חומרי בידוד נושמים מתאימים במיוחד לשימוש האיטום של גגות עם גגות מתכת בגלל מרחב גג מעובה חומר מוליכות תרמית הגבוה נופל לעתים תכופות יותר מאשר בסוגים אחרים של קירוי.

שלוש שכבת אדים הוכחה סרט Teknonikol של הייצור המקומי הוכיח להיות מומלץ מאוד, מומלץ במיוחד עבור גגות קרים מאוורר קר.

"נשימה" ממברנות הם סוג חדש של סרטים איטום, יש להם את היכולת להעביר קיטור נוצר בתוך הגג, אבל לא מאפשרים לחות להיכנס מבחוץ. את הממברנות ניתן להניח ישירות על שכבת בידוד, הפער אוורור אינו נדרש עבורם.

עצה! אם אתה צריך לבודד את עליית הגג שטח ולהפוך אותו מחומם ומתאים לחיות בחורף, את הגרסה הטובה ביותר של הסרט אטום עבור שטח מתחת לגג יהיה "נשימה" ממברנות.

של מוצרים של יצרנים רוסיים, את הסרט isospan, אשר זמין בצורה של שלושה וארבעה שכבת ממברנות מפוזר עבור איטום הגג, הוא פופולרי.

ב חומרי איטום בשוק המקומי גם לטובה מוצרי היצרן הצ'כי - איטום הסרט Yutafol המסופק מספר שינויים ו שבה גדל כוח שיש הגנה מפני קרני UV אדי חדיר.

איטום רצפות

כמו חומרי איטום עבור התקנת רצפות, סרטים פולימריים משמשים גם. הדרישות העיקריות לחומרים כאלה:

 • חוזק מכני;
 • עמידות במים;
 • אי-יציבות כימית;
 • עמידות לטמפרטורות גבוהות, אשר מאפשר שימוש בהם בהתקנה של הרצפה "חם".

חומרים לייצור סרטי איטום אלה הם גם פוליאתילן, פוליפרופילן מוקצף, פוליוויניל כלורי. הפרמטר העיקרי הוא עובי בידוד, גבוה יותר, גבוה יהיה כוח מכני.

סרט איטום על הרצפה משמש כמחסום נגד חדירת לחות, מעובה, מים דיפוזיה. במקרה של רצפת בטון, איטום מונח ישירות על הקרקע מוכן מכוסה בטון המגהץ על גבי. בגרסה זו, לא נדרש תיקון נוסף של הסרט לבסיס, שכן המגהץ בטון הניח על גבי זה לוחץ על ציפוי הסרט ואינו מאפשר לה לזוז לשום מקום. העיקר הוא להכין איכותית לבידוד הסרט כך שאין חלוקים חדים, בליטות, מסוגל לחתוך את הסרט ופוגע הקיצוץ שלה.

אם העץ משמש חומר ריצוף, המטרה העיקרית של הסרט איטום היא להגן על בידוד מפני לחות. במקרה זה, הסרט צריך להיות מונח על הרצפה הגסה, אם גודל החומר מאפשר, אז הציפוי נעשה עם בד שלם. אם רוחב לחמניות קטן, סרט עמיד למים הוא הניח קורי חופפי 10-15 סנטימטר, ואת התפרים מרותכים או מודבק סרט בניית שיער, או אטומים באמצעים אחרים כדי להשיג כולה אינטרנט אטום. במקרה זה, הסרט איטום הניח על משטח הרצפה קבוע עם דבק או דו צדדי סרט דבק. הידוק או אמצעים מכניים אחרים לא ניתן להשתמש, שכן שלמות של השכבה תיפגם.

אם הסרט איטום הוא להיות ממוקם מתחת לרבד, זה מבצע פונקציות הגנה לרבד מ לחות, כמו גם בידוד הבטון בטון מן הדלפות אפשרי מבחוץ של הרצפה. כאשר הנחת פשתן מתחת לרבד יש צורך להניח את הקערה הפאנל דבק זה עם סרט דבק או לרתך, כמו חפיפה יהיה מורגש להוביל חוסר אחידות על פני השטח של לרבד.

מסקנה

כיום, חומרים פולימריים ביטומניות בצורה של ציפוי רב שכבת הסרט יכול לספק הגנה איטום של המורכבות כל. עבודה עם טופס הסרט הוא הרבה יותר נוח ונוח מאשר עם זפת נוזלית, mastics או primers, ללא קשר אם אתה איטום במרתף או בקומת המרתף. אפשרויות כאלה הם הרבה יותר מתאים לקירות, תקרות קירוי בבית מאשר נוזלים או חומרים אבקה.

 • גומי נוזלי: מאפיין, יישום

 • צמר אבן: מפרטים טכניים

 • ברגים קירוי: מפרטים טכניים

 • אדי חדירות של חומרי בניין

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map